Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Foto Śląskich Motoartystów


.:BadMan:.

Rekomendowane odpowiedzi

No ja chętny jestem, ale trudno znaleźć ekipę do takich eksploracji. A brygada motocyklowo-eksploracyjna, to już w ogóle ciężki temat ;)

 

 

ciężki ale do opanowania, jak będę miał jakiś temat na oku to dam znać - widzę Wicher, że wzięła Cie fotografia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężki ale do opanowania, jak będę miał jakiś temat na oku to dam znać - widzę Wicher, że wzięła Cie fotografia :)

Ostatnio mam trochę więcej czasu, więcej jeżdżę motocyklem na wycieczki. Zabieram ze sobą aparat i jak coś mnie zainteresuje to pstrykam.

Wkurzają mnie tylko towarzysze wycieczek. No chodź już! Kurde ile tam będziesz siedział? Ja pierdykam, ten ino pstryka, ustawia.....echh muszę pozbyć sie tego balastu :D

Jak sam widzisz nie idzie mi to najlepiej. Ciężki temat, chyba nie do końca czuję bluesa. Raczej nie osiągnę zadowalającego poziomu w fotografowaniu nawet jako amator.

Zauważyłem, że nudzi mnie fotografia... taka statyczna. Jednak dynamika zawarta w ruchu bardziej mi odpowiada. W tym przypadku mój Nikkor 18-105 trochę mnie ogranicza. Mimo wszystko w moim amatorskim odczuciu, to dobre szkło dla amatora, na początek. Daje większe możliwości niż standardowy 18-55 i obraz chyba jakiś taki przyjemniejszy..

Sadzę się na jakieś 70-300mm, bo we wrześniu znowu atakuję pokazy lotnicze i chciałbym powalczyć migawką w przestworzach ;)

 

Aaaa, no i querwa obróbka zdjęć :P Ja to zacofany jestem. Wiesz nawet telefon mam z takimi dużymi klawiszami, a co dobiero jakaś obróbka moich dzieł :D

Mam tam jakieś tandetne programy typu PhotoScape, FotoFiltre i chyba nawet Adobe LightRoom, ale musiałby mnie ktoś poprowadzić za rączkę :D

 

Zdjęcia z poprzedniego postu, to jeszcze z Panasonica FZ28. Pierwszy kompakt, który miał o tonę więcej funkcji niż moja pierwsza małpka i w zasadzie od tego Panasonica tak się trochę wkręciłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból,  chociaż jak jedziemy ekipą samochodem- to moim wiec siłą rzeczy muszą na mnie czekać :D  kiedyś miałem ciśnienie na obiektywy, lepszy aparat jednak z czasem doszedłem do wniosku, że dobre zdjęcie można zrobić czymkolwiek - bo to nie o ostrość wcale chodzi a o wymowność zdjęcia. Zobacz zdjęcie z Grand Press Photo

 

W2903AMK.jpg

 

 

jakościowo wcale nie powalają a mówią więcej niż niejeden film.

 

Koleżanka Czara również w zdjęciach ma emocje - niestety ja tez tego nie potrafię a bardzo bym chciał. Kiedyś rozmawiałem z fotografem, który powiedział mi, że to przychodzi z czasem i żebym pstrykał jak najwięcej więc pstrykam... na fotografię przyjdzie czas .. a na razie jestem pstrykaczem.

 

co do obróbki to kobiety są w tym najlepsze :) facet rozpoznaje tylko podstawowe barwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Fajne fotosty. Jak masz jeszcze coś w HDR, to pochwal się, bo wygląda to ciekawie.

Jakim aparatem pstrykasz?

 

Aparat ...... cóż wstyd się przyznać gdyż to zwykły podrzędny kompakt . Może dla tego aby podrasować zwykłe foty nauczyłem się przerabiać graficznie zdjęcia .

 

Skoro mnie jeszcze nikt nie wyrzucił to pokarzę Wam jeszcze parę fotek :P

 

Oto typowy HDR

 

emi.jpg

 

100_7965_fhdr.jpg

 

 

To jest już podkręcany HDR techniką mieszania warstw

 

pejzaz.jpg

 

 

IR.jpg

 

 

To jest tzw. klucz IR

 

IR%201.jpg

 

To jest już typowa technika mieszania warstw

 

domek.jpg

 

To jest przeróbka zdjęcia na efekt obrazu olejnego

 

obraz%20olejny%20widok.jpg

 

A to jestem ja ;)

 

autoportret%20skala.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zawsze widoczny jest taki szum, czy to po prostu wina aparatu??

Ciekawe, chociaż zdjęcia od 4 do 7 wydają mi się mocno przepalone.

Wprawne oko wszystko dostrzeże ;)

 

Szum spowodowany jest dwoma czynnikami -

1. cienki aparat

2. zdjęcia są w rzeczywistości przerobione na HDR ale HDR-ami nie są gdyż prawdziwe zdjęcia w tej technice powinny zostać zrobione z całej serii zdjęć tego samego obiektu pod tym samym kontem . Wówczas nakłada się je na siebie i wyciąga najczystsze barwy .

Niestety do tego jest potrzebny aparat na który mnie nie stać .

Kiedyś robiłem to lustrzanką cyfrową kolegi ale wówczas miałem dostęp do dobrego statywu i zdjęcia seryjne były robione na odległość z pilota .

Kiedyś dorobię się lustrzanki i tabletu graficznego wówczas wszystko będzie inaczej wyglądało  :lol:

Przepalenie zdjęć jak to nazwałeś jest tylko wynikiem ustawienia krzywych a nie ukrywam że ta konfiguracja podoba mi się gdyż to robiłem dla siebie ;)

Ale gdyby co to klient nasz Pannn :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku juz byl zakaz wstepu, ale jeszcze w miare przymykano na to oko. Tylko ze 2 pierwsze budynki juz nie istnialy. Dlatego zaciekawilo mnie to, mialem nadzieje ze jeszcze stoi ..

Podobno znowu jakies hotele maja powstac, szkoda ze kozubnik rozbieraja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się drogi Wichrze, że nawet 300 nie dałaby rady w takich warunkach jak przedstawiłeś :), , gdybym miał wydawać kasę kupiłbym 18-300 i nie zdejmował z body. Ostatnie zdjęcie dla mnie rewelacja - ma wszystko co powinno mieć a czy będzie widać twarz pilota hmmmmm może być brzydki i zepsuje zdjęcie ;)

 

 

ps: HDR trzeba lubić - ja lubię :) jednak podobno nie są już trendy :D teraz trendy jest instagram hahahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 , gdybym miał wydawać kasę kupiłbym 18-300 i nie zdejmował z body.  

No może zdjęcie nie było zrobione w sprzyjających warunkach. Maszyny były za daleko nawet dla 300mm i być może więcej. Chodziło mi o to, że często zdarzają się sytuacje, kiedy łapiesz takiego F-16 w pełnej okazałości ze wszystkimi szczegółami. Z 18-105 to ciężka misja :)

18-300mm to chyba za duży zakres ogniskowych w jednej puszcze. Obawiam się, że może być kiepski na długim końcu. Z pewnością gorszy niż 70-300.

70-300 byłby chyba dobrym uzupełnieniem mojego zestawu. W formacie DX długi koniec będzie dawał jakieś 450mm.

Muszę to przemyśleć :)

 

 

Mam nadzieję że się Wicher nie pogniewasz - jak co usunę

 

 

 

Luzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.