Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

DN-01


rexio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

Nigdy nie bylem fanem 2 kolek, wrecz zrazony za mlodu rykiem scigaczy i "statystykami" wypadkow wsrod znajomych, ktorzy w 95% mieli scigacze i tym podobne przecinaki bylem nastawiony na nie.

Z biegiem lat i rozsadku ktory gdzies tam przybywal zaczalem patrzec w kierunku dostojnego poruszania sie na 2 kolach. Ok, to moze jakis chopper? Niby ok ale nie do konca mi to lezalo. Stwierdzilem wiec, ze jednak motocykle to nie dla mnie.

Olalem totalnie temat az kilka lat temu idac ulica zobaczylem cos przy czym kopara mi opadla i stanalem jak wryty - w miescie przejechal motocykl ktory nie ryczal jak zazynana swinia, nie dudnil jak traktor a do tego wygladal tak ze dalbym sie pokroic. Katem oka rzucilo mi sie w oczy charakterystyczne skrzydlo. Ok - Honda! Ale co to za motocykl bo wyglada jak prototyp. Po powrocie do domu odpalony internet i wszystko bylo jasne. Jakis japonczyk nakreslil i skonstruowal moj ideal - nie za szybki ale dynamiczny, idealny do czerpania mojej subiektywnej frajdy z jazdy, idealny bo automat, design przepiekny... I stanalem na jednym - CENA.

I tak to trwalo kilka lat az do momentu gdy powiedzialem - bedziesz moj! Nowy, nie uzywany - bo tak, bo jest tylko jeden motocykl na swiecie ktory chce miec i w siodlo ktorego nikt wczesniej nie pierdzial :) Z koncem lipca ubieglego roku, jako ostatnia nowa sztuke w Polsce zakupilem DN-01.

Motocykl ktory przez wielu bikerow uwazany jest za pedalski, za jakis skuter z automatem. Nie zamierzam z nimi polemizowac i ich przekonywac. Ja wiem swoje - mam swoj jezdzacy ideal. Nie chce mi sie zmieniac biegow - moze mi sie nie chciec? Moze! Moze mi sie za to chciec fajnie i spokojnie jezdzic? Jasne!

Konczac elaborat wstawiam foty :)

c71025682d943f0emed.jpg

10cb236abbf0dec9med.jpg

f9a9ae356199e0a3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !!! Świetny sprzęt , świetny design :)

Mnie również bardzo się podoba i serce mocniej bije kiedy DN widzę na drodze.

Nie przejmuj się gadką że "pedalski" i że automat. Ja szykany pod tym względem przeżyłam w ubiegłym sezonie , kiedy to z GS 500 przesiadłam się na Yamahe Majesty 400 . Wszyscy mieli o czym gadać bo wsiadłam na "kibel" bo automat i tego typu rzeczy.

Jednak na trasie , oraz podczas przebijania się przez zatłoczone aglomeracje - chwalę sobie automat ( chociaż tutaj nie ma co porównywać mojej Majki z Twoim DN bo to 2 zupełnie różne rozwiązania )

Jakby co , powtarzaj : nie "biegam" bo nie muszę :D

Gratuluję i zazdroszczę ;P

Syla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać ! Widziałem sprzęt na żywo i muszę powiedzieć że zdjęcia tego nic a nic nie oddają. Jak dla mnie bardzo oryginalny i fajny sprzęcik, jednym słowem podoba mi sie i nie powiem chciałbym mieć takiego w stajni ;)

Jeśli mi sie dobrze wydaje można chyba tez jeździć na manualu jak równiez na automacie, jest chyba jakiś przełącznik czy cosik takiego, jest tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze sie nie przejmuje, wiecej, smiac mi sie z tego chce. Ja bym DNki na nic inego nie zamienil. To jast milosc od 1 wejrzenia, motocykl skrojony dla mnie. Zawsze jak nim jade to dziekuje ze mam HFT i nie musze biegami machac w jedna i w druga. Stajesz na wiatlach, puszczasz manetke, potem odkrecasz i jedziesz. Nie jestem Valentino Rossi zeby robic motogp na kazdej drodze.

BASTEK -> Racja - foty tego nie oddaja. Na zywo robi duze wrazenie i multum ludzi sie oglada :) tak, jest tez sekwencja. Standardowo moto odpala sie na N (neutral), pod prawym kciukiem masz przelacznik N/D (neutral / drive).

Z drugiej strony - od frontu przycisku rozdusznika jest przelacznik auto / sekwencja. Przy lewej manetce masz przycisk D/S / +/- (Drive/Sort) oraz bieg w gore i bieg w dol. Tutaj w trybie automatu przelacza sie pomiedzy Drive a Sport. Na sport lepiej ciagnie i utrzymuje wyzsze obroty.

Po przelaczeniu w tryb sekwencji biegi sa zmieniane jak w aucie z automatem - ciagnie na kazdym biegu do konca obrotomierza. Tego trybu uzywalem kilka razy - tutaj zdecydowanie najlepiej sie zbiera.

W 80% calej jazdy uzywam D, reszta to S (wyprzedzanie aut na ruchliwej drodze).

Motocykl niby moca nie powala bo ma niewiele ponad 60 KM ale uwierzcie mi, ze mimo swoich wymiarow i wagi ponad 270 KG jezda nim to bajka. Jest wygodny jak cholera, zwinny, elastyczny, swietnie sie nim manewruje, etc.

Jest to moje pierwsze moto i balem sie bardzo wagi ze go nie utrzymam czy cos - nic bardziej mylnego.

Ps. jakos mnie traktuja jak rownego bo lewa w gorze to bardzo czesty widok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na Chudowie taką białą perełkę,robi ogromne wrażenie,podoba mi się.Ja akurat za automatem nie jestem,ale każdy ma swoje upodobania.W sumie za samochodem z automatem też nie byłem nigdy,dopóki się nie przejechałem,więc może być podobnie w przypadku motocykla.W każdym razie urok Twoja maszynka ma :) przyjemnego użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na Chudowie taką białą perełkę,robi ogromne wrażenie,podoba mi się.Ja akurat za automatem nie jestem,ale każdy ma swoje upodobania.W sumie za samochodem z automatem też nie byłem nigdy,dopóki się nie przejechałem,więc może być podobnie w przypadku motocykla.W każdym razie urok Twoja maszynka ma :) przyjemnego użytkowania

Dokładnie tak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

:blink: Fajne! Nie wiem jak to jeździ bo nawet ,,na żywo'' nie widziałem ale na zdjęciach podoba mi się...rexio gratuluję posiadania rzadkiej i ciekawej maszyny.

Uwielbiam auta z automatem, kto wie...może kiedyś zdecyduję się również na moto (oczywiście do ,,normalnej jazdy'')  :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jaką zrobiłeś na nim najdłuższą jednorazowo trasę? ilę kilometrów? chodzi mi jak spisywałby się jako turystyk na długich trasach, wygoda, pozycja jazdy itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.