Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ja Tam Z Autobany Raczej Nie Korzystam Ale Co Wy Sadzicie? *PRZYKLEJONY*


Spazz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"A w Londynie motocykl jest super, bo:1. rozladowywuje korki,2. moze parkowac gdzie chce, bo nie zajmuje miejsca3. ma do strecfy centrum wjazd za darmo, ale nie u nas ehh"Dobrze TAZZMAN prawisz Ja też pojąć nie mogę dlaczego tu wszystko jest na odwrót. Nie rozumiem jak można nie pomyśleć stojąc autem w korku, że gdyby ten jeden z drugim "wariat,dawca i cfaniak" zamiast wsiąść na ten przeciskający się właśnie na "polposition" motocykl, wsiadł w auto- to stałbym w tym korku jeszcze dłużej ??Jak można nie pomyśleć, że każdy wjeżdzający do miasta motocykl to potencjalnie mniej szukania miejsca do zaparkowania dla mnie ??Za każdym razem jak muszę dwa razy objechać centrum by gdzieś zaparkować sensownie, klnę ile wlezie, że połowa ludzi powinna przyjechać motocyklami i już by było po kłopocie A może by tak prawo jazdy kat. B przyznawać dopiero po dwuletniej praktyce na kat. A ? A co samego tematu- to skoro inne metody nie odnoszą skutku- trzeba blokować, aż ktoś będzie chciał szukać rozwiązań a nie pretekstów, by tych rozwiązań nie szukać. Bo jak narazie to odnoszę wrażenie, że wszyscy decydenci liczą, że nam przejdzie i damy sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu z N'JoyMoto, może i masz trochę racji w tym co mówisz, ale niestety to jest protest, dlatego są blokady, których nikt nie chce, ale właśnie dlatego one są. Gdybyśmy coś świętowali, pewnie nie robilibyśmy blokad tylko coś przeciwnego np. wypuszczali sztuczne ognie itp. To tylko protest - 70 lat temu wybuchła wojna światowa (poniekąd wynikająca także z niezgody i różnicy zdań), przez którą ucierpiały miliony ludzi, ich rodziny, dzieci - więc protest i poczekanie chwili na autostradzie w sensie globalnym nie ma żadnego znaczenia, a możliwy i prawdopodbny wywalczony efekt będzie długofalowy i on będzie miał znaczenie w sensie globalnym. Więc protest i co za nimi idzie - blokady nie są takie złe, skoro są stosowane na całym świecie i statystycznie są one skuteczne.Około miesiąca temu wracałem z Krakowa od znajomych, w niedzielę około godz. 22.00 i na A4 stałem w korku 2 godziny tylko z racji zwężenia przed Chrzanowem, co jest zresztą w tym miejscu normą! Ja jechałem z dwójką dzieci - 4 latka i 4 miesiące! Wiesz, jakie to trudne jechać kawał drogi i jeszcze przestać w korku 2 godziny, bez możliwości toalety itp z małymi dziećmi! I to na odcinku autostrady za który zapłaciłem a oni i tak wiedzą, że tam zawsze jest korek bo czasem informują klientów o tym (jak już zapłacą). Więc wg Ciebie taki terror (i do tego płatny)jest OK? Nie pisz o chorej matce w samochodzie, bo jak było tak źle z nią, to można było wezwać karetkę pogotowia, a ambulans na pewno motocykliści przepuściliby (no nie wiem, jak byłoby na bramkach poboru opłat, bo życie już raz pokazało, że niekoniecznie) I Twoje porównanie motocyklistów z rolnikami jest dość niefortunne, aczkolwiek jedno i drugie nie wyklucza się. Zapewne masz lepsze rozwiązanie, skoro krytykujesz to - więc czekamy na Twoją propozycję prowadzenia sporu z SE. Zaznaczam, to co na początku napisałem - myślę, że rozumiem Twój tok rozumowania i Twoje racje, ale sama Twoja krytyka nie podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przykładu znajomy wioząc schorowaną matkę z sanatorium utkną na bramkach od strony krakowa i kupa go obchodzi czy motocykl placi za mało czy za dużo on ma chorą matkę.spytasz czy cena przejazdu jest za wysoka - jest. tak samo jak cena skupu pszenicy czy żwyca jest za niska, pensja w "Biedronce" marna, programy pomocy bezrobotnym do dupy, paliwo na stacjach z zaniżoną liczbą oktanów.czy są inne sposoby działania? pewnie są, mówie tu o pismach napisanych w języku prawniczym a nie społecznym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przyjacielu z N'JoyMoto, może i masz trochę racji w tym co mówisz, ale niestety to jest protest, dlatego są blokady, 2. I Twoje porównanie motocyklistów z rolnikami jest dość niefortunne, aczkolwiek jedno i drugie nie wyklucza się. 3. Zapewne masz lepsze rozwiązanie, skoro