Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tychy Noc 30.06...


GisserPL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam pytanie do was wszystkich motocyklistów bo każdy z was kogoś zna czy wy sami (ci którzy potrafią jeździć z głową) nie możecie czegoś zrobić z tymi co na prawdę nie wiedzą co robią i jaką mogą komuś krzywdę wyrządzić a sami się w kalectwo wprowadzić.
Kierwców puszek którzy wariują w mieście też nawracasz ? przecież to Twoi koledzy zza kółka. Może załóżmy zakon braci mnijeszych,który będzie krzyżował i palił na stosie niewiernych.Ludzie,musicie sobie zdać sprawe z tego,że motocykl jest tak samo dostępnym środkiem jak samochód. Jeśli ktoś się rozpier**** na motocyklu ze skutkiem śmiertelnym,to nie zawsze z winy samochodu,pieszego,muchy czy ślimaka na drodze... poprostu zapier**** i nie wyszło -> chodzi mi tutaj o ogół wypadków,nie o tej jeden konkretny. Nie oceniam,bo nie wiem jak było.Kobiecie ['] motocykliście powrotu do zdrowia,a Nam wszystkim troche więcej dystansu do siebie samych. Nie jesteśmy cierpiętnikami na drodze. Sami nie jednokrotnie przeginamy pałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierwców puszek którzy wariują w mieście też nawracasz ? przecież to Twoi koledzy zza kółka. Może załóżmy zakon braci mnijeszych,który będzie krzyżował i palił na stosie niewiernych.
Po pierwsze nikogo nie próbuje nawrócić po 2 z kąt wiesz czym ja jeżdżę przytoczyłem tylko pytane czy nie możecie jakoś sami rozwiązać problemów piractwa w śród własnej społeczności i nie odbieraj tego jako nienawiść do motocyklistów bo tak nie jest a tobie będzie miło jak ktoś ci kogoś z rodziny potrąci i to obojętne czy autem czy motorem po prostu poprosiłem o trochę rozwagi na drodze a teraz przez 1 osobę macie sami kontrole na drogach przez kolegów niebieskich a niebyła to wina wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na motocyklu jeżdże od baaardzo niedawna... niestety niereformowalnosć kierowców czy motocyklistów jest nieograniczona.Często spotykam sie z tym, że wymijając samochód kierowca robi odrobinę miejsca tak żeby można było się zmieścić i bezpiecznie go ominać. Jednakże niejednokrotnie jest tak, ze 2 samochody zjadą w bok a 3 odbija coś w czachę i specjalnie, gwałtownie blokuje przejazd - nie wiem czy to zawiść, złośliwość, brak wyobraźni????Motocyklisci też nie zawsze potrafią prawidłowo zachowac sie na jezdni i chamsko wykorzystują fakt, że moga być szybsi, że są mniejsi i prawie wszędzie wjadąJedni rodza sie z rozwagą i ostrożniością w genach a inni nabywają tych cech jak sie "przejadą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nikogo nie próbuje nawrócić po 2 z kąt wiesz czym ja jeżdżę przytoczyłem tylko pytane czy nie możecie jakoś sami rozwiązać problemów piractwa w śród własnej społeczności i nie odbieraj tego jako nienawiść do motocyklistów bo tak nie jest a tobie będzie miło jak ktoś ci kogoś z rodziny potrąci i to obojętne czy autem czy motorem po prostu poprosiłem o trochę rozwagi na drodze a teraz przez 1 osobę macie sami kontrole na drogach przez kolegów niebieskich a niebyła to wina wszystkich.
Nadal mnie nie rozumiesz.... niby jak mamy to załatwić między sobą? z roku na rok przybywa co raz więcej motocykli, i co? mam komuś pogrozić palcem na stacji beznzynowej bo jechał 100 zamiast 50 ? To tak jakbyś kazał samochodziarzom eliminować piractwo. To jest nie wykonalne.Palantów się nie sieje,a są.Obojętnie czy będzie używał motocykla czy samochodu. Nie wyeliminujesz tego. A to że są wzmożone kontrole ? bardzo dobrze,jestem za. Przynajmniej wyłapią dresów bez uprawnień.Nie odbieram Twojej wypowiedzi jako atak ale poprostu pytasz/prosisz o rzeczy z którymi nawet policja sobie nie daje rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście zajebiści! oceniacie sytuacje nie widzac jej!Chciałabym aby Kosma sie wogóle nie Udzielał czy Ty wogóle wiesz co piszesz hipokryto? przypomnij sobie ile razy zapierdalasz pod moim blokiem?jak to jest 50 to chyba mil!
