Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha XJ6 Diversion


Chriss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, po tylu latach pragnienia, wreszcie kupiliśmy z tatą motocykl. Moto nowe, bo używane jakoś Nas nie przekonywały nigdy. Obecnie podróże z tatą, ale od lipca prawko będę pewno miał, więc i ja poczuję radość pokonania pierwszych km na własnym sprzęcie. Fotki dodam gdy moto będzie już w garażu, gotowe do pierwszej jazdy. Pozdrawiam i do zobaczenia na zlotach i innych imprezach moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu,ale powiem szczerze,że spółki to nawet diabeł nie chciał.Lepiej starszy sprzęt i własny,niż nowy i na spółkę,bo z tego nic dobrego nigdy nie wychodzi.Obyś nie zaliczył jakiejś parkingówki,bo Ci ojciec głowę otworzy,hehe.Pozdro i szybkiego zdania prawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, spoko, ojciec to luzak i wyrozumiały jest. Wg.niego każdy może się pomylić i ma do tego prawo, więc tutaj się nie martwię. Kolor biały. Spółka czy nie i tak ważne że jest. Jak będę chciał to sobię pojadę, a jak razem, no to na zmianę. Nie widzę tutaj problemu typu "teraz ja!, nie teraz ja " :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, to też, ale najbardziej wkurzający czas to ten, kiedy wiesz że tata sobie jeździ, a Ty musisz czekać i ewentualnie zapinkalać tylko na skuterze :P Tutaj tata ma wyjazd to se pojedzie na moto, tam do klienta, a ja tak muszę to przełykać i potem dopiero na przelatany wsiąść jak będzie prawko, a najlepiej jeździ się te pierwsze kilometry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam już zdjęcia motorka, stoi w garażu. Chcialiśmy dziś pierwsze km zrobić, ale deszcze... Mam nadzieje że jutro lub w czwartek już się uda :) Daje kilka fotek, jeszcze niemam go całego obfotografowanego, ale w krótce będzie. Kilka zdjęć może być ciemnych, no ale starałem się poprawić następnymi :) Oczywiście ten po lewej :P

imag0538.jpg

imag0539gq.jpg

imag0541b.jpg

imag0544d.jpg

imag0545y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi silnik cudnie, biegi pięknie, ruszanie niezłe, przygazować się da, przyspieszenie niczego sobie. Tylko kask muszę zmienić bo przy 130 (jako pasażer) km/h uszy chce mi z głośności wiatru rozsadzić. A jak na placyku sobię w kółko pojeździłem to też super. :)

Wkrótce majówka to się przejedzie na działkę hehe. Może ktoś nas dzisiaj już widział z Was, bo dużo dziś nas (motocyklistów) jeździło. :P Biała Divera i 2 gości na nim w białych kaskach :P Okolice Szopienic, Ligoty, Centrum i Podlesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, po użytkowaniu (przez tatę oczywiście) i przejechaniu 2300 km zdaję relację z użytkowania jak i odczuć z jazd tym motorkiem. Dobra, przyznam się, na wsi zrobiłem nim 2 km :D A do egzaminu już niedługo. A więc tak. Motorek spisuje się super, łatwy do manewrowania, super wchodzi w zakręty. Narazie i mam nadzieje w ogóle brak problemów z silnikiem, skrzynią i hamulcami. W sumie niema żadnego problemu. Wygoda siedzenia jako kierowca, daję 9/10, czemu, już mówię, czasem od silnika w piszczele grzeje, a jak jest upał, no to bardzo niefajnie, no ale pewnie każde moto tak ma, no i przy ostrzejszym hamowaniu, bak zrobiony tak, że kierowca płci męskiej moze to trochę odczuć :P Wąski jest na początku kanapy i nogami się nie zaprzesz o niego tak łatwo. Jeśli chodzi o siedzenie pasażera daje 7/10. Trochę mało gąbki pod tyłkiem, trochę za krótki odcinek kanapy przeznaczony dla pasażera i po dłuższej jeździe trzeba chodźby na chwilę rozprostować kości i rozluźnić mięśnie pośladków :D No i jak opuścisz na postoju prawą nogę, to będzie Cię w stopę parzyć wydech i spaliny, bo tłumik jest POD motorem. Co by tu jeszcze... a no czasem trudno wbić luz, to jest malutki minus, no i ten prowizoryczny uchwyt z tyłu, niby dla pasażera, do trzymania się nie nadaje. Jakby jakieś pytania były to zadawajcie, postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj mogę zdać relację z osobistej i samodzielnej jazdy XJ. Jakby tu zacząć... Poprostu cud, malina :D Przyspieszenie ma piękne ale za razem łagodne i nie szarpie, nie jest też tak że wyrywa z pod siodła, ale pewnie dlatego że nie odkręcałem mocno gazu :P Zachowuje się na drodze bardzo pewnie i jest bardzo zwinna jak na swoje 210kg :) Mam jedynie porównanie ze 100kg skuterem 50ccm więc nie czepiajcie się że 200 kg to mało, dla mnie jak narazie najcięższy motocykl jakim jechałem. Co więcej by dodać, ma duże hamowanie na silniku po odjęciu gazu, choć pewnie każdy tak ma, ale znów analogia do skutera i Yamahy 125ccm z ośrodka jazdy. Wygoda siedzenia duża, aczkolwiek trochę się ześlizgiwałem w kierunku baku, więc trzeba siąść pewnie trochę dalej od niego i jest ok. Grzeje w nogi i to dość więc w upalne dni przy ubranych jeansach i jeździe po mieście trzeba być wytrzymałym :D Sprzęgło chodzi dobrze, również bez szarpania ani martwych punktów. Motocykl ma przejechane 8.5 k km, jak narazie 0 problemów. Po zainstalowaniu kufra, czuje się pewniej siedząc np. z tyłu jako plecaczek i nie muszę się już trzymać kierowcy, tylko tylnich uchwytów, co bez kufra było dość ryzykowne bo chwyt nie pewny, w sensie, że nie można go obiąć dłonią, tylko trzymać się trzeba palcami, tak jakby złapało się kant stołu lub deski, no to jest mini minus w tym motocyklu. Co więcej? Niewiem, jak macie pytania to piszcie, postaram się odpowiedzieć. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie zastanawialiście się nad Er-6F? Ja też się zastanawiałem nad XJ6, ale chyba wybiorę jednak Kawę. Też mam zamiar ją kupować, tak jak ty to zrobiłeś w każdym razie, lecz postanowiliśmy wspólnie, że weźmiemy coś w leasing i wtedy może być droższe. Jest kilka ofert np Er-6F z 2010 i 2011 roku, jako pojazdy demo, aczkolwiek trochę boję się czy nie są zarżnięte. Być może uda mi się załatwić nową Er-6F z 2012 na leasing. Przynajmniej będę miał pewność, że niezajechana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

