Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Prosze O Porade W Sprawie Kupna Motocykla.


_GoSiA_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazje kupic, bardzo tanio, motocykl- Kawasaki Ninja 600, 2000r. To byloby moje pierwsze moto. Nie znam sie az tak na motocyklach, wiec nie wiem co zrobic. Wem ze motocykl mocny. Kwestia finansowa odgrywa duza role i mimo mocy, motocykl kusi i to bardzo jezeli chodzi o cene. Sprzet sprawdzony, w bardzo dobrym stanie. Bardzo prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pewnie większośc lasek ma problem z utrzymaniem równowagi przy małych prędkościach,manewrowaniem na parkingu etc ze w zględu na wagę moto i czasami ze względu na swójwzrost a nie problem z odkręcaniemto przeważnie faceci przesadzają na początku i mają szybki kontakt bądź kontakty z glebąno i wszyscy prawie szukają sprzętów igiełek , a potem hehe łykaj go najwyżej będziesz go tylko myła przed domemale będziesz miała przynajmniej co wnukom opowiadać hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rady. Najbardziej obawiam sie o moj wzrost- 169, wagowo tez nie najlepiej Najgorzej bedzie przy parkowaniu i ruszaniu.. Moto jest z Angli, ale na czestochowskich blachach. Jak sie zdecyduje to wtedy kumpel mi go przywiezie. Motocykl jest znajomego, ufam mu i wiem ze z motocyklem jest ok. Wiadomo ze na poczatku szalec nie bede, musze najpierw nauczyc sie na nim jezdzic. Ale co bedzie potem.. Autem czasami jezdze jak wariat Pare osob mi odradzalo, wiec mowie sobie, napisze na forum, a tu, jak narazie wszyscy sa za, no i teraz mam dylemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupic, bardzo tanio, motocykl- Kawasaki Ninja 600, 2000r. To byloby moje pierwsze moto. Nie znam sie az tak na motocyklach, wiec nie wiem co zrobic. Wem ze motocykl mocny. Kwestia finansowa odgrywa duza role i mimo mocy, motocykl kusi i to bardzo jezeli chodzi o cene. Sprzet sprawdzony, w bardzo dobrym stanie.
jak zwykle z motyka na slonce !Ze wzrostem prblemu miec nie bedziesz. Wszystkim ktorzy tak ochoczo zapewniaja, ze da rade radze przemyslec co pisza i co radza ? Co bezdie przy jednym nieopatrznym ruchu manetka ? jak sie juz cos stanie to kazdy umyje rece i powie co najwyzej, no przeciez ostrzegalem, ze tzreba trzymac na wodzy psychomotoryki na wodzy sie nie trzyma ja sie wyrabia poprzez praktyke na sprzecie adekwatnym do swoich umiejetnosci Domyslam sie tez, ze kazdy z Was kupuje buty o trzy numery za duze, w koncu kiedys sie dorosnie.jedyne co byloby wlasciwe to zdlawic motocykl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania moch znajomych sa podzielone. Jedni mowia/pisza dasz sobie rade, a inni: nie kupuj bo to moze skonczyc sie zle. Siedzialam na takiej Kawie, dotykalam ziemi, ale palcami.. Jak wczesniej pisalam kusi mnie tylko cena, bo jest naprawde niska za motocykl w bardzo dobrym stanie. Chyba jednak kupie, sprzedam za drozej i kupie sobie cos innego.. Sama juz nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy wziąć udział w tej dyskusji, ale coś napiszę od siebie. Bardzo ciekawe są dla mnie rady osób w paru postach, które brzmią mniej więcej w podobnym tonie m in.: "bier go","dasz rade", "jeśli moto pewne i Ty jesteś pewna". A może by tak troszkę się zastanowić jakoś rozwinąć te porady, poprzeć sensownymi argumentami niż opierać się tylko na domysłach i suchych faktach znanych tylko ich właścicielom. Bo jeśli to mają być w pełni odpowiedzialne słowa to trzeba by się mocno zastanowić. Jestem ciekaw dlaczego nikt dając swoją opinię nie podpytał chociażby jaka była historia przeszłości z jednośladami na jakich jeździła (czy jeździła) tylko od razu po najmniejszej linii oporu piszę coś za co i tak koniec końców odpowiedzialności nie weźmie tak bez namysłu. Tak według mnie temat nie kończy się tylko na tym czy brać dany motocykl czy też nie (w tym przypadku kawasaki). Nikogo nie neguję tylko tak w ramach przemyśleń napisałem. Każdy podobny przypadek podlega indywidualnemu rozpatrzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania moch znajomych sa podzielone. Jedni mowia/pisza dasz sobie rade, a inni: nie kupuj bo to moze skonczyc sie zle. Siedzialam na takiej Kawie, dotykalam ziemi, ale palcami.. Jak wczesniej pisalam kusi mnie tylko cena, bo jest naprawde niska za motocykl w bardzo dobrym stanie. Chyba jednak kupie, sprzedam za drozej i kupie sobie cos innego.. Sama juz nie wiem...
