Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Foto Śląskich Motoartystów


.:BadMan:.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli są to bardzo mi miło i jednocześnie myśle, iż jest to duża zasługa obiektów ,które akurat pstrykam.

 

Najlepszy Foto Sprzet to nie wszystko , powiedzialbym mniejsza polowa . Najwazniejsze sa umiejetnosci Osoby operujacej  tym sprzetem.Zdjecia na moje
amatorskie  oko sa na 100pro.
A to moj Faworyt  :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre zdjęcie można zrobić komórką 0,3 mpx :) ale nie zrobi się technicznie dobrego zdjęcia. Tu trzeba rozróżnić dwie sprawy - dobre zdjęcie w formie przekazu i dobre zdjęcie technicznie. 

 

Choć nie należy kwestionować zdania administracji ja jednak pozwolę sobie na zuchwałość i napiszę jedno zdanie :

wyobraź sobie oczami wyobraźni powyższe zdjęcia zrobione komórką 0,3 mpx :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dziekuję - dla tego zdjęcia upadłam naprawdę nisko ;)

 

 

 

 

00000033.jpg

 

Bajka! Muszę koniecznie rozszerzyć swoje horyzonty i częściej pstrykać w niebo, może coś mi wyjdzie choćby podobnego.

A tym czasem tematycznie ;)

tzoz.jpg

 

os49.jpg

 

vetg.jpg

 

or04.jpg

 

ofur.jpg

 

uslc.jpg

 

xcvp.jpg

 

q6ag.jpg

 

1c3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czara, czy ty korygujesz swoje fotki i używasz filtrów, czy czegoś w tym stylu?

Twoje fotki są super. Nie śmiem nawet krytykować. Nie wiem czy umiałbym zrobić takie bądź lepsze, ale praktycznie na każdym zdjęciu tło jest zawsze mocno zaszumione. Może za mocno wyostrzasz i stąd taki szum?

Nie wiem, nie znam się, ale wydaje mi się, że może lepiej byłoby tam coś zmiękczyć, wygładzić ;)

 

Zapora w Solinie

DSC_2840.JPG

 

Fire Blade Tourist Enduro :)

DSC_2925.JPG

 

Bieszczady. NIedaleko Tarnicy.

DSC_2949.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobmy w przyszlym roku warsztaty foto-moto ;) wypady na moto w fajne miejscowki i focenie, a potem porownywanie efektow ;)

Jestem za :)

Musimy tylko ustalić kto zostanie przewodnikiem, mistrzem i mentorem w motocyklowaniu i fotografowaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czara, czy ty korygujesz swoje fotki i używasz filtrów, czy czegoś w tym stylu?

Twoje fotki są super. Nie śmiem nawet krytykować. Nie wiem czy umiałbym zrobić takie bądź lepsze, ale praktycznie na każdym zdjęciu tło jest zawsze mocno zaszumione. Może za mocno wyostrzasz i stąd taki szum?

Nie wiem, nie znam się, ale wydaje mi się, że może lepiej byłoby tam coś zmiękczyć, wygładzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście Twój obiektyw jest już wyeksploatowany. Niestety nie znam się na tym i trudno mi cokolwiek powiedzieć :)

Może przy dużej ogniskowej za mocno otwierasz przysłonę? Dwa pierwsze zdjęcia mają f4.2 przy ogniskowej 95mm i chyba 115mm.

Rozumiem, że takie wartości przysłony ustawiasz, żeby uzyskać małą głębię ostrości.

Może powinnaś spróbować przy takich wartościach ogniskowej bardziej przymykać przysłonę. Zdjęcia powinny być nadal ostre, a tło przyjemnie rozmyte, ale bez jak to powiedziałaś pikseliozy :)

Zdjęcia jak dla mnie w porządku. Z pewnością bardziej skupiam sie na głównym obiekcie. Tło nie jest tak zaszumione jak na poprzednich fotkach i nie drażni ;)

Pobrałem jedną miniaturkę i spróbowałem jeszcze cosik zmiękczyć w tym tle ;)

00000001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wtrącę... od kiedy to obiektyw odpowiada za szum na zdjęciu? Zaś jak chodzi o powyższe psie foty to mi akurat on nie przeszkadza, powiem nawet że jest in plus dla tych zdjęć (które same w sobie są świetne) :)

A nie odpowiada? Pytam poważnie.

Powyższe wnioski wyciągnęłam po tym jak Wicher nadał mi temat. Jako ,że znajoma ma ten sam obiektyw ,a inne body zapytałam o owe zaszumienia i u niej również się pojawiają. Stąd mój wniosek odnośnie obiektywu - mylny? Fotograf od strony technicznej ze mnie taki jak z koziej dupy trąbka.

