Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda NC700x - warto kupić?


masło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Jak w temacie - zastanawiam się nad zakupem motocykla w tym sezonie. Oferta Hondy wydała mi się bardzo ciekawa. Wypisałem sobie plusy tego motocykla i to co dla mnie ważne przy wyborze:

- cena: 25 000 zł super jak za nowe moto,

- dodatkowo bagażnik w miejscu zbiornika paliwa też fajna rzecz,

- z wyglądu też mi się podoba,

- spalanie ponoć 3,8l/100km też uznaje za plus przy obecnych cenach paliwa,

- dodatowo wyższe zawieszenie co przy stanie naszych dróg też jest ważne

- wygodna pozycja za kierownicą

Moje obawy to:

- 48KM - czy to wystarczy przy pełnym obciążeniu (z plecaczkiem) na wypad np. w alpy?

- dokładając 3tys mozna mieć Versysa o mocy nieco większej bo 64KM też nowy z 2010r którego wszyscy chwalą

- hamulce - czy ta jedna tarcza z przodu wystarczy?

Wiem że pewnie tym moto w Polsce jeszcze nikt nie jeździł, ale bardzo prosze o jakies wasze spostrzeżenia wymiane opinii itp.

Nie jestem jakims bardzo doswiadczonym motocyklistą mam przejechane ponad 5000km i nie chce motocykla który ma 100KM. Versysem pojeździłem na jeździe próbnej i w zupełnosci by mi wystarczył, już przymieżałem sie do kupna i tu Honda wystrzeliła z nowym modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy z plecakiem i dłuższych tras Wybierz versys'a. To motocykl większy, konstrukcja dopracowana bo kilka lat obecna na rynku, dysponuje większą mocą, momentem obrotowym, większym skokiem zawieszenia, jego zaawansowaniem (upsd), lepszymi hamulcami (dwie tarcze z przodu w przypadku jazdy we dwoje sprawdzą się lepiej). Z uwagi na staż rynkowy do versysa Znajdziesz więcej aksesoriów, dzięki którym można będzie przystosować motocykl do wypraw (stelaże kufrów bocznych i centralnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No musze się pochwalić :) i odpowiedzieć na zadane pytanie - WARTO!

Od 2 tyg. maszyna w garażu, jak na pierwsze powarzne moto jak najbardziej moge polecić. Pierwszy wypad na zamek Orawski u południowych sasiadów (420km) i moto naprawdę świetnie trzyma się drogi, mocy wystarczyło przy podjazdach pod górę nawet z pasażerem, a trasa przez Słowackie tatry przepiękna. Moto wygodne, kufer zamiast baku naprawde się przydaje, założe jeszcze centralny i kaski mam z głowy, hamulce też niezłe choć wiadomo że 2 tarcze były by lepsze. Jedyny minusik to niewielka szyba, przy szybkości powyżej 100km głowa latała z prawej na lewą i odwrotnie, a komarów jeszcze w życiu tyle na sobie nie miałem :lol: Ciekawe czy wyższa szybka rozwiązała by problem, no ale żeby się przekonać 8 stów trzeba wyłożyć. Pozdrawiam, szerokosci i do zobaczenia na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem warto kupić!

Miałem okazję przetestować w salonie w Tychach. Mają zarejestrowaną już czerwoną ale bez abs-u. Zrobiłem prawie 100km.

Motocykl prowadzi się lepiej niż cbf kę którą miałem. Jeśli chodzi o przyspieszenie i moc to do cbfki nie ma szans pod warunkiem że ją "rozkręcimy".Ale nc nie trzeba kręcić.Przyspiesza do 130 bardzo żwawo. Mimo przesiadki z 78 kucyków mocy mi nie brakowało.Prędkość podróżna moim zdaniem 130km/h- nie męczy motocykla i kierowcy. Pozycja na moto idealna. Szyba przydała by się akcesoryjna-wieje.

Ja też się poważnie zastanawiam ale na wersję z abs-em. Taniej będzie jak ją sobie sprowadzę z niemiec za 5000 euro motocykl z abs-em z przebiegiem 1000km z gwarancją.Jest honorowana w Polsce. :-).

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

No ja kupiłem w maju 2012r. Do dzisiaj zrobiłem prawie 10000km. Myszaty napisał chyba wszystko. Największym problemem jest wiatr, powyżej 130km/h. Moto prowadzi się świetnie, pali ok 3,5l/100km, w górach mocy wystarcza spokojnie dla 2-ki nawet z pełnym kufrem. Przypominam że to nie jest ścigacz, a jazda ma sprawiać przyjemność. Co do wygody dla pasażera moja żonka nie narzeka, zrobilismy ponad 1000km jednego dnia i dała rade. Zaliczyłem z nią Wenecję, Rimini, Rzym, Pizę i przez Weronę znów do Wenecji, razem ok 3500km w 7 dni. Była to przygoda mojego życia i w tym roku wracamy po więcej ;)

Niestety niemile zaskoczył mnie serwis. Po roku Honda życzy sobie ok 650zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Spotkałem człowieka który zmienił NC700 na Suzuki V stroma. I dopiero po tej zmianie przestało mu brakować mocy. Był bardzo zadowolony ze zmiany.

Nawet w pojedynkę z bagażami to ok 50KM to trochę mało. Dużym plusem jest spalania hondy, ale chyba nie po to się kupuje motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.