Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Foto Śląskich Motoartystów


.:BadMan:.

Rekomendowane odpowiedzi

Swietne foty Gienek :) a tematyka fotek Czary wdzięczna i trudna ( moją Tośkę trudno sfotografować bo to pies z adhd ;P )

też chętnie podszkoliłabym się z fotografii na razie jestem konkretny lewus ;P

Pozdrawiam :) i czekam na kolejne foty bo przyjemnie pooglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nam się temacik rozkręcił , dalej dalej ... Gienku coraz bardziej widać, że idziesz w dobrym kierunku, zachody świetne- fajny temat z leżakami :) jesli mógłbym coś zasugerować to staraj się unikać linii horyzontu na połowie zdjęcia a tak poza tym zachody słońca to jeden z najtrudniejszych tematów do fotografowania :) chyba nawet trudniejszy niż psy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym zachody słońca to jeden z najtrudniejszych tematów do fotografowania :) chyba nawet trudniejszy niż psy :P

A po czym wnioskujesz ,że trudniejszy?

Widziałam na stronach wcześniej ,że sam fotografujesz swojego psa. Owszem fotki jakościowo super. Widać ,że piesek w dobrej kondycji. Rozumiem ,że szelki z napisem "POLICE" to taki gadżet? Czy może pies pracuje/pracował czynnie w Policji?

Sama też wstawiłam większość fotek psów w stylu "miłe i przyjemne". Schody zaczynają się kiedy musisz zrobić zdjęcia psa np. przy pracy szeroko pojętej (posłuszeństwo, obrona ,ślad, itd. itp.). Tu już musisz znać regulaminy i mieć duże pojecie o tym co robisz. W innym razie zrobisz pieskowi duża "krzywdę" bo co z tego ,że jakościowo foto będzie bez zarzutu ,a zawartość zupełnie do bani.

I nikt z branży Ci za takie foto nie podziękuje ,a wręcz pogoni.

To samo tyczy się zdjęć psów pod względem exterierowym i tu również musisz znać anatomię i wzorzec rasy ,którą fotografujesz. Musisz mieć na tyle wiedzy nie tylko o fotografowaniu ,ale i o danym psie, żeby ukryć odpowiednim ujęciem wady i podkreślić zalety. Mi zdarzyło się np. nie publikować zdjęcia bardzo dobrego technicznie tylko dlatego ,że pies miał na nim za jasne oko. Tak sobie życzył właściciel. Jak widać każdy szczegół się liczy.

Do tego pies świadomie nie współpracuje i często na 300 zdjęc, jedno nadaje się do publikacji.

O fotografowaniu zachodów słońca wypowiadać się nie będę ponieważ najzwyczajniej w świecie na tym się nie znam. Nie zamierzam się również przepychać i udowadniać co jest łatwiejsze. Pewne jest tylko to ,że są to tematy diametralnie inne. Zawsze natomiast mogę powiedzieć czy dane foto mi się podoba czy nie i nawet się nim zachwycić.

Fotografia , fotografii nie równa. Ja doceniam wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie:) nie pisałem o fotografowaniu zarobkowym bo to zupełnie inna para kaloszy:) chodziło mi o focenie zwierzaków do rodzinnego albumu. Łatwiej wtedy o ciekawe ujecie szczególnie przy psiej zabawie, a głównym problemem w tym przypadku to celność autofocusa. bron Boże nie wypowiadam się o zdjęciach zarobkowych. Również doceniam wszystkie fotografie a to co zaprezentowalas również bardzo mi się podoba i niewątpliwie taki rodzaj fotografii jest juz przeznaczony dla zaawansowanych. Nie bierz mojej wypowiedzi jako atak na Twoja osobę bo zupełnie tak nie jest :) pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie:)
Nie bierz mojej wypowiedzi jako atak na Twoja osobę bo zupełnie tak nie jest :)

Jestem oazą spokoju i zupełnie nie odebrałam w ten sposób Twojej wypowiedzi :)

Naświetliłam tylko wstępnie realia tamatu. Fotografowanie psów do domowego albumu to świetna zabawa, przy tym szlifowanie umiejętności.

Z przyjemnością oglądam takie zdjęcia.

lubie fotografowac nature i wszystko co jest z nia zwiazane

Zazdroszczę bo ja do takich ujęć dużego zacięcia nie mam. Może jest to kwestia treningu i pora się podszkolić.

