Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Policja Vs Motocykliści


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Daje do myślenia. Jeszcze mnie tajniaki nie złapały,więc nie wiem jak to wygląda,niech mi ktoś wytłumaczy: jak to sie ma do tego gdybym sie nie zatrzymał a oni mnie nie mogą dogonić? Wysyłają fotkę z ujęcia z kamery (przy założeniu że mogą odczytać tablice) i wtedy płacę mandat tak jak fotoradaru? No i jeszcze jedna kwestia : jeśli już taki radiowóz mnie ściga, i zatrzyma, pokaże mi nagranie na którym on też przekracza dozwoloną prędkość - czy takie nagranie stanowi wtedy dowód czy nie? I jeszcze w tym temacie : był artykuł o handlu punktami za mandaty. I jeden z policjantów powiedział ze wystarczy powiedzieć że nie wie sie kto kierował pojazdem i nawet jak sprawa idzie do sądu, to kierowca płaci tylko mandat a punktów mu nie przybijają. Czytał to ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje do myślenia. Jeszcze mnie tajniaki nie złapały,więc nie wiem jak to wygląda,niech mi ktoś wytłumaczy: jak to sie ma do tego gdybym sie nie zatrzymał a oni mnie nie mogą dogonić? