Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocyklista Doskonały - Książka Dla Każdego!


Aliert

Rekomendowane odpowiedzi

hejka, nie wiedziałem w jakim dziale mogę wkleić ten temat, jednak wydaje mi się, że ogólny jest w tym przypadku najbardziej odpowiedni:) "Motocyklista doskonały" naprawdę bardzo dobrze się czyta.Sporo ważnych informacji jest w niej zawartych nie tylko dla osób zaczynających jazdę na swoich maszynach ale i dla bardziej zaawansowanych.Godna polecenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel kupił czekam aż przeczyta. Póki co mówił parę ciekawostek i z tego co słyszałem dość konkretna pozycja. Dużo ciekawych rzeczy się można dowiedzieć. Autor podobno opisuje wszystko zaczynając od rozkładu sił podczas pokonywania zakrętu poprzez sytuacje które na bank skończą się wypadkiem. Najbardziej interesuje mnie część o zachowaniach motocykla. Czy wiedzieliście jak zachowuje wam się tylni amor w zakręcie? I jak wpływa na prowadzenie się motocykla? taka ciekawostka ale dobrze wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że jeżdżąc na motocyklu większość nie zna podstaw, które zapisane są w tej książce. Takie podstawy powinny być wpajane na każdym kursie Prawa Jazdy kat A. Tylko co wymagać od instruktorów dla których czas zatrzymał się na WFM czy Junaku. To może być świetny pomysł na biznes... szkoła jazdy z prawdziwego zdarzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu (niestety) czytałem na razie jedynie pobieżnie... Ale po lekturze pierwszych 40 stron mogę stwierdzić, że każdy jeżdżący na moto powinien ją przeczytać... A ja akurat kiedyś, dosyć czasu temu, dopadłem skądś tą książkę w PDFie... Dobrze, że mi przypomnieliście... Mam akurat trochę wolnego to siądę do lektury... Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja przygode z moto zaczalem od tej ksiazki.Potem byl zakup kasku,ubrania,butow i reszty dupereli a na koncu zakup motocykla.Przyznam szczerze,ze dzieki lektutrze uniknalem kilku podbramkowych sytuacji.Podoba mi sie szczegolnie jedno zdanie autora,"lepiej dac zrobic z siebie idiote niz dac sie zabic".Tej ksiazki nie trzeba polecac,kto chce znajdzie,przeczyta i bedzie czerpal z niej wiedze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge jeszcze polecić "Dawcę". Troche inny motyw, bo w tej książce opisane są bardziej sytuacje i zwyczaje motocyklistów. Takie opowiadania motocykolwe ale na prawdę bardzo miło i lekko się czyta. A motocyklisty doskonałego jakoś jeszcze nie upolowałem a już jakiś czas się rozglądam za tą książką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest książka na zimę!! ... jeżdżąc wiele rzeczy się robi tak jak jest tam opisane, ale ODRUCHOWO, wykonując wszystko dobrze, ale bezmyślnie, a mnie np. własnie kręci żeby przeczytać i od razu wsiadać i próbować ze świadomością "uda się czy nie"... poza tym (jak dla mnie) minusem jest spory nacisk położony na np. hamowanie nożne (klamka jako dodatek), myślę że to z powodu wieku autora i doświadczeń, (gość był chyba pionierem w USA jeśli chodzi o jazdę moto) ..... nie, nie neguję, książka jest świetna, bardzo pomocna w nauce przewidywania i napewno kasa wydana na jej zakup nie jest wyrzucona w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę książkę, czytałam i często do niej wracam, tym bardziej, że teraz zajmuję się praktyką. Często po przeczytaniu jakiegoś fragmentu ogarnia potrzeba wypróbowania wskazówek, a nie tak tylko na sucho.Polecam ją gorąco, każdy nawet bardzo doświadczony motocyklista znajdzie tam coś dla siebie i czegoś się nauczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.