Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przeniesienie zlotu z Jasnej Góry


Rekomendowane odpowiedzi

W Gietrzwałdzie też lipa.

Szkoda tego zlotu.Było się czym pochwalić w Europie i powoli stawał się coraz bardziej międzynarodowy.

takie imprezy powinno się uzależniać od pogody.Nie w każda trzecią niedziele kwietnia tylko w pierwszą niedzielę z pogodą.

Ale jeśli paulini nie traktowali serio tych którzy przyjechali to też tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest przekłamanie w tym reportażu jeden z paulinów oczywiście wyszedł i poświęcił matocykle i wszystkie inne pojazdy które stały na błoniach.

Niestety przeniesieni mszy do środka wzbudziło wielki protest nawet byłem świadkiem jak jeden z motocyklistów podszed do mnicha i nawkładał mu zdrowo za organizacje ! :-)

Nie pierwsz i nie ostatni zlot :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momento bo widzę że byłem najwcześniej.Motocykli było dużo jak na warunki jakie panowały.Szacunek dla wszystkich co się nie wystraszyli pogody i dojechali.Ludzie stali na Błoniach w deszczu błocie i czekali na mszę polową.Widocznie byli nie doinformowani.Z głośników nadano informację że nie ma mszy polowej a jest o 13 w Bazylice,reakcja była klaksonami i odcinką.Chyba dla uspokojenia nastrojów zrobiono poświęcenie maszyn przez głośniki.Jedni poszli sie pomodlić inni co mieli stać zrobili zwijka.

Na wcześniejszej mszy mądrze powiedziano nie dajcie sie za rok podzielić i sami sie mocno zorganizujcie.

Warunki do jazdy moto całą droge były ciężkie a jednak sporo maszyn z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gietrzwałdzie też lipa.

Szkoda tego zlotu.Było się czym pochwalić w Europie i powoli stawał się coraz bardziej międzynarodowy.

takie imprezy powinno się uzależniać od pogody.Nie w każda trzecią niedziele kwietnia tylko w pierwszą niedzielę z pogodą.

Ale jeśli paulini nie traktowali serio tych którzy przyjechali to też tego nie rozumiem.

Widzę że zmieniłeś zdanie, wcześniej twierdziłeś że przeniesienie zlotu to bardzo dobry krok bo ci którzy przyjeżdżali na Jasną Górę nie zasługują na miano patriotów , w rację ma tylko i wyłącznie Prezes Węgrzyn .......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zasłużyć na mszę na błoniach musimy na motocyklach mieć naklejki jedynej słusznej telewizji Trwam, kilka razy pokazać się tam, udzielić kilku wywiadów w radiu Maryja . W środę wraz z panem Wegrzynem była tam jakaś kobieta która na koniec audycji stwierdziła że kto jest patriotą i katolikiem to jedzie do Gietrzwałdu nie do Częstochowy ...... To dla zainteresowanych artykuł i kilka wypowiedzi motocyklistów którzy byli na Jasnej Górze http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,11540547,Spor_o_msze_na_bloniach__Motocyklisci_kontra_paulini.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa na literę "P": Paulini, polityka. Wielka szkoda.

a mi sie cisną na usta 3 słowa na literę "P" Paulini i polityka... i jedno niecenzuralne które można by zastosować w różnych zestawieniach z dwoma poprzednimi niestety... Ale dobrze powiedział ksiądz - motocyklista, który odprawiał Mszę w Bazylice, że modlimy się za WSZYSTKICH motocyklistów, bez podziału. Moim zdaniem utarł nosa Węgrzynowi i Paulinom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Bozia pogroziła paluszkiem SZ.P.Prezesowi i sprawiłą psikusa pogodowego? :)

Co wy z tym prezesem?

Gosc stworzyl impreze, ktora z czasem sie rozrosla do rangi miedzynarodowej, a ze Polska to taki kraj gdzie zawsze co dobre ktos musi spie............olic wkurzyl sie i przeiosl dzampre na mazury.

Jego idea, jego impreza i robi to co uwaza zaa stosowne.

Wezcie jeden z drugim i zorgaizujcie cos, moze tez odniesiecie sukces.

Krytykowac kazdy potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB1 Zgodzę się z Tobą w zupełności. Temat rzeka można wiele pisać. Ale po co Węgrzyn ma wiele racji, Prezydent trochę mniej bo stawia na zysk i udaje "Greka". Najwięcej zaś racji mają sami Motocykliści bo to oni przybywają tworzą i nadają koloryt każdemu zlotowi czy też jak to "Komandor" nazwał pielgrzymce.

