Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Opona 190 Tka Do Horneta


crazyforfun

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co pamiętam ktoś kiedyś zakładał 190 zamiast 180. Czy się da. Pewnie, że się da.Pytanie czy zaryzykujesz ~600zł ( 190 chyba droższe będzie ) żeby mieć grubszego lacia. Potem okaże się, że Ci się źle jeździ. Zresztą weź manuala i przeczytaj jakie producent zaleca i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zaleca 180 i o tym wiem. Kasy nie ryzykuję, bo mam komplet prawie nowych pilot powerów z R1. W Hornecie są już wysłużone opony w zasadzie do wywalenia. Sprzedaż używanych powerów wiąże się oczywiście ze startą kasy, bo nikt nawet prawie nie zużytych ale też nie nówek za 500-600 zł nie weźmie (mimo, że komplet nowych na allegro od 1000-1200). Wiem jak wygląd sprzedaż w tej chwili jakichkolwiek części także wolałbym tą 190 wsadzić na tył w hornecie, (przód pasuje). Oczywiście moge sprzedać sam tył i kupić 180 tej samej firmy, tylko gdyby nie było problemu z jazdą to po kiego grzyba robić taką operację?? Pytanie nie bierze się z kosmosu - gdyby był całkowity zakaz zakłądania innych gum - to bym nie pytał. W klasyfikacjach stockowych zakładają do 600 tek opony 190, a do 1000 - 200. Np. Dunlop sportmax gp ma oponę 200/55/17...mimo, iż seryjnie do danego motocyjla jest dedykowana węższa opona...Może ktoś w praktyce śmigał na drodze na szerszych oponach niż producent zaleca i sie wypowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś starą GSX-R 750 i tam była załozona 190. Z jednej strony tarła o łańcuch, a z drugiej prawie przetarła zastrzał od zacisku hamulca. Według instrukcji tam miała być chyba 140, ale u mnie były nowsze felgi i założyłem 180, ta akurat kręciła się prawie na styk ale nie tarła. Sprawdź czy w miejscu gdzie opona jest najszersza nie ma jakichś elementów o które mogła by ocierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pozostał przy oryginalnym ogumieniu tym bardziej że przy zmianie opon na inne rozmiary zmienia się jej wysokość a co za tym idzie zmienia się tez kąt nachylenia główki ramy czyli zmienia się geometria motocykla. Jazda staje się wtedy gorsza motocykl łapie często efekt shimy ( nie wiem czy poprawnie napisałem ten wyraz) miałem tak w cbr 600 była inna opona z tyłu jak kupiłem i w końcu po zmianie się uspokoiło a drugi taki przypadek z moim R1 z przodu zamiast profilu 70 był 60 tak trzepała kierownica że nie szło jeździć. Zastanów się nad tym. jak byś chciał sprzedać tą oponę 190/50/17 to daj znać jaka cena i jakieś foty na maila to może bym odkupił bo pomału się rozglądać już muszę. [email protected] pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszytkim za rady. Po przestudiowaniu waszych odpowiedzi i rozmowach z kilkoma mechanikami doszedłem jednak do wniosku że pozbędę się kompletu PP ze 190 tką i wsadze do horneta nowy komplet ze 180 tką - jak sie uda to nowe... Póki co mam już kupca na całość, chyba, że się rozmyśli to dam znać. Dzięki jeszcze raz za podpowiedzi, może komuś też się przydadzą. Co do odpowiedzi strugi1982: rzeczywiście to nie pierwsza opinia o tym, że Hornet, szczególnie właśnie te starsze roczniki koło 2000 ma naturalną skłonność do shimmy, szczególnie przy bardziej agresywnej jeździe...u mnie brak amora skrętu i mam dodatkowo szerszą kierę. Wydawać by sie mogło, że po kiego amor do horneta i to na drogę, ale kilka osób wysypało się na prostej przez shimme, szczególnie przy lekkim podskoku na nierówności lub po zrzuceniu z gumy...opona 190 może niestety ten efekt pogłebić, a nie mam zamiaru się przekonać jak to jest przy 180 km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.