Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ja Tam Z Autobany Raczej Nie Korzystam Ale Co Wy Sadzicie? *PRZYKLEJONY*


Spazz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Troszkę się uspokoiło. Najbardziej "gorąco" było oczywiście tu. Mam nadzieję że wszystko jeszcze przed nami. Mam kilka refleksji z którymi chętnie się podzielę. Od pewnego czasu wojuję z kilkoma firmami którym zdarza się robić ludzi "w konia" lub "na szaro" jak kto woli. Zdobyłem trochę doświadczenia. Wygrałem z Cyfrą +. Z Axy po paromiesięcznym wojowaniu uzyskałem podwojenie początkowego odszkodowania łącznie z wypłatą VAT-u i nawet odsetek od wyrównania. Aktualnie na tapecie mam Plus GSM, gdzie jest to końcówka bliska pomyślnego zakończenia. Nie jestem pieniaczem po prostu walczę o swoje.Wracając do tematu, mam kilka spostrzeżeń. Nie muszę chyba przekonywać że warto powalczyć z SE. Obecnie SE zachowuje się podręcznikowo, udają "greka". Petycja przekazana im, nic nie da. Będą spychać temat na innych. Jedyna droga to UOKIK. Zaznaczam legalna droga. Potrzeba tylko kilku kroków aby uruchomić tę ścierzkę. Może to zrobić każdy kto spełna poniższe warunki. Powinna być to osoba zamieszkała w pobliżu autostrady. Posiadająca motocykl i często korzystająca z niej. Najlepiej do dojazdów do pracy. Dobrze mieć trochę kwitków z przejazdów. Następnie trzeba napisać pismo ze skargą do tego Urzędu. Zwracając uwagę na nierówność taktowania pojazdów i związanym z tym zawyżone opłaty w stosunku do motocyklistów. Skupić się na tym. Remonty i inne rzeczy pozostawić na później. Urząd MUSI SIĘ TYM ZAJĄĆ. Od tego jest.Inne argumenty w postaci protestów, pikiet itd też wskazane aby uświadomić SE że nie będzie odpuszczenia. Nie jest to chyba zbyt wiele. Na zakończenie tego przydługiego tekstu. Musimy spodziewać się że na Forum wejdą trole i będą wydziwiać. Ale wiele chyba nie zdziałają, za daleko poszło. Oczywiste jest że wszyskie działania są przypadkowe i spontaniczne podobnie jak ten tekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba Ciebie widziałem, że miałeś kamerkę przytwierdzoną do kaskuDo kasku przymocowaną miał ktoś inny, ja miałem na kierownicy. Orginalne nagranie ma troche lepszą jakość ale więcej miejsca zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo 31.07.2009 jechałem sobie "spacerowo" na wycieczkę do Chrzanowa autostradą A-4, a tu upsssss spotkałem na bramkach w Mysłowicach sporo motocyklistów i się tak zastanawiałem że to chyba przypadek !!!??? żeby aż tylu w jednym czasie miało taki sam pomysł jak ja ??? - było super !!!!! !!!!! >>>Taka moja mała uwaga dla tych co publikują w necie zdjęcia - zamazujcie na zdjęciach numery rejestracyjne puszek i twarze osób postronnych które nie wyraziły zgody na publikacje bo mogą być z tego problemy !!! To tak na marginesie.<<<!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolegów i kolezanki z Krakowa zostali skierowani do jednej bramki.... Tam po kilku minutach stania podeszla do jednego z policjantów motocyklistka i zaczela z nim sprzeczke ze sie jej spieszy... cala akcja trwala kilka minut i tak rozloscila Pana Policjanta, ze podniosl tasme i powiedzial : jak sie spieszy to jechac... kilka osob stwiedzilo ze sie spieszy. Pan Policjant sie zbulwersowal i krzyknal.. jak sie wam spieszy to jedzcie sobie wszyscy i zerwal tasme.... wszyscy w 4 sekundy rozjechali sie do bramek i tak niestety sie zakorkowalo...Dla kolegi Sorier, ktory proponuje spotkac sie przed bramkami!!! to mzoe jescze grilla dla kolegi podac i zimna coca cole przed wjazdem??? jak chcesz parkowac sobie na autostradzie w miejscu niewyznaczonym do tego i lamac prawo to proszę bardzo.. ja prawa lamac nie chce i chce legalnie korzystac z naszej A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie z ciekawosci:Auto Świat:GRECJAPrzejazd autostradami jest płatny. Opłaty pobierane są w zależności od odcinka drogi i kategorii pojazdu, płatne gotówką, taryfa w Euro:kat. 1. - motocykl, skuterkat. 