Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ja Tam Z Autobany Raczej Nie Korzystam Ale Co Wy Sadzicie? *PRZYKLEJONY*


Spazz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

29 dni remontu i 2 dni przerwy,29 dni remontu i 2 dni przerwy,29 dni..... i tak w kółko.Projekt nie tyle idiotyczny co grubo spóźniony, bo słyszałem lub czytałem że remonty na A4 mają sie niedługo skończyć...To jest własnie droga którą N'joy Moto zaproponował...Niestety, może i cywilizacyjna ale ślepa bo nic by nam nie dała.Polityka ma to do siebie, ze musi się skądś finansować a tak sie składa, że Wielki Biznes własnie ja finansuje i co za tym idzie razem sobie piszą ustawy co widać na przykładzie aktualnych wydarzeń...Założyłbym sie o flache, że jakbyśmy walczyli kampaniami informacyjnymi i pismami do urzędników to własnie takie chore przepisy by nam serwowano a my bysmy nie mieli co powiedzieć,bo przecież reakcja by była...Ja nie ufam urzędnikom ani politykom,bo za przykładzie doswiadczeń pokoleń wiem, że ufać im nie wolno skoro ściągaja z nas kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym cudownym i pieknym kraiku WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!..(...lub czasopisma,becikowe,religia w szkołach,Lepper i spółka,szkolenia przeciwpożarowe w kazdej firmie,2% podatku od tzw.wzbogacenia,pozwolenia na wszystko i wszędzie,immunitety,parytety...obawiam sie, że gdyby wszystko wymieniać zabrakłoby miejsca na forum... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym głupim zdaniem myśli jeden z drugim, że wycwani wszystkich. Ciekawe, czy opłaca się wykopywać 1km nawierzchni, łączyć ze starą nawierzchnią i tak w kółko - to w takim maksymalnym uproszczeniu.Druga sprawa. Taka ustawa jest złożonym aktem prawnym wyjaśniającym wiele pobocznych problemów i będzie wytłumaczone czy przerwanie prac na ile dni etc. nazywać się będzie końcem remontu.Do czego dążę; zrób coś dla wygody Polaka, dla jego kieszeni to i tak będzie "be".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym głupim zdaniem myśli jeden z drugim, że wycwani wszystkich. Ciekawe, czy opłaca się wykopywać 1km nawierzchni, łączyć ze starą nawierzchnią i tak w kółko - to w takim maksymalnym uproszczeniu.Druga sprawa. Taka ustawa jest złożonym aktem prawnym wyjaśniającym wiele pobocznych problemów i będzie wytłumaczone czy przerwanie prac na ile dni etc. nazywać się będzie końcem remontu.Do czego dążę; zrób coś dla wygody Polaka, dla jego kieszeni to i tak będzie "be".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vatzeque troche dystansu do tego co jest pisane, a nie wszystko na powaznie bierzesz ;). Pozatym niezdziwil bym sie jakby robili wlasnie tak jak Ty napisales. Zreszta popatrz sobie na normalne remonty drog, poloza piekny asfalt a tydzien pozniej rozkopuja go bo musza poprawic kraty kanalizacyjne [dalem przyklad z Gliwic -- droga biegnaca od duzego Tesco do ul. Porotowej] i na nowej nawierzchni sa juz zaglebienia. Wiec dla nich nie bylo by zadnym problemem nawet rozkopac 0,5km drogi zrobic go i tak dalej, zeby miesicic sie czasie zalozonym przez ustawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhe a Ci poslowie, ktorzy chca zmienic ustawe i zabronic pobierania oplat po przekroczeniu 30 dni remontu to chyba jacys tacy.. mniej wyedukowani niz motocyklisci....przeciez wiadomo, ze gdy po 30 dniach stalexport zacznie przynosic stracy (bo nie bedzie pobierac oplat), to wtedy zglosi sie do Panstwa (zgodnie z umowa koncesyjna) o pieniazki...Dlaczego??? bo tak zawarta jest umowa Panstwo wybudowalo droge, w 1994 przekazali ją spółce Stalexport i powiedzieli: "zrobcie z tego autostrade, postawcie budki sos, ogrodzzcie i zarabiajcie" - my, gdybyscie przynosili straty, doplacimy wam do biznesu i zabronimy w promieniu 30 km wszystkim okolicznym gminom podnosic standardu drog... Ja tez w takim razie chce byc koncesjonariuszem..Inna sprawa ma sie z motocyklami i naszym wplywem do ich kas.. Stanowimy rocznie jakies 0,04% (czyli czterydziesiąte procenta) w ich kosztach i kazda nasza akcja kosztuje ich wiecej niz nasze przejazdy przez rok..a Pan z N`Joy`Mot, skoro ma inna wizje rozmow ze SE, niech sie zaangazuje osobiscie, zorganizuje