Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Już Się Zaczyna 52 Pkt.


xavier

Rekomendowane odpowiedzi

Powszechnie motocykliści uważani są za dawców lub wariatów, a media pomagają w kreowaniu takiego wizerunku. Łatwo znaleźć wiadomości o pseudo - motocyklistach, co zarabiaja kilkadziesiąt punktów w kilka minut, czy powodują takie a nie inne wypadki. Szkoda, że rzadziej można przeczytać o wypadkach, ktore puszkowcy powodują, a w skutek których wielu z nas zaznaje sporego uszczerbu na zdrowiu. Rzadko też można przeczytać o akcjach przez nas prowadzonych.6 grudnia byłam we Wrocławiu, gdzie natrafiłam na grupkę Mikołajów na transalpach. Jakoś o tym nigdzie nie udało mi się przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla pseudo-motocyklisty, inaczej go nie mozna nazwac Tak naprawde kazdy motocyklista jest innyMedia wolą robić sensacje z motocyklistów, zamiast poruszać to co ważne. Codziennie dochodzi do setek wypadków, gdzie brawurowi kierowcy zabijają ludzi, ale to nikogo nie obchodzi, a gdy tylko zawini motocyklista (lub nawet nie) to jest temat na pierwszą stronę. Przykro mi kiedy to czytam, ale jednocześnie zaczynam rozumieć, że problem leży w naszym społeczeństwie, które potrafi tylko narzekać i winić innych zamiast coś zrobić. Kreowany jest wizerunek motocyklisty bandyty, samobójcy i wariata, podczas gdy to normalny człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, coraz częściej młodzi (sam jestem nastoletni, ale zaczynam od pierdopędów) wsiadają od razu na 100+ konikowe maszynkitak jak w tym przypadku nie mając prawka, ubezpieczenia, o ubraniu nie wspomnę... ;/niestety tacy też żyją na tym świecie lecz jestem w 99% pewny, że on już nie wsiądzie na morót ;]po takim kapiszonie w rów (zależy z jaka prędkością i ile kości połamał)w sumie dobrze się stało, iż tylko "motocyklista" ucierpiałCzytając z ciekawości odpowiedzi pod artykułem, zadziwiło mnie jedno"Policja powinna zatrzymać delikwenta od razu po popełnieniu wykroczenia, a nie jechać za nim nieoznakowanym radiowozem, podpuszczać i naliczać punkty" co o tym sądzicie ?ByQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mieli zrobic?! wyprzedzic i zajechac drog? do rowu zepchnąć? nikt nie będzie głowy nadstawiał gdyby doszło do tragedi.Jeżeli spowoduje wypadek to przez ucieczkę przed policją. Jeżeli policja będzie starała się ztrzymać i nieszczęsliwie dojdzie do tragedii - automatycznie brutalność i głośny sprzeciw ze strony społeczeństwa, mediów i różnych autorytetów.Wystraczy się ztrzymać: 200zł za brak dokumentów500zł za brak prawa jazdy (lub 300zł za brak kategorii)2000zl fundusz gwarancyjny A tak? Motor sprzeda żeby opłacić koszty procesu, karę, adwokata i wszystkie mandaty powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście kiedyś informację w mediach że jakiś motocyklista lub motocyklistka udzieliła komuś pomocy,pomogła w nagłej sytuacji,zorganizowała coś pozytywnego(nie wliczając akcji typy Moto-Mikołaje) czy coś w ogóle pozytywnego? Ja może raz w swoim krótkim życiu ponieważ jesteśmy bombardowani negatywnymi informacjami,które się super sprzedają a znając polskie realia nie dożyję nigdy pozytywnej informacji o kimkolwiek na motocyklu...brusP.s Żeby nie było że jestem pesymistą to pochwalę się że dzisiaj jeździłem po Katowicach jak świeciło słońce więc sezon uważam za za otwarty! Pozdrowienia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.