Długo zastanawiałem się nad napisaniem tego komentarza lecz gdy tracąc kilka godzin z życia (w godzinach pracy :P) zapoznałem się z 2-godzinnym wywiadem z Węgrzynem i wypowiedziami władz Częstochowy i przy tej konfrontacji te drugie wypadają marnie.

Ale napiszmy sobie szczerze, że jesteśmy Narodem, który lubi ponarzekać i odpowiedzialność zrzucić na innych. Mało to mamy innych zlotów jak Nam coś nie pasuje np. walimy w kolejny weekend na Krupski Młyn.

Węgrzyn był inicjatorem tych zlotów i należy się Chłopu szacunek. Kwestii politycznych podziałów nawet nie próbuję poruszać :/ jakie by one nie były

Na dzień dzisiejszy rozumiem oba "obozy" Motocyklistów oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym prezesem?

Gosc stworzyl impreze, ktora z czasem sie rozrosla do rangi miedzynarodowej,

I tu się mylisz, tradycje tej imprezy sięgają 70 lat wstecz, a on robi to od 7 czy 8 lat a potem wielce głosi, ze to jego impreza Ale stosuje starą sprawdzoną metodę,że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą i ludzie zaczynają w to wierzyć. I to mnie wkurwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek masz racje, Pan W. podchwycił tylko pomysł a teraz ze zrozumiałych powodów obraził sie i przeniusł impreze,

chciał pewnie w ten sposób pokazac.. ;za kim pójda motocyklisci i kto tu jest Panem?

Z drugiej strony widac zakłamanie kleru.. czy tak powinien zachować sie sługa Bozy?

Nawet nie odprawili mszy i potraktowali tysiące motocyklistów przyjezdzajacych w deszczu jak powietrze.

Coraz czesciej nie dziwi mnie fakt ze młode pokolenie coraz czesciej

ma kościół w dupie i wszystko co sie z nim kojazy w PO lsce własnie po takich zachowaniach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz, tradycje tej imprezy sięgają 70 lat wstecz, a on robi to od 7 czy 8 lat a potem wielce głosi, ze to jego impreza Ale stosuje starą sprawdzoną metodę,że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą i ludzie zaczynają w to wierzyć. I to mnie wkurwia.

I tu się mylisz, tradycje tej imprezy sięgają 70 lat wstecz, a on robi to od 7 czy 8 lat a potem wielce głosi, ze to jego impreza Ale stosuje starą sprawdzoną metodę,że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą i ludzie zaczynają w to wierzyć. I to mnie wkurwia.

Bez jaj .Chyba myślenie nie jest twoja najmocniejsza stroną...

To dlaczego ten zlot nie odbywał się przed Węgrzynem ? Dlaczego nie zrobili zlotu w innym terminie ? Węgrzynowi Rajd Katyński [nie mylić z katastrofa pod Smoleńskiem] próbują rozbić od samego początku.Uczestnicy rajdu zbierają datki dla Polaków na wschodzie i podtrzymują łączność z Polakami tam mieszkającymi.Wystarczy poczytać trochę o tym rajdzie.Komuś to bardzo przeszkadza. Tak jak zaczęła przeszkadzać popularność zlotu na Jasnej Górze.

A czy dobrze że przeniósł ? Tak.Wcześniej czy pózniej doszło by do konfliktów.Nie każdemu odpowiada picie alkoholu podczas mszy i pałowanie.Ci którym to nie odpowiada przenieśli sie do Gietrzwałdu. Reszta zostanie na kiełbaskę pod murami.Polityka podczas mszy ? Komuś przeszkadzało że podczas mszy poruszano temat Katastrofy Smoleńskiej ? Pewnie nie wszystkim wystarczała wersja lansowana przez rząd tuska która w świetle poznawanych faktów pozostaje w konflikcie z rozumem.Kościół nie unikał trudnych tematów w latach 80-tych nie robi tego i dzisiaj.Albo to akceptujesz albo spadaj na dziasła ;)

Myślę że tak naprawdę Węgrzyn nieznośny jest dla niektórych z innych powodów.Ciężko się z nim porównać. Ma amerykańskie obywatelstwo,wypasiony moto no i udziela się charytatywnie.Normalnie tragedia nie m,a się do czego przyjebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>08katyn1.jpg

Obzarciuch w czarnym habicie tłumaczy wszystko Byłem widziałem zrozumiałem dopiero w tym roku ze trzeba miec wyjebane na kościół zmarzłem i zmokłem a kurwy koscielne z tarasu wyglądały ciesząc pyski Wasze niedoczekanie ze ktos da wam na tace a mochery wiecznie zyc nie beda> mam nadzieje ze Palikot wam do dupy jak najszybciej przypnie kase fiskalna i rozliczy z majatków koscielnych i tego co posiada Caritas Ave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.