Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jak To Jest Z Tym Obciążeniem Motocykla


mieso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Jako że jestem wysoki i z wiekiem brzuszek mi rośnie, a mam zamiar podróżować na motocyklu z żoną i kuframi, kupiłem duży i ciężki motocykl sportowo turystyczny (CBR XX). Zdziwiłem się, kiedy przeczytałem w książce serwisowej, że dopuszczalne obciążenie motocykla to niecałe 180kg. My z żoną ważymy koło 200, a gdzie zapas na kufry i bagaż? Przejżałem podobne motocykle, i generalnie są one projektowane dla dwóch średnich (80-90kg) osób bez bagażu. Obciążał ktoś z Was takie motocykle większymi masami? Jest to bardzo niebezpieczne dla motocykla? Pozdrawiam, Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faza również 189 KG - to raczej standardowo ..., chyba że kupisz krążownika chromowanego co waży 400 kg ... 230 pewno też się da przewieźć, ale po takim obciążeniu motocykl raczej straci założone przez konstruktorów parametry na zawieszeniu,.... Będzie dobijał amora, prowadzenie gorsze, tendencja do dżwigania gumy przy ostrzejszym odkreceniu Takie jest moje skromne zdanie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faza również 189 KG - to raczej standardowo ..., chyba że kupisz krążownika chromowanego co waży 400 kg ...
Nie pamietam, czy ten temat byl przerabianytu na tym forum czy na FM. Zadko ktory motocykl ma ponad 200 kg, o ile dobrze pamietam, chyba Triumph jest pod tym wzgledem na pierwszym miejscu, potem chyba BMW. Propozycjawyslac zone ka kurs i niech sama jezdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam, czy ten temat byl przerabianytu na tym forum czy na FM. Zadko ktory motocykl ma ponad 200 kg, o ile dobrze pamietam, chyba Triumph jest pod tym wzgledem na pierwszym miejscu, potem chyba BMW. Propozycjawyslac zone ka kurs i niech sama jezdzi
Nie jestem pewien bo nie znam danych technicznych wszystkich motocykli , ale z tego co jest napisane w dowodzie rejestracyjnym mojego moplika Triumph Sprint ST 955i to faktycznie tak jak napisales , chyba wali inne na leb pod wzgledem Obciazenia.Waga Motocykla w stanie mokrym czyli motocykl +wszystkie plyny"Benzyna,Oleje,P.chlodniczy"wynosi 235kg.Natomiast dopuszczalna Calkowita Masa wynosi 500kg. z tego wynika ze mozna 265kg. zaladowac ,w moim przypadku oprucz mnie i mojej slubnej moge jeszcze 80kg bagarzu dozucic hmm.cos mi sie wydaje ze kolega Forumowicz wybral zlego sprzeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam złego sprzęta. w zeszłym roku przeładowałem maszyne o jakies 40kg i co sie stało? nic. zawieszenie nie dobijało a nawet nie dotykalem regulacji. po winklach chodził jak złoto a 180 na autostradzie trez szedł bez zachwiania. klasa maszyny ta sama tak wiec sie nic nie przejmuj. zawsze producent daje rezerwe. jak dasz +20 kg to nic sienie stanie.spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam złego sprzęta. w zeszłym roku przeładowałem maszyne o jakies 40kg i co sie stało? nic. zawieszenie nie dobijało a nawet nie dotykalem regulacji. po winklach chodził jak złoto a 180 na autostradzie trez szedł bez zachwiania. klasa maszyny ta sama tak wiec sie nic nie przejmuj. zawsze producent daje rezerwe. jak dasz +20 kg to nic sienie stanie.spokojnie
Jak Kolega napisal ze w dwoje maja okolo 200kg a tego sprzeta mozna zaladowac do 180 kg.czyli 20 kg.przeciagniete a traz co z bagazem i kuframi? Z tego co zrozumialem to On ma zamiar Podrozowac z Zana tym sprzetem+ kufry.
No nieźle, Triumph z 265 kg obciążenia - szacunek Wczoraj czytałem test BMW 1300 GT, i on ma obciążenie 235kg, no zawiodłem się na mojej XX, myślałem że jest to sprzęt do turystyki
Przykro Mi , pare lat temu mialem taki sam problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeju jeju to trzbe akojarzyć że chodzi o Hondę Xl 1000V Varadero model do 2002r. czyli gaźniki bo wiem że roczniki po 2002r. miały poprawione zawieszenie i zwiększone DMC
Ja wszystkiego nie wiem , a ty wiecz co to za sprzet Goele Pumpe Do tematu.Sprzet Suchy ma 235 kg.--------Mokry ma 265 kg.--------calkowita masa 466 kg.Z tego wynika ze mozesz 201 kg. dozucic.http://odsiebie.com/pokaz/2490206---04f9.htmlhttp://odsiebie.com/pokaz/2490199---844d.htmlNic innego nie znalazlem. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zadupek, to jestem dość spokojny, bo mam WINGRACK-a, a jest on tak zamontowany, że biegnie taka solidna rurka od tegoż WINGRACK-a do mocowania podnóżków pasażera, co sprawia że tył zadupka opiera się dodatkowo na tych wzmocnieniach.O wymianie amortyzatora z tyłu też myślałem, tylko nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, gdzie zacząć szukać, gdzie pytać i kogo. Nic, będę jeździł tak, jak planowałem, z żoną i bagażem, mam nadzieję, że możliwa mniejsza stabilność czy dobijanie amortyzatora przy sporych dziurach to jedyne nieprzyjemności które mnie spotkają.Pozdrawiam, Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem troche obawy o przeladowanie moto, bo niby 180kg bagazu mozna na horneta wpakowac, a mi na wyjazd do Chorwacji wlazlo 2 osoby, kufer 50l, 2 sakwy po 25l, tankbag o wysokosci 40-50cm i plecak na garbie panny, a i jeszcze pod pajaka na kufrze jakies reczniki i materace. Czyli o jakies 40kg wiecej. I jedynie na dziurach trzebabylo uwazac zeby tyl nie dobijal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem kawał hopa i z żoną też pomykam wszystkie motocykle które miałem zawsze były przeładowane i żyjemy nic się nie stało nie stresuj się będzie git
Czzego dowodzi - niczego
po prostu niech małżonka szanowna zabierze kilka kosmetyków mniej
Bart, mozna jeszcze odchudzic malzonke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.