wiesz ja dotyka tylko z jednej strony palcmi..i to po obniżeniu.. no chyba ze pipe zsuwam..to nawet stopa..ale tylko jedna, a z drugiej masakra...Wiesz, z racji tego ze nie masz za duzego obycia z motocyklem..cieżko ci bedzie.Wiesz nie sztuka jechać.. ale nagle się zatrzymać..odpowiednio przyśpieszyć.. to nie jest też motocykl na którym siedzisz..raczej leżysz..Proponuje abys przymierzyła sie do czegoś bardziej okiełznanego..i się tym przejechała.Bo mam wrazenie ze nie masz zelonego pojęcia co chcesz se wsadzić między nogi/pod tyłek (bez skojarzeń) Ja jestem zdania że 100 kucy na poczatek to pomyłka.. a co dopiero..no ja odradzam.. zwłaszcza jesli nicyzm nie jeździłaś.. no pierwsze kroki na potworze to nie jest mądre posuniecie.Pytanko takie: Masz prawko? Jeździłaś czymkolwiek, ale jako kierowca?Nie sztuka wsiąść i jechać..tam trzeba pracować manetką..czuła manetką.Będzie źle..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też podobają sie sportowe motocykle i chciałabym takowego kiedyś dosiadać. Jednak całe szczęście sobie kupilam Fz6... też na pierwsze moto. Prawko było od lat, trochę sie pokulałam innymi sprzętami, ale o doświadczeniu jako kierowcy nie można było mówić wcale. Wnioski?? Teraz jak jeżdżę sobie swoją Fazerką czujemy się ze sobą świetnie, nic mnie nie boli, czuję się pewnie z moją maszynką i uczę się jeździć coraz lepiej. Może na sporcie z mety też dałabym radę, może nie, jednak na pierwsze moto proponuję maszynę z dogodną do manewrów i wygodną dla ciała pozycją. Tak od siebie. A zrobisz oczywiście jak zechcesz Ps. Jeśli chodzi o wzrost, jesteśmy chyba równe a moja Yamaszka też nie należy do niskich motocykli. Sięgam palcami spokojnie, a w zależności od tego gdzie stoję czasem sięgam duzo lepiej, czasem nieco gorzej, ale problemu bym z tego nie robiła.Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee no ja to kiepski przykład, zdarzał się kompletny brak wyobraźni przejażdżki sporo silniejszymi sprzętami niż mój i to nie swoimi <dzięki koledzy fajnie było > a i takimi, gdzie przy dojeździe do ronda kapłam się, że jak będę w rondzie zakręcać tą kupą cudnego żelastwa to mi ręki braknie aby dosięgnąc tej bardziej oddalonej w manwewrze końcówki kierownicy ale to były szleństwa młodości hahahaha!! I nie moje sprzęty nie byłoby mi aż tak żal no i to po wsi zawsze było , zero ruchu tylko ja i owa kupa cudnego żelastwa ... ach piknie jednak nie ma to tamto Twoje moto Twój komfort postaraj się , aby było Ci z nim dobrze i wygodnie , co nie bedziesz walczyć z moto ucząc się jeździc a jazda na nim będzie dla Ciebie czymś najpiękniejszym:)Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko te 100 koni to najmniejszy problem.Problemem moze okazac sie waga motocykla no i to ze zx6ninja mozna obnizyc tylko na amorku dokupujac odpowiedni kit bo z siedzenia nie ma co zdjac juz. Niech Ci dziewczyny opowiedza o klopotach z cofaniem i z utrzymaniem maszyny w krytycznych sytuacjach.Mimo wszystko moja zonka zaczynala nauke na Kawie zzr600 i mowila ze czuje przed nia strach. czego nie miala przy hondzie cbf250. Mimo to daje sobie rade ale z racji wzrostu ciezko jej nawet czasem z kosy moto podniesc jak sie na nim siedzi i musi to robic z nasiadem uwazajac przy okazji zeby jej nie przewazylo ze zdlawieniem nie kombinowalem za bardzo po prosty dokrecilem na manetke gazu cybant malenki z malym ogranicznikiem przy kierownicy ktory nie pozwalal na odkrecenie moto powyzej 6-7 tysiecy.Wszystko razem podzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.