Fotki super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Gienku zazdroszczę Ci takich widoków :wub: rewelacyjne owieczki w tle, fotka z pierwszego zachodu super!!, Gąski od Karczka złapane w świetnym momencie, bardzo się cieszę, że temat nabiera rozpędu i może uda nam się zorganizować na forum konkurs z nagrodami.

Jeśli chodzi o obróbkę - nie da się tego uniknąć. Jeśli już wkręcimy się w fotografię na dobre to po jakimś czasie zdjęcia z puszki po prostu będą dla nas zbyt "pospolite" i będziemy szukać innych sposobów na ich poprawienie. Zobaczcie, że nawet za czasów fotografii analogowej używano różnych technik wywoływania aby uzyskać inne efekty. Dzisiaj mamy cyfrowe zdjęcia i nie musimy przeznaczać oddzielnego pokoju i wdychać te wszystkie chemikalia wystarczy komputer i odpowiednie oprogramowanie - podkreślę, że to tylko moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu, po bardzo dłuuuugim namyśle zakupiłem pierwszą, totalnie amatorską lustrzankę Nikon D3100 z obiektywem 18-105mm.

Wcześniej bawiłem się różnymi małpkami oraz kompaktem panasonica(fz28), ale tylko na zasadzie wyceluj i naciśnij.

Z tego też powodu nie chciałem na pierwszą lustrzankę wybierać drogiego i wypasionego aparatu.

Niestety z różnych przyczyn nie było czasu na naukę świadomej fotografii i szlifowanie umiejętności, więc lustrzanka łykała kurz w szafie :lol:

Postanowiłem to zmienić i w ramach luzu zabrałem się za czytanie wszystkiego, co rozjaśni mój ciemny umysł przynajmniej w teoretycznym zakresie. A co do praktyki, to narazie ogarniam sprzęt, bawię się różnymi funkcjami, daną scenę fotografuję z różnymi ustawieniami kilkanaście razy, więc jeszcze daleka droga do poziomu jaki reprezentują forumowicze :)

Póki co więcej się wkurzam, ale staram się nie poddawać i pstrykam :lol: Nawet(eksperymentalnie) próbuję bawić się w obróbkę tego co wypluwa mój aparat, ale również tutaj muszę dużo popracować :lol:Zdjęcia pomniejszone do rozmiaru 1024X768.

00000001.JPG

00000002.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam jeszcze coś od siebie.

Gąski super!

Moim faworytem jest zdjęcie numer 3

I ja sie pod tym podpisuję :)

Niestety z różnych przyczyn nie było czasu na naukę świadomej fotografii i szlifowanie umiejętności, więc lustrzanka łykała kurz w szafie :lol:

Postanowiłem to zmienić i w ramach luzu zabrałem się za czytanie wszystkiego, co rozjaśni mój ciemny umysł przynajmniej w teoretycznym zakresie. A co do praktyki, to narazie ogarniam sprzęt, bawię się różnymi funkcjami, daną scenę fotografuję z różnymi ustawieniami kilkanaście razy, więc jeszcze daleka droga do poziomu jaki reprezentują forumowicze :)

Póki co więcej się wkurzam, ale staram się nie poddawać i pstrykam :lol:

I o to w tym właśnie chodzi żeby próbować i eksperymentować. Ja swojego sprzętu całkowicie jeszcze nie ogarnęłam, instrukcji nie przeczytałam tylko odkąd wpadł mi w ręce to pstrykam. Zauważyłam jednak, że już czuje niedosyt i chciałoby się coś znacznie lepszego ;)

Druga fotka ma świetny klimat, a dzieci to bardzo wdzięczny temat zdjęc choc nie łatwy. Sama mam czasem okazję uwiecznic na foto małą Damę ;)

http://desmond.image...jpg&res=landing

I coś na dokładkę

http://desmond.image...jpg&res=landing

http://desmond.image...jpg&res=landing

http://desmond.image...jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czara, ta mała dama pozowanie do zdjęć i zadatki na modelkę ma chyba we krwi ;)

Pieski pierwsza klasa :) Na trzeciej fotce wyczuwa się futrzaste emocje :)

Gienku, widzę że tobie tematów do fotografowania nie brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czara, ta mała dama pozowanie do zdjęć i zadatki na modelkę ma chyba we krwi ;)

Oj tak! Jak tylko widzi mnie z aparatem to od razu pozuje. No i jak widac na załaczonym obrazku dziubek jest :P

Pieski pierwsza klasa :) Na trzeciej fotce wyczuwa się futrzaste emocje

Dzięki. O taki efekt właśnie mi chodziło.