Ja ? pod Twoim blokiem ? Eh.Takie prowokacje urzadzaj sobie w domu.Nie obrazaj mnie.Nie przypominam sobie takze bym gdziekolwiek w tychach zapierdalal wiec szanuj sie ok ?PS. Juz mnie to powoli wqrwia ze kazdy moze sie zarejestrowac na tym forum nie dajac sie poznac i jako anonim nawrzucac komukolwiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście zajebiści! oceniacie sytuacje nie widzac jej!Chciałabym aby Kosma sie wogóle nie Udzielał czy Ty wogóle wiesz co piszesz hipokryto? przypomnij sobie ile razy zapierdalasz pod moim blokiem?jak to jest 50 to chyba mil!
nie zauwazylem zeby ktokolwiek cos ocenial po prostu wszyscy mowia jednoznacznie ze po miesci sie nie jezdzi szybko, ja tez nie widze innego powodu wypadku no chyba ze 55 letnia kobieta chciala sie zabic wskakujac na pasach pod motor przepraszam ale jakos mi to nie pasuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka okoliczności łagodzących dla motocyklisty.Sprawa numer jeden: Tego dnia o godzinie 21.30 oświetlenie uliczne na ul Sikorskiego nie było jeszcze włączone, a ofiara wypadku była ubrana w ciemnobrązowe ubranie. Każdy kto z was kieruje wie jak ciężko jest zauważyć tak ubranego pieszego w takich warunkach . Sprawa numer dwa: to przejście jest przed skrzyżowaniem, a kierujący skręcający w lewo w ul Wieniawskiego często się nie zatrzymują się przed przejściem jak jest pieszy tylko zwalniają. Wiem to z autopsji, bo mieszkam w pobliżu i często to obserwuje. Wg świadków tak właśnie było w tym przypadku, skręcało auto w lewo, zwolniło puszczając pieszego, a taki manewr mógł zmylić motocyklistę, który widząc zwalniające a nie zatrzymujące się auto, odebrał to, że na przejściu nie ma nikogo i po prostu ominął z prawej strony samochód. Biorąc pod uwagę fakt, że auto na lewym pasie skutecznie zasłania część przejścia od strony pasa zieleni oraz brak oświetlenia i ciemny ubiór ofiary, kierowca motocykla mógł wcale jej nie zobaczyć. Jadąc nawet 50 na godzinę. Więc to tyle, proszę nie piszcie że zabił wariat i debil, który jechał nie wiadomo ile. On nie jechał naprawdę szybko. Ten wypadek to był wynik tych wszystkich czynników przez które poniósł śmierć człowiek. A Policji najłatwiej jest napisać jako przyczynę nadmierna prędkość. PS. Nie znam ofiary i nie znam sprawcy, ale znam ból tego co stracił kogoś w wypadku i kogoś kto spowodował śmiertelny wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Więc to tyle, proszę nie piszcie że zabił wariat i debil, który jechał nie wiadomo ile"Kiedy to się stało, szedłem obok parkingu strzeżonego (tak, jakbyście jadąc z paprocan, skręcili w wieniawskiego a potem znowu w lewo). Słyszałem ryk silnika - motonita WRZUCIŁ TRZECI BIEG. Było głośno, więc dopowiedzcie sobie jaką miał prędkość. Ja oceniam na 120km/h. Nie mów mi kur***, że nie zapierdalał! Nie widziałem - ale słyszałem - nie mam większego doświadczenia, ale oceniam na 6tyś obrotów, kiedy nagle ucichło i zaczęły się trzaski motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ryk silnika - motonita WRZUCIŁ TRZECI BIEG. Było głośno, więc dopowiedzcie sobie jaką miał prędkość. Ja oceniam na 120km/h. Nie mów mi kur***, że nie zapierdalał!