krytykujesz to - więc czekamy na Twoją propozycję prowadzenia sporu z SE. Zaznaczam, to co na początku napisałem - myślę, że rozumiem Twój tok rozumowania i Twoje racje, ale sama Twoja krytyka nie podoba mi się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie podziele twojego, bardzo przepraszam ale prostego stylu wypowiedzi.."NjoyMot -Napisz może coś konstruktywnego zamiast tego bełkotu.Zaproponuj inną bardziej skuteczną formę protestu o ile taka istnieje.Twoje dotychczasowe argumenty są żenujące i niegodne człowieka z branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podziele twojego, bardzo przepraszam ale prostego stylu wypowiedzi...właśnie podpowiadam żeby pisać odpowiednim językiem, uświadamiać społecznie po przez media - czemu nie napisać do UWAGI lub do RAPORTU TURBO [no chyba że już ktoś napisał?]. tak jak pisałem są osoby które mają swój czas w tej sprawie i niech one to porowadzą. gdzie kucharek 6...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos czuję,ze to będzie dłuugi komentarz... Kosma,wyluzuj!...Koleś pisze takie farmazony bo moze ma zły dzień albo w duszy Ci zazdrości, że Ty działasz a on nie...Taki typowy polak....Jak ktos pisze zeby działac w sposób "telewizyjny",albo zgodny z cywilizacją XXI w. , że sa inne formy protestu itp. itd. to od razu mozna kolesia olać chłodnym moczem.JAKIE INNE FORMY PROTESTU???...Widzieliscie jakies zmiany w tym kraju po reportazach telewizyjnych typu "Uwaga" lub "Raport Turbo"???...Dziennikarze nie mają zadnej władzy, chyba, ze poprze ich ktoś kto akurat ma w tym jakis interes.Widac to na przykładzie taśm Begerowej czy aktualnej afery hazardowej. Sam pracuje w branzy która jakis czas temu padła "ofiarą" Uwagi,Usterki i innych reportazy,nawet byłem w TV z zasłonietą twarzą (he he he...).Nikogo nie obchodziło, ze kaczki gadały głupoty, ze były to bzdury, nawet pies z kulawa nogą nie starał się dociekac prawdy...I co???I nic...Minął tydzień, wszyscy zapomnieli, łacznie z naszymi kochanymi klientami którzy jakby nigdy nic dalej składali zamówienia...Ale załoze sie, ze gdybysmy w swojej branzy nadepnęli komus odcisk juz by nas nie było...Morał- telewizja jest bezuzyteczna bo jak wiadomo- kłamie, co wszyscy wiedzą... Swoja drogą, pamietam czasy jak za SLD poseł Dziewulski błyszczał przed kamerami na motocyklach i pokazywali go w tv od rana do wieczora z motorami w tle.No cóz, dzis lepiej nie kumać się z polityką...ale gdyby wtedy miał miejsce taki protest akcja "telewizyjna" miałaby sens.Dzis nie liczył bym na powodzenie protestów poprzez telewizję bo wszyscy maja w domu 200 kanałów tv i głęboko w poważaniu jakis tam reportaż.Seriale sa wazniejsze... Swoimi protestami angażujemy się w politykę i zmiany w tym kraju czy chcemy czy nie.Władza, administarcja i duża firma skumana z nimi, są troche w konsternacji bo nie bardzo rozumieją o co tym ludzikom, na jakis motorach, chodzi.Dlatego nas obwiniają, że jak zablokujemy to ktos do szpitala nie dojedzie na czas itp. Jak są zweżki na A4, a co za tym idzie potęzne korki, to juz nie ma sprawy. Zajmuję się PR i wiem jak sie takie "odwracanie kota ogonem" robi, może nawet byłem na tych samych szkoleniach co rzecznicy SE, kto wie...I dlatego są zdziwieni, co te ludzie chcą!..Jak to, obudzili się???Zawsze byli posłuszni,wykonywali rozkazy,dawali sie kręcic i oszukiwac, mozna było nimi manipulować i mamić ich czymkolwiek a tu patrz, nagle się faktycznie zorganizowali i śmią żądac poszanowania prawa i nawet sprytni są...To ci ,kurde, ludziki...I nawet mają plan co dalej!...Jak nie na motorach to swoimi samochodami chcą protestować!!!..odbiło im?... Kosma,kawaleria czeka! ...Ku chwale ojczyzny! ...Alleluja i do przodu!... Mówiłem,ze bedzie długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pracuje w branzy która jakis czas temu padła "ofiarą" Uwagi,Usterki i innych reportazy,nawet byłem w TV z zasłonietą twarzą (he he he...).Nikogo nie obchodziło, ze kaczki gadały głupoty, ze były to bzdury, nawet pies z kulawa nogą nie starał się dociekac prawdy...I co???I nic...Minął tydzień, wszyscy zapomnieli, łacznie z naszymi kochanymi klientami którzy jakby nigdy nic dalej składali zamówienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepychanki