Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jazda 'bezprawka' Co Groźi?


Zychu

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie przerabiane milion razy, szukałem ale nie znalazłem nic o tym, sprawa wygląda tak, na dniach nabyłem CBR-ke 600, ale niestety nie mam uprawnień do jazdy takim motorem, Wiem ze to nie odpowiedzialne itp, ale trafiła sie okazja na 600 to kupiłem, posiadam już prawko A1, więc jak to jest tylko mandat za brak kategorii, czy sprawa do sądu itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio nie ma co sie narażać sam bez prawka na moto jeździłem co prawda była to jawa 350 ale jak mnie zatrzymał gliniarz to się trząsłem jak nie powiem co a do tego jeszcze nie miałem OC i ważnego przeglądu. Na szczęście wtedy pchałem moto bo nie chciało odpalić i mnie pan władza puścił wolno. Ale zawału szło dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadalem ostatnio z policjantem jak to jest. Ja mam kat. B i jak mnie zatrzymaja to jest 300 ja jazde bez uprawnien na konkretny pojazd. Jesli w ogole nie masz prawka to jest 500. Jak juz wczesniej pisali, klopoty zaczynaja sie w razie jakiegos wypadku, nawet jesli nie bedzie z Twojej winy to w swietle prawa bedzie to Twoja wina. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie jakiegos wypadku, nawet jesli nie bedzie z Twojej winy to w swietle prawa bedzie to Twoja wina. pozdro
Nieprawda. Jedno nie ma żadnego związku z drugim. Co do ubezpieczenia to jest tak, że ubezpieczalnia wypłaca kasę poszkodowanemu, ale później jest całość ściągana z osoby, która jechała bez prawka. Chyba że się pójdzie na ugodę z poszkodowanym, wtedy można tego uniknąć i wypłacić zadośćuczynienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Jedno nie ma żadnego związku z drugim. Co do ubezpieczenia to jest tak, że ubezpieczalnia wypłaca kasę poszkodowanemu, ale później jest całość ściągana z osoby, która jechała bez prawka. Chyba że się pójdzie na ugodę z poszkodowanym, wtedy można tego uniknąć i wypłacić zadośćuczynienie.
nooooo to wyobraź sobie że przyjebałeś w fure za 200 tysiecy. Można sie zgiąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadalem ostatnio z policjantem jak to jest. Ja mam kat. B i jak mnie zatrzymaja to jest 300 ja jazde bez uprawnien na konkretny pojazd. Jesli w ogole nie masz prawka to jest 500. Jak juz wczesniej pisali, klopoty zaczynaja sie w razie jakiegos wypadku, nawet jesli nie bedzie z Twojej winy to w swietle prawa bedzie to Twoja wina. pozdro
Powiedz temu gliniarzowi, że jest głupi Co ma wina do prawka! jeśli jechałeś zgodnie z przepisami znanymi z B. Mi koleś wymusił puszką - nie miałem prawka. Ja 300zł mandatu za brak kategori koleś 600 za spowodowanie kolizji. Całkowita wina po stronie kierującego pojazdem. Odszkodowanie wypłacone Mity panowie siejecie. Tak naprawde większość inf. na temat jazdy i konsekwencji jazdy bez prawka to mity. Komu z wypowiadających sie tu gliniarze sciągneli moto lawętą? Tylko każdy gdzieś słyszał, czytał itd. Ale jak jakiś czas temu poruszyłem temat to sie półowa głupków wzburzyła, że propaguje jazde BEZ.Ogólnie rób jak uważasz. Bo to, że problem zaczyna się jak coś narobisz ze swojej winy to potwierdze. Niby sciagają z Ciebie kase nawet jak mialeś OC a spowodujesz bez prawka. Ale NIBY bo nie widziałem nigdy zadneg kom. od kogoś komu tak zrobili - znów tylko ktoś od kogoś słyszał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wina do prawka! jeśli jechałeś zgodnie z przepisami znanymi z B.
To ma wina do prawka ze jak nie masz prawa sie poruszac po drodze to Cie tam nie powinno byc i tyle. Jak ktos bedzie sprawca a Ty nie masz prawka to mozesz byc w pewnej czesci wspolwinny . Uwierz mi ze zupelnie inaczej zalatwia sie sprawe odszkodowania jesli nie miales uprawnien i zupelnie inne dostaniesz pieniadze.
koleś 600 za spowodowanie kolizji.
Za spowodowanie kolizji jest tak : kwota mandatu ktory nalezy sie za przyczyne kolizji ( np. nie ustapienie pierwszenstwa ) powiekszona o kwote 200 zl a nie wiecej niz 500 zl. Wiec rownie dobrze mozna dostac 250 zl.
Całkowita wina po stronie kierującego pojazdem. Odszkodowanie wypłacone
Moze miales szczescie, albo byles wspolwinny i cos dostales.
Mity panowie siejecie.
Moim zdaniem to nie sa mity.
Komu z wypowiadających sie tu gliniarze sciągneli moto lawętą?
Moze nikomu nie sciagneli moto laweta, ale maja do tego prawo. Na tej zasadzie ze jeden za to samo wykroczenie dostaje 500 zl i kilka pkt a inny 50 zl i bez pkt. -czemu ?
półowa głupków wzburzyła, że propaguje jazde BEZ.
Ktos kto popiera jazde na moto z prawkiem i do tego namawia to moim zdaniem nie jest glupek !!! Chyba odwrotnie...
problem zaczyna się jak coś narobisz ze swojej winy to potwierdze. Niby sciagają z Ciebie kase nawet jak mialeś OC a spowodujesz bez prawka.
Nie niby sciagaja tylko sciagaja !!! Juz pomijam sady, karalnosc itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niby sciagaja tylko sciagaja !!! Juz pomijam sady, karalnosc itp.
Więc komu sciągneli? Niech sie wypowiadają koledzy (koleżanki ), który mieli taką sytuacje bo inaczej dla mnie nadal to mity. Co do jazdy bez prawka - lepiej tego tematu tu nie zaczynać Każdy śmiga jak lubi... pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja śmigałem rok bez prawka A,miałem za to kat.A1,owszem były kontrole,ale zawsze "coś tam" się powiedziało i mnie puścili.. generalnie nie zawsze jest przyjemność z jazdy tylko myślenie "co będzie jak mnie zatrzymają''? i czy się zatrzymywać? ale przecież moje umiejętności nie są adekwatne do sytuacji(ucieczki)?Jak chcesz to jeździj,ale staraj się nie wyrządzić nikomu krzywdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu czytac calosci wiec nie wiem czy ktos juz o tym wspomnial ale przypominam ze teraz za jazde bez uprawnien jest 1000 pln a nie 500 jak bylo wczesniej.Na dodatek mozna dostac punkty ktore bedziesz miec na dzien dobry na koncie jak tylko zrobisz prawko.
masz to gdzieś to poczytania? Szukam i wszędzie jest tylko taryfikator ten który ja znam do tej pory, i nie ma w nim wzmianki o tym co piszesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu czytac calosci wiec nie wiem czy ktos juz o tym wspomnial ale przypominam ze teraz za jazde bez uprawnien jest 1000 pln a nie 500 jak bylo wczesniej.Na dodatek mozna dostac punkty ktore bedziesz miec na dzien dobry na koncie jak tylko zrobisz prawko.
Kasa i punkty to nic w porównaniu z innymi problemami i konsekwencjami, które można ponieść w momencie, gdy dojdzie do wypadku ( być może konsekwencje do końca życia )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.