Zastanawiam się właśnie dość poważnie nad kupnem XJ6 Diversion. Przeczytałem jużchyba wszelkie możliwe testy i opinie i generalnie znam zalety i wady i skłaniam się ku stwierdzeniu że motocykl ten spełnia najbardziej spełnia moje wymagania. Jedno tylko mnie zastanawiam i tu pytanie do Was (chyba głównie do Autora): Jak Yamaszka zachowuje sięprzy jeździe z pasażerem?

I nie chodzi mi o osiągi a raczej o zawieszenie. Według jednych testów kiepsko - zawieszenie wręcz klęka i nawet rurą czy podnużkiem można zamieść asfalt przy zakręcie. Inne z kolei testy nic na ten temat nie piszą. A druga sprawa - wygoda pasażera. Również jedne testy stwierdzają że nie najlepiej inne wręcz przeciwnie - że pareset km nawet można przejechać jako pasażer i da radę przeżyć bo jest w miaręwygodnie. Oczywiście nie jest to wygoda jak w babcinym fotelu przy kominku ale jak na motocykl tej klasy i wielkości niby jest ok.

Jazda z pasażerem a raczej to że niebardzo potrafięznaleźć jednoznaczne odpowiedzi sprawia że mam mały dylemat. Tak więc jeśli można proszę o jakieś "zeznania" :).

P.S.: Będzie to moje pierwsze moto więc sprawa nr. 3 - interesuje mnie ogólnie jak bardzo Yamaszka reaguje na pasażera w ogólnym pojęciu? Jak bardzo pogarsza się/ zmienia starowności, podatność itp.?

Dzięki raz jeszcze.

P.S.P.S.: Chriss - nie odnotowałem póki co 2 uhahanych gości w białych "nocnikach" na białej XJ6 w szopienicach - a bywam tam co jakiś czas u rodziny ;)..Widocznie wszystko jeszcze przede mną ;)..

Pozdrawiam

Zapomniałem o jeszcze jednym. Jako że planuję turystykę motocyklową bliższego i średniego zasięgu (pareset km) a sporadycznie i dłuższą zastanawiam się jak spisują się owiewki w wersji diversion z półowiewką (nie F). To że nie są tak dobrą osłoną przed wiatrem czy deszczem jak full owiewki to zrozumiałe. Pytanie czy są wystarczająco dobre żeby spokojnie i bez urywania głowy czy nóg podróżować z turystycznymi prędkościami (120-150h) a czasem też przyciąć na jakiejś obwodnico pod 200km/h.

Pozdrawiam i dzięki za cierpliwośc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.