Na początek pod krytykę poddaję moje małe słońce zasłaniające zachód słońca :)

Fachowcem nie jestem i krytykować nie zamierzam. Powiem tylko tyle ,że gdyby Małe Słońce popatrzyło w obiektyw to efekt byłby dwa razy lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ej ej :D. Ja też coś mam :D. Choć fotografmen ze mnie kiepski, ale mam :D. I się cieszę :D.

Przedstawiam Wam Fąfla :). Jest ze mną od maleńkiego :).

Zdjęcia jak był jeszcze mały- minimum rok temu robione :D.

DSC_5379.JPG

To była jego ulubiona poza za dzieciaka (jak miał jeszcze 8 a nie 25cm) czyli "Błogie lenistwo":

DSC_5617.JPG

DSC_8778.jpg

Tutaj z serii- dorwałem aparat teścia i mam zajawkę:

IMG_7746.JPG

IMG_7761.JPG

I obowiązkowo- oczka:

IMG_7764.JPG

IMG_7781.JPG

Są jeszcze 3 pozostałe pluszaki, ale straszyć Was nimi nie będę :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, co prawda na fotografowaniu, ale uwielbiam robić zdjęcia i z niektórych jestem nawet zadowolony dlatego chętnie wysłucham i ja rad fachowców

Na początek pod krytykę poddaję moje małe słońce zasłaniające zachód słońca

Piękna modelka i świetny potencjał, przydałaby się korekta błysku żeby nie było go tak dużo na zdjęciu - jeśli używasz lampy wbudowanej polecam dyfuzor na lampę wtedy światło staje się bardziej miękkie.

Zastanawia mnie gdzie sa nasi Eksperci i Krytycy od Fotek

Gienku jesli pisałeś np. o mnie to nie uważam się za eksperta :P a jesli ktoś moje słowa ktoś uważa za krytykę - zupełnie nie mam tego na celu. Cieszę się, że temat nam się rozwija i pojawiają się nowe osoby, które kochają fotografię.

Nic innego sie nie spodziewalem Latwiej krytykowac Tego

ktory jest tysiac kilometrow od Chudowa niz Tego ktory jest co czwartek na Chudowie

Nie jeżdżę na Chudów :P

Kilka wakacyjnych :) Tzn. jedna wakacyjna bo wiecej mi nie idzie wlozyc :(

Piekne miejsce, no cóż - zdjęcie super i aż chce się tam być :) prosimy o więcej

Ej ej ej Ja też coś mam . Choć fotografmen ze mnie kiepski, ale mam :D. I się cieszę

Są jeszcze 3 pozostałe pluszaki, ale straszyć Was nimi nie będę :P.

hahah nie lubię pająków bo po prostu się ich boję :P Kapitalnym obiektywem do fotografowania pająków byłby obiektyw Macro - jeśli dysponujesz lustrzanką - aż mnie ciary przeszły jak oglądam Twoje zdjęcia :D

Jako, że ostatnio nie mam czasu na nic a temat wszedł na zdjęcia dzieci to wstawiam jedno ostatnio popełnione

599282_488900327789004_2140044117_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah nie lubię pająków bo po prostu się ich boję :P Kapitalnym obiektywem do fotografowania pająków byłby obiektyw Macro - jeśli dysponujesz lustrzanką - aż mnie ciary przeszły jak oglądam Twoje zdjęcia :D

Dostęp mam, ale nie fotografuje :P.

Ej, nie są takie straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp mam, ale nie fotografuje :P.

Ej, nie są takie straszne.

Uwierz mi, że dla mnie są :) obawiam się, że nie zbliżyłbym się do nich nawet na metr :D

Gdyby ktoś chciał poczytać cos o fotografii to polecam z czystym sumieniem człowieka, który jest mistrzem w dziedzinie obróbki i fotografowania - Scott Kelby - na początek książka "Sekrety mistrza fotografii cyfrowej" a potem jako uzupełnienie "Poradnik Fotograficzny" Ross Hoddinott - te książki świetnie wyjaśniają podstawy fotografii

Bad.....co tam gitara, ważne że jest dziara :D

:D bez gitary nie ma dziary

293127_487854561226914_1690416430_n.jpg

Gdyby ktoś chciał pooglądać moim zdaniem najlepszego fotografa w Polsce polecam stronę Sławomira Gubały co prawda specjalizuje się w fotografii ślubnej ale przy okazji plenerów fotografuje również krajobrazy http://blog.gubala.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.