na 3 przy 6 tysiacach obrotow to mogl miec juz ze 160 albo lepiej ale jakos nie sadze abys mial radar w oczach. nie sadze tez aby jechal ponad 100. nie wazne zreszta. trzymajcie kciuki za zdrowie kolegi. jak wyzdrowieje pewnie sam opowie jak bylo. btw na prawde uwazam ze temat nalezy zamknac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Więc to tyle, proszę nie piszcie że zabił wariat i debil, który jechał nie wiadomo ile"Kiedy to się stało, szedłem obok parkingu strzeżonego (tak, jakbyście jadąc z paprocan, skręcili w wieniawskiego a potem znowu w lewo). Słyszałem ryk silnika - motonita WRZUCIŁ TRZECI BIEG. Było głośno, więc dopowiedzcie sobie jaką miał prędkość. Ja oceniam na 120km/h. Nie mów mi kur***, że nie zapierdalał! Nie widziałem - ale słyszałem - nie mam większego doświadczenia, ale oceniam na 6tyś obrotów, kiedy nagle ucichło i zaczęły się trzaski motocykla.
Ile jechał wykaże to ekspertyza! A zapomniałem dodać, że w tym miejscu prosi się o rondo - Sikorskiego raczej się nie zakorkuje z tego powodu, a prędkości spadną znacznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, szczegóły wykaże ekspertyza. Jeżeli chodzi o ilość obrotów - tylko orientacyjnie rzuciłem, mogę się mylić przecież- obrotomierza nie widziałem. Ale nikt mi nie wmówi, że nie słyszałem zmiany biegu na trzeci - przy wysokich obrotach (a były moim zdaniem wysokie, bo było bardzo głośno) słychać bardzo wyraźnie i dosyć daleko zmianę biegów. Więc można wywnioskować prędkość - btw, nie mam radaru w oczach, oceniałem na podstawie zasłyszeń. Raz jeszcze powtarzam - zdarzenia nie widziałem, tylko słyszałem potem pobiegłem pomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ryk silnika - motonita WRZUCIŁ TRZECI BIEG. Było głośno, więc dopowiedzcie sobie jaką miał prędkość
Przejechałem już kilkadziesiąt tysięcy kilometrów ale czasami sam nie wiem na jakim biegu jade... nie mam pojęcia jak Ty możesz to wiedzieć i mówić nam na jakim biegu on jechał... jesteś wszechwiedzący??Kondolencje dla rodziny ofiary [*]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mnie to powoli wqrwia ze kazdy moze sie zarejestrowac na tym forum nie dajac sie poznac i jako anonim nawrzucac komukolwiek.
To jest bardzo dobry temat. Apeluję do moderatorów i adminów !!!! Może by wprowadzić jakąś selekcję ?? Może przyjmować do forum tylko tych którzy zostaną poleceni przez innego aktywnego forumowicza ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem już kilkadziesiąt tysięcy kilometrów ale czasami sam nie wiem na jakim biegu jade... nie mam pojęcia jak Ty możesz to wiedzieć i mówić nam na jakim biegu on jechał.
Nie trzeba byc wszechwiedzacym, zeby na sluch wiedziec ile ktos od startu biegow zmienil. To dosc charakterystyczny moment.Troche nie rozumiem sensu niektorych wypowiedzi tutaj. Z jednej strony ktos pisze twierdzac, ze nikt po miescie 50 nie jezdzi, a z drugiej jak juz kto inny napisze, ze delikfent zapinal ponad 50 to jest wielkie oburzenie obroncow swietosci, ze przecierz to spokojny i rozwazny czlowiek i na pewno szybko nie jechal.Wiec jak to jest, wszyscy zapinaja grubo ponad 50, a jak dojdzie do wypadku to sie nagle okazuje, ze gosc nie zapi....alal.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety szkoda i osoby i motocyklisty ale to prawda nie którzy z was za bardzo piracą po drogach w mieście a przy tym stanie drogi to samobójstwo. Nie raz widziałem na ul. G. Roweckiego jak na jednym kole ktoś jechał .....