swoje akcje, troche porozmawia z prawnikami jak to zalatwic, naglosni w TV.. ogolnie niech sie wezmie do pracy, skoro uwaza ze nasze zalatwianie sprawy jest takie beee...Masz inny pomysl i chcesz w czynie spolecznym (czyt: NIE ZAROBIC na tym) pomoc motocyklistom???? to wez sie do roboty, a nie siedz przed kompem i z nudow pisz nic nie wnoszace posty... a jak Ci sie nie chce nic robic, to przynajmniej pomysl o tym, ze ktos za Ciebie (angazujac w to wlasne pieniadze i calkowicie nie zadajac nic w zamian) robi cos, zebys Ty za 5 lat nie musial placic 500 zl jadac nad morze motocyklem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen... Tak to własnie jest w naszym pieknym i cudownym kraiku...Większośc ustaw i przepisów nie ułatwia zycia obywatelowi tylko mu utrudnia poniewaz pisana jest przez ekipe która zajmuje stołki od 20,30 lat.Jak ktos wierzy w akcje nagłasniania czegos w mediach to niech sobie przypomni o akcji odśnieżania dachów na budynkach...Było minęło...ale najpierw musiał ktos zginąć...Sprawa PZPN tez jest nagłaśniana i komentowana!...I to jak!...Nie ma w tym kraju człowieka który by nie miał wyrobionej opini w tym temacie ...i co???...Słyszę śmiech Leśnych Dziadków...Jeśli wierzysz politykom, urzednikom, ministrom, sekretarzom stanu .... to serdecznie współczuję! Nasza akcja jest bardzo niewygodna dla własnie polityków poniewaz jest spontaniczna i w 100% pochodzi od ludzi a nie od twórców prawa.Socjologicznie rzecz ujmując-ludziska sie skrzyknęli i wkurzeni zaządali czegos dla siebie bez polityki.A poniewaz akcja nie ma organizatorów, przywódców, liderów których mozna by w polityke uwikłać wszyscy na górze sa zdeczka poirytowani ...Gadałem ostatnio z kolegą na ten temat, koleś jest zapalonym socjologiem i analitykiem zachowan społecznych.Ma mi poszukać informacji o podobnych zachowaniach ludzi w innych częsciach światka, głównie mi chodziło o przebieg wydarzeń w stosunku zwykli ludzie-politycy.Może byc ciekawy temat do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie obudziłeś po tym jak formalanie dyskusję w tym temacie zamkneliśmy jak się wydaje wspolnie z najbardziej zaintereswoanymi.co do wyprawy nad morze, nawet i czarne to stać mnie będzie nawet za 5 lat - albo za twoje które wsadziłeś [tak przynajmniej mówisz i podkreślasz] w walkę albo za swoje zarobione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super ze Cie bedzie stac.. wlasnie Ciebie.... i tym wlasnie roznimy sie od spoleczenstwa np z anglii..tam podobna akcja zostala przeprowadzona.. i niewazne ze brali w niej udzial kurierze na motocyklach zarabiajacy np 10 funtów za godzine, czy prawnicy na motocyklach zarabiajacy 1000 funtow dziennie...Po prostu solidarnie wszyscy sprzeciwili sie koncsjonariuszom gdyz uwazali wrzucenie samochodow i motocykli do jednego wora za niesprawiedliwy.wlasnie dlatego ubolewam ze mieszkam w Polsce w takim spoleczenstwie:zdechnie mi krowa w gospodarstwie na zachodzie, sasiad pozyczy jedna ze swoich zebym nie umarl.. w Polsce zdechnie mi krowa, sasiad bedzie sie cieszyl ze mam gorzej od niego.Wlasnie dlatego tez jestem za tym, aby w polityke bawili sie ludzie, ktorych na to stac i chca rozwijac nasz kraj, a nie tacy, ktorzy za 12,000 zl netto +5000 lapowki od kogos potrafia rozpier... ustawy, tylko dlatego zeby miec troche lepiej, a kadencja trwa tylko 4 lata wiec trzeba sie nachapacu nas, w Polsce udzial w akcji popiera nas 90% motocyklistow, a te 10% malkonentow... to proponuje w wypadku gdyby sie udalo (a wierze ze tak sie stanie), niech przy kazdym podjechaniu przez bramke motocyklem, mowi ze nie popieralo dzialan kolegow i chce zaplacic PELNA stawke za przejazd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumialem.... pytanie tylko dlaczego w polsce wszyscy polacy potrafia narzekac prosze bardzo.. masz pomysl, masz checi zrobienia cos dla spolecznosci motocyklowej, wydajac przy tym troche pieniedzy.. i wiesz ze zrobisz to lepiej - zacznij to robic.a co do EOT, to nie wiem co to znaczy, bo nie mialem nigdy okazji pracowac umyslowo na zmywaku w Lądku Zdroju, a moj program nauczania na uczelni nie przewidywal tego typu zwrotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.