Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czy Oplaca Sie 125ccm?


veet

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprzęt tylko do miasta to polecam ci SuperMoto, typu Husqvarna czy KTM , robią w miescie nie samowitą robote, wszędzie da rade wjechać czy po kraweżniku przeskoczyc itp. ale jak 125 w 2t to musisz sie liczyc z wymiana tłoka praktycznie co sezon, a i czasem lubi sie zatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem caly sezon Nsrka i jak dla mnie super:) no co prawda dzwiek jak kosiarka troche:| i spalanie na poziomie 4-7 l zalezy od uzywania manetki:) ale pozatym to super:) moje moto mialo przebieg ponad 40tys km i wszytsko bylo super nic sie nie psulo i wklad finansowy byl zerowy:) wiec silniki jesli dobrze dbane to bardzo wytrzymale:)jesli masz jakies pytania to pisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam 125 ale w 4t bo 125 w 2t jazda po miescie jest bardzo meczaca ;/ trzeba ja bardzo krecic bo na niskich obrotach praktycznie nie jedzie. a 4t fajnie ciagnie od dolu, osiagi na poziomie 100-120km/h na miasto w zupelnosci wystarcza no i spalanie bardzo niskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeśli jest juz moto to po co mniejsze ? Ja cały czas wspominam sielankowe czasy kiedy jeździłem skuterem i jazda to była sama przyjemność a na moto to jednak ciężka orka (biegi, masa, poręczność) Jakbym miał taki dylemat to dla siebie szukał skutera coś ala vespa 125 - 250 czerpiąc wzory oczywiście z innych krajów bardziej rozwiniętych pod tym względem. No i jest wtedy z skuter z górnej półki a nie moto z niższej - jedyny minus tego rozwiązania to chyba ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprzedałem Honde CBR 125. Zdecydowanie polecam ten motor jako jedyny ze wszystkich 125. Nie odstrasza dzwiekiem pracy silnika, wrecz przeciwnie bardzo fajnie mruczy. Jest zrywna, kiedy potrzeba mozna ja podkrecic pod 130 km/h (bynajmniej moja tyle wyciagala). Jezeli to ma byc motorek do dojezdzania do pracy czy cos w tym stylu, jak najbardziej jest to moto dla Ciebie.[EDIT] Plusy i minusy tego moto:+ niskie spalanie w granicach 3-4 l+ dynamika+ dźwięk pracy silnika+ wygląd+ super prowadzenie, na kretych drogach powazny rywal dla sporo mocniejszych motorow+ waga (zaledwie 120 kg)- mała, jednakże nawet przy moim wzroście (194 cm) nie stanowiło to wiekszego problemu podczas jazdy- tylko 15 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej polecam na pierwsze moto pojemność 125cm, ale tylko w 4T !!! w latach 97-01 jeżdziłem na TZR 125RR z 96 roku, jak na tamte czasy wyglądała nieżle, osiągi też przyzwoite jak na 125 ale niezawodnośc do bani - albo gówno się zalało albo zatarło bo się wężyk przytkał od dozownika oleju, a jak nie zatarło to i tak tłok co sezon do wymiany... 2T tylko dla cierpliwych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.