Też widziałem takiego kolesia co jeździ na gumie w godzinach szczytu w miejscu do tego nieodpowiednim, ul. Jankego w Katowicach Piotrowicach. Zawsze tam pełno ludzi spaceruje chodnikami wzdłuż ulicy, znajduje się tam też pełno uliczek z których co chwilę wyjeżdżają puszki. Sam osobiście się przeraziłem wyjeżdżając puszką z parkingu bo już myślałem że koleś mi przednim kołem do środka wpadnie. Na szczęście ledwie wyhamował. Porażka, niestety niektórzy rzeczywiście przeginają. Jak dla mnie to czyste dresiarstwo, oczywiście nie jazda na gumie bo każdy robi to co lubi, ale miejsce w którym koleś to robi, bo przecież On musi pokazać swoje umiejętności przed publiką i "Pani Zosia" czy "Pan Kazik" stojąc na chodniku zrobią WOW jak On to robi i wtedy pseudomotonita czuje się prawdziwym dowartościowanym motocyklistą, twardzielem i gwiazdą. Albo jeździsz bo to kochasz albo jeździsz bo inni patrzą. Chcesz jeździć na gumie, jeździj nikt Ci nie broni ale w miejscu bezpiecznym. A jak oczekujesz oklasków to do ZOO. Tyle w tym temacie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem już kilkadziesiąt tysięcy kilometrów ale czasami sam nie wiem na jakim biegu jade... nie mam pojęcia jak Ty możesz to wiedzieć i mówić nam na jakim biegu on jechał... jesteś wszechwiedzący??
Nie przejechałem kilku tysięcy i też nie wiem niejednokrotnie na którym jestem biegu - poznaje po obrotach i prędkości (mniej więcej). Ale to nie ważne.Są dwie opcje, kolega na CBR-ce pokonywał rondo na biegu pierwszym i wyjechał z niego - słychać cnarastający hałas z wydechu (większy hałas, więcej obrotów - tak?), potem nagła przerwa w hałasie i znowu miarowo rośnie, potem przerwa i znów spadek - więc na którym wg Ciebie może być biegu?Druga wersja (moim zdaniem obciążająca jeszcze bardziej) pokonywał rondo na drugim biegu. Ilość przerw i spadków hałasu = 2, czyli kolega na CBR-ce zmienia bieg na czwarty - nie zilustruję Ci poziomu hałasu, jaki słyszałem, ale zapewniam Cię, że był on głośny i nie było słychać puszczania gazu - wyraźne natomiast odpinanie napędu od koła. Da się to wyjaśnić bardziej albo łatwiej?Aha, nie byłem święty nigdy! Sam nieraz na sikorskiego zdarzyło mi się dopieprzyć gazu, przyznaję się.Ale po tym co widziałem tam - spuściłem z tonu.Widziałem kobietę w kałuży własnej krwi (wystarczy, że zamknę oczy i widzę to ponownie zajebiście wyraźnie). Nie wytrzymałbym życia z odpowiedzialnością za coś takiego. Nikomu tego nie życzę, dlatego spuszczam z tonu.Nie jestem w stanie wyrazić żalu, jaki mnie wypełnia z powodu tego wypadku, chociaż nie byłem winny, a co dopiero członkowie rodziny zmarłej? Sam pewnie poruszyłbym niebo i ziemię, by znaleźć sprawcę i pewnie bym go zabił, albo zginął próbując, gdyby mi coś takiego ktoś uczynił (stawiam się tutaj w miejscu męża, synów, córek). Mimo wszystko współczuję temu chłopakowi tego co mu się przydarzyło - zwykła głupota (mówiłem już, nie byłem ani krztynę mądrzejszy, więc niech nikt sobie nie myśli, że zgrywam jakiegoś pajaca, który zjadł wszystkie rozumy). Dlatego współczuje mu tego, co będzie musiał przechodzić.Nie znam tego motonity, ale wierzę, że jak już z tego wyjdzie, zrobi co tylko będzie się dało, by odkupić się w oczach tej rodziny (ja wiem, prawdopodobnie mu nie wybaczą, ale cuda się zdarzają - zdaję sobie również sprawę, że prawie nie ma szans na zrekompensowanie tej straty):-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalem potrącona była wspaniała kobieta (była trzeżwa i bogu ducha winna wracala z mezem do domu) a takich psychopatów jak ten IDIOTA co po miescie jezdza ponad 150km/h slalomami miedzy autami i nie zauwazaja jak zatrzymuje sie auto by przepuscic pieszego to bym odrazu wieszal. Mam nadzieje ze ten IDIOTA wyjdzie z tego i bedzie do konca zycia zyl ze swiadomoscia tego co zrobil i bedzie mial taki uraz glowy który do konca zycia nie pozwoli mu