słowne wcale nie są złe pod warunkiem , że podchodzi się do tego w odpowiedni sposób i wyciągając wnioski, a nie tylko odbierając to swoją dumą...teoretycznie ja tam bana nie jeżdżę i średnio mnie interesuje sprawa darmowego przejazdu natomiast patrząc na to z boku można też wiele zauważyć..po pierwsze sam początek wygląda na zorganizowany na hura, idziemy i robimy wielkie bum, wtedy od razu wyszły braki, że petycja powinna być złożona nie tylko w siedzibie S. ale też teoretycznie ,żeby zamknąć im argumenty i zmusić do współpracy do ministerstwa. po drugie od razu zostały wytoczone armaty, złożenie petycji brak oczekiwania na odpowiedź i już od razu zamykanie bany, co poskutkowało tym, że następne blokady Wam złoiły dupska a nie właścicielowi bany.po trzecie robienie blokad tak często sprawiło ,że kierowcy samochodów przestali być całej tej sprawie przyjaźni i sumując to z punktem drugim , można może to było rozegrać znacznie lepiej.po czwarte: blokowanie samochodami? na to zwykły kierowca puszki popatrzy tak, że motocykliści nie chcą mieć darmowo przejazdu moto ale czymkolwiek bo są motocyklistami..po piąte jedna strona blokady ma swojego przywódcę a druga Pana Kleksa, wybaczcie, ale równie dobrze skoro do władz bany przychodzi Pan Kleks to w drugą stronę też mogą to traktować jak marudzenie dzieciaka. Z boku wygląda to znów tak, jest sobie Pan Kleks jak trzeba będzie ponieść jakąś odpowiedzialność , a jak się uda to się znajdzie odpowiedni i niech zapiszą go w historii.a i nie piszę tego , bo mi się organizować nie chce, ale zbliża się zima i może lepiej dopracować parę rzeczy. Ogólnie jak coś ma ręce i nogi to cięzko to stłumić, jak nie to raz dwa sobie znajdą linie obrony. Jak pisałam mi jeżdzenie bana moto nie sprawia przyjemności, skoro jednak Wam jest to potrzebne to nic na siłę a spokojnie i z taktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze sam początek wygląda na zorganizowany na hura, idziemy i robimy wielkie bum, wtedy od razu wyszły braki, że petycja powinna być złożona nie tylko w siedzibie S. ale też teoretycznie ,żeby zamknąć im argumenty i zmusić do współpracy do ministerstwa. po drugie od razu zostały wytoczone armaty, złożenie petycji brak oczekiwania na odpowiedź i już od razu zamykanie bany, co poskutkowało tym, że następne blokady Wam złoiły dupska a nie właścicielowi bany.po trzecie robienie blokad tak często sprawiło ,że kierowcy samochodów przestali być całej tej sprawie przyjaźni i sumując to z punktem drugim , można może to było rozegrać znacznie lepiej.po czwarte: blokowanie samochodami? na to zwykły kierowca puszki popatrzy tak, że motocykliści nie chcą mieć darmowo przejazdu moto ale czymkolwiek bo są motocyklistami..po piąte jedna strona blokady ma swojego przywódcę a druga Pana Kleksa,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jestes kolejna osobą która w ogole nie ma pojecia o poczynionych krokach i podjetych działaniach.Po drugie j.w. ale juz z naciskiem na ignorancje.po trzecie j.w.po czwarte naprawde nie rozumiesz idei protestu ( juz wiem skond te wszystkie komentarze na onecie i interii sie biora)po piate jak na wstepie. nie ma 2 stron blokady ani zadnych przywodcow ale widze Ty masz aspiracje.I znowu moge napisac ze nie masz zielonego pojecia o tym co piszesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę o tym jak się zaczeło a nie o tym co dzieje się teraz i sami na początku burzyliście się jak jedni odsyłali was do drugich, trzeba było zacząć atak z dwóch stronnie powiesz chyba, że nie ma w drugim racji, pojechaliście i zepcheli Was na jedną stronę, oburzenie, że nie mieli prawa? mają za zadanie rozładować ruch a Wy chcieliście go zablokować, niestety nie jesteście żadną grupą zawodową i dlatego nie dostaniecie obstawy policji i ich ochrony, a następnym razem dali Wam ten jeden przejazd za darmo oo dostaliście swoje.... Ja nie mam żadnych aspiracji bo mam w nosie ciągle dziurawą banea po trzecie pisałam o tym jak to wszystko wpływa na kierowców i to nie samochodziarzy motocyklistów, tylko tym którzy jeżdżą tylko puszką. bo z blokady na blokadę poparcie było coraz mniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.