Nie mniej dziękuję za dobre słowo :)

 

Może rzeczywiście Twój obiektyw jest już wyeksploatowany. Niestety nie znam się na tym i trudno mi cokolwiek powiedzieć

Może przy dużej ogniskowej za mocno otwierasz przysłonę? Dwa pierwsze zdjęcia mają f4.2 przy ogniskowej 95mm i chyba 115mm.

Rozumiem, że takie wartości przysłony ustawiasz, żeby uzyskać małą głębię ostrości.

Może powinnaś spróbować przy takich wartościach ogniskowej bardziej przymykać przysłonę. Zdjęcia powinny być nadal ostre, a tło przyjemnie rozmyte, ale bez jak to powiedziałaś pikseliozy :)

Czy Ty mnie czasem nie obrażasz? :D Psy przy fotografii zazwyczaj nie dają mi czasu na zabawę w ustawienia przysłony itd. Jadę na auto i się tego nie wstydzę ;) Nawet na tym głupkowatym trybie często gęsto z niektórych ujęć uchodzę żywo lub najmniej bez złamań. Nie wiem, nie potrafię gmerać w ustawieniach kiedy biegnie na mnie galopem ponad 40kg zwierzątko. W jednej sekundzie piesek jest 10m przede mną ,a w drugiej kiedy nadal grzebię w ustawieniach już na mojej głowie - mam chyba za słabe nerwy na taką zabawę :lol: Owszem czasami się bawię, ale to pozostaje mi czas kiedy pies śpi. Na szkoleniu, sesji na świeżym powietrzu, sesji eksterierowej itp nie mam również na to czasu. Często dobre zdjęcie na którym wszystko ma grac i huczeć to ułamki sekund, a nie poproszę drugi raz psa żeby ustawił się tak jak przed chwilą i jeszcze w oczach miał "to coś". Inna sprawa to emocje, które staram się przekazać na zdjęciach - z tym też pies na mnie nie poczeka. Noo i jeszcze te moje emocje jak nikt nie rozumie mojej artystycznej wizji i psa ustawia tak że rwę włosy z głowy. Pisze tu teraz o sesjach eksterierowych z których zdjęć tu nie wstawiam bo hmm mogą trochę nudzić.

Jednak jeżeli dobrze rozumuje to kiedy przymknę bardziej przysłonę to stracę światło o które tak walczę i czas zdjęcia będzie dłuższy. Zazwyczaj też zależy mi na niewielkiej głębi ostrości ponieważ zatrzymuje się najczęściej na głównym obiekcie i jego chcę najbardziej wyeksponować.

Żeby nie było ,że jestem leniem to kilka razy pokusiłam się o fotografowanie psów na manualu. Wyszłam ze szkolenia z dwiema może góra trzema fotkami nadającymi się do publikacji i to na siłę. Pomyślałam cienias jestem lub sprzęt do bani. Do momentu kiedy znajomy zawodowy fotograf zaproponował ,że przyjedzie i wyfoci psy na obronie. Pokiwałam głową ,ale myślę SUPER zobaczymy co będzie. Przyjechał, rozłożył klamoty za grube tysiące i pstrykał... Efekt mnie poraził ponieważ na 500 zdjęć chyba 2 były dobre. Znajomy podsumował prosto - wziąłem nie ten sprzęt co trzeba. Jednak nawet z innym sprzętem juz nigdy się nie rwał do tego typu fotografii. Widziałam jego inne zdjęcia i musze powiedzieć ,że bardzo bardzo miło się na to patrzyło. Z psami akurat nie wyszło jednak nie twierdzę ,że nie jest to w ogóle możliwe choć przyznam szczerze jawią mi się owe zdjęcia jako cud nad Wisłą. Jeżeli tylko mam kontakt z kimś znającym się mocno na rzeczy zawsze zapraszam z aparatem na trening.

Ja chyba poczekam ,aż będę mocno stara i będę miała więcej czasu i okazji do eksperymentów. Przydałby się jeszcze taki piesek co się toczy i niedowidzi, a najlepiej jakby po dwóch krokach dostawał zadyszki i w między czasie wdzięcznie pozował. Coś czuję ,że za takie futro zapłacę grube miliony bo jak na razie sami ADHD'owcy mi sie trafiają, ale czego nie robi się dla dobrego zdjęcia :D

 

Pobrałem jedną miniaturkę i spróbowałem jeszcze cosik zmiękczyć w tym tle ;)

00000001.jpg

Tło zmękczone, jednak co za tym poszło kolor psa jest nie do przyjęcia ;) Był czarny podpalany jest prawie błękitny podpalany ,a FCI nie uznaje tego koloru :D

Widzisz bardzo dobrze się stało ponieważ Twoja modyfikacja tego zdjęcia dała bardzo czytelny obraz tego czego każde z nas osobno szuka w fotografii. Patrzymy zupełnie inaczej i z zupełnie innych perspektyw.

Nie odżegnuje mnie to jednak od przyswojenia kolejnej porcji wiedzy ,więc przy nastepnych zdjęciach uwagi nadal będą mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.