2. - samochód osobowy (samochód osobowy z przyczepą opłaca podwójną stawkę)kat. 3. - samochód campingowy, mikrobus, autokar 2-osiowykat. 4. - autokary i samochody ciężarowe 3-osiowe powyżej 3,5 tonykat. 5. - samochody ciężarowe 4- i więcej osiowe, samochody z naczepamiFRANCJAWysokość opłat zależna jest od odcinka drogi i kategorii pojazdu, ceny w Euro:(1) pojazd lub zespół pojazdów o wysokości całkowitej do 2 m i ciężarze całkowitym do 3,5 tony(2) pojazd lub zespół pojazdów o wysokości całkowitej od 2 do 3 m i ciężarze całkowitym do 3,5 tony; pojazdy kat. (1) z przyczepą o wysokości od 2 do 3 m(3) pojazd 2-osiowy o wysokości całkowitej równej lub powyżej 3 m, lub którego ciężar całkowity przekracza 3,5 tony(4) pojazd lub zespół pojazdów powyżej 2 osi, wysokości całkowitej równej lub powyżej 3 m, lub którego ciężar całkowity przekracza 3,5 tPoniższy wykaz nie obejmuje kategorii (5), do której zaliczane są motocykle (z koszami, przyczepkami lub bez) i trójkołowce - opłaty są niższe od przewidzianych dla kat.(1).AUSTRIAPrzejazd autostradami i drogami ruchu szybkiego jest płatny w formie winietek.Wysokość opłat zależna jest od rodzaju pojazdu i okresu pobytu na terytorium Austrii.HOLANDIASieć autostrad liczy 2250 km; korzystanie z nich jest bezpłatne. Opłaty pobierane są tylko za przejazd tunelami:Kil (N217 s Gravendeel - Dordrecht):- motocykl, skuter, samochód osobowy o wysokości do 2,30 m - 2,00 Euro- samochód osobowy, samochód ciężarowy o wysokości powyżej 2,30 m - 5,00 EuroiWesterschelde (łączący wyspę Zeeland z lądem na trasie Baarland - Terneuzen)- pojazd do 6 m długości i wysokości do 2,50 m - 4,70 Euro- pojazd do 6 m długości i wysokości do 2,50 m z przyczepą campingową lub inną - 7,00 Euro- pojazd do 12 m długości i o wysokości powyżej 2,50 m - 17,20 Euro - pojazd powyżej 12 m długości i 2,50 m wysokości - 23,50 EuroNIEMCYKorzystanie z autostrad i dróg krajowych, dla podróżujących turystycznie samochodami osobowymi, jest bezpłatne.IRLANDIAKorzystanie z dróg i autostrad jest bezpłatne.SZWAJCARIAObowiązuje opłata w postaci winietek. Dla pojazdów silnikowych do 3,5 tony (w tym i motocykli) obowiązuje wyłącznie winietka roczna.Motocykle płacą 30 euro za rok (wiem bo w tym roku kupowałem). Osobowe bodajże 70 euroWIELKIA BRYTANIAPrzejazd większością autostrad jest bezpłatny.Płatne tunele i mosty ? motocykle są zwolnione z opłat.CZECHYKorzystanie z autostrad i dróg ruchu szybkiego jest płatne w formie winietek opłat drogowych, których cena zależy od kategorii pojazdu i okresu pobytu. Uwaga: motocykle są zwolnione z obowiązku posiadania winietki.SŁOWACJAPrzejazd autostradami i drogami ruchu szybkiego jest płatny w formie winietek. Kierowcy samochodów o ciężarze powyżej 3,5 tony muszą się zaopatrzyć w winietki gdy chcą korzystać z dróg 1 klasy, które łączą wszystkie miasta wojewódzkie i powiatowe i stanowią ponad połowę słowackiej sieci drogowej (drogi I klasy oznaczone są znakiem przedstawiającym biały samochód na niebieskim