normalnie funkcjonować a napewno nie pozwoli wsiasc na motor i za kierownice samochodu - wtedy napewno juz nikogo nie skrzywdzi. Pozbawiajac ja zycia zrujnowal zycie jej mezowi, dziecia , rodzinie a takze wszystkim jej bliskim oraz jej znajomym. Mam nadzieje ze spotka go zasluzona kara i wyladuje w wiezieniu na bardzo dlugie lata.... Dosc poblazliwosci dla kierowcow jednosladow mozna przeciez jezdzic z glowa - jak sie jeszcze sami zabijaja jezdzac z predkosciami ponad 100km/h po miescie to niech sie rozbijaja ale jak krzywdza innych taka brawurowa jazda to tego nie mozna tolerowac powinni byc surowo karani... Moze ktos napisze ze jestem msciwy ale naprawde to co zrobil rodzinie zabitej zasluguje na to by sam do konca zycia nie byl w pelni sprawny i borykal sie co noc z tym co zrobil niech go to przesladuje bo to nie byl zwykly wypadek lecz wypadek na wskutek jego brawury i lekkomyslnosci. Nie mam nic do dodatnia procz wyrazow wspolczucia dla bliskich zmarlej. A Pan DZIUBA moze zacznie wkoncu cos robic by poprawic bezpieczenstwo na tej drodze nie ma roku by tam nie zginal jakis pieszy... NIE MA WYTLUMACZENIA NA GLUPOTE MOTOCYKLISTÓW JAK I INNYCH KIEROWCOW JEZDZACYCH W TAK BRAWUROWY SPOSOB. A co do opini ze POLICJA nie moze ich zatrzymac bo oni sie nie chca zatrzymac to powinna miec prawo zeby do nich STRZELAC bo to jego wina ze nie chce sie zatrzymac do kontroli a nie POLICJI uciekajac stwarzaja zagrozenie i to sie kwalifikuje na odstrzelenie im PUSTEGO Łba... Nie moga czuc sie bezkarni trzeba temu zaradzic... Pozdrawiam normalnych motocyklistow a zabojca mowie STOP i dozywocie
Za taką mściwość idzie sie do piekła i obyś tam właśnie trafił !!! Dla niej [*], dla niego-powrotu do zdrowia i głowa do góry !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mnie to powoli wqrwia ze kazdy moze sie zarejestrowac na tym forum nie dajac sie poznac i jako anonim nawrzucac komukolwiek.
To jest bardzo dobry temat. Apeluję do moderatorów i adminów !!!! Może by wprowadzić jakąś selekcję ?? Może przyjmować do forum tylko tych którzy zostaną poleceni przez innego aktywnego forumowicza ??
abbo wprowadzic np 14 dniowa karencje w pisaniu postow po zarejestrowaniu.Zarejestruj sie. Poznaj forum a potem pisz. Zawsze jak zapytasz tego "dolaczyl : dzisiaj" kim jest to okazuje sie ze latami czytal forum a teraz poprostu sie zarejestrowal.
a wszystkich anonimowych userów od razu wywalic na zbity pysk
niewydajemisie by był sposób na grafomanów - np user karloos8 (rejestracja dzisiaj,1 post - zresztą identyczny jak na tychy.pl )- podzielił się swymi "strzeleckimi"zapędami, pozatym zdradza niewybredne poglądy polityczne, taka jakby krucjata...prywatna rozgrywka na tle czyjejs trumny.chyba musimy sie z takimi liczyc niestety..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką mściwość idzie sie do piekła i obyś tam właśnie trafił !!! Dla niej [*], dla niego-powrotu do zdrowia i głowa do góry !
Ten post, który zacytowałeś powyżej "sprowokował" mnie do napisania kilku słów obrony motocyklisty. Przyczyna tego wypadku nie jest jednoznaczna, a niestety polska policja oraz mass-media uwielbiają upraszczać sytuację, a gawiedź bardzo łatwo kupuje takie sformułowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavlo... chyba wiem o kim mówisz, jeździ bardzo często do szkółki policyjnej ul. Jankego... to chyba ten sam.. faktycznie, dewiant jakich mało - też go widuję... A co do samego wypadku.... spotkałem znajomego, mówił, że zaraz po zdazeni prawie doszło do samosądu... syn tej kobiety wpadł chyba w amok jakiś... nie wiem czy mówił prawdę, ale był tam i podobono to widzał Życia zmarłej nie przywrócimy, ale ona już na pewno wybaczyła zabłąkanemu jeźdzcy, a my trzymajmy kciuki, żeby motoocyklista wrócił do zdrowia.... choć poodobno nic powaznego znowu mu sie nie stałoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.