tle). Wysokość opłat zależy od kategorii pojazdu i okresu pobytu.Uwaga: Z obowiązku posiadania winietki zwolnione są pojazdy 2-kołowe np. motocykl, natomiast motocykl z przyczepą winien już posiadać winietkę.WĘGRYKategoria pojazdu: D1 - samochód osobowy, pojazd do 3,5 t łącznie z przyczepą, autokar od 7,5 do 12 ton.Motocykle płacą 50% ceny samochodu osobowego. Powodem była akcja motocyklistów taka sama jak u nas:http://www.motorway.hu/engine.aspx?page=motorcycle_vignetteHISZPANIAPrzejazd większością autostrad jest płatny, ceny w Euro.Kategorie podobne do naszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako że sie trochę spóźniłem to o 20stej wjeżdżałem na bramki jako ostatni - wtedy jeszcze gdy płacił przedostatni miałem okazje wysłuchać pielgrzymek to z lewej , to z mojej prawej najbardziej już niezadowolonych puszkarzy i wysłuchania ciekawych epitetów. Czekałem już nawet czy albo nie dostanę,albo czy mi ktoś nie wbije czegoś w oponę, jedynie posypały się butelki plastikowe z niektórych okien. Co do frekwencji to myślę że była wystarczajaca z naszej strony, o 19:30 doliczyłem się czterdzieści maszyn bo wcześniej liczenie było nie do zrobienia Parę fotek mam tutaj : http://www.dejw2006.republika.pl/index53.htmlA jeszcze dodam że na pierwszym Orlenie kierowcy podchodzili z przerażeniem w oczach i pytali czy korek będzie też na wylocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za barany. Skoro Samochód = Motocykl to po co te specjalne bramki dla motocyklów. Poza tym niech pokażą przepis mówiący o regulacji ruchu na bramkach. Na szczęście Śląska Policja była w porządku.Tak rzeczywiście było - ich plan od strony Krk był 4 dla 4oo jedna wydzielona dla 2oopo chwili jakimś dziwnym trafem... zrobiło sie dokładnie odwrotnie - 4 dla 2oo 1 dla 4oo ale i tak zepchneli moto z przyległej (włącznie z tymi które stały już do płacenia) i w końcustaneło 2 dla 4oo - 4 dla 2oobył moment że było troche nerwowo z Panami w niebieskich mundurkach...Może teraz by trzeba było pojechać bokiem do Chrzanowa i rozjechać się ze środka w 2 kierunki... fakt by mógł napisać '60km autostrady całkowicie zablokowany w obu kierunkach !! chaos na bramkach, samochody sa zawracane przez Policje na alternawne trasy !!' :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem konieczne jest częste powtarzanie akcji ale na mniejszą skalę -będzie mniej upierdliwa społecznie a zyski SE i tak spadną, ale do tego trzeba by było, żeby kluby mc się dogadały - mają min. 20 członków o ile nie więcej każda z nich przejechała by raz w tygodniu i byłoby git plus piątek pospolite ruszenie. nie trzeba by nawet blokować wszystkich bramek - wystarczy połowa i straty jeśli akcja będzie częsta będą pokaźne. w końcu nie chodzi nam o to żeby każdorazowo blokować całkowicie autostradę i wqwiać ludzi w puszkach i tirach, tylko o zmniejszenie zysków SE i pokazanie że jak więcej motocykli jeździ autostradą to przynoszą im straty a nie zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartłomiej Średnicki.. 21 letni wielki reporter Faktów.... to ja juz sie nie dziwie dlaczego ta wspaniala gazeta reprzentuje taki poziom, jesli osoby w tym wieku i z takim doswiadczeniem dziennikarskim tam pracuja....Przeciez on dopiero co zdal mature I rowniez pisze tylko rzeczowe i konkretne informacje:http://www.krakow.pl/komunikaty/?MODE=mpko...amp;kom_id=9225http://www.strazmiejska.krakow.pl/smmk/ind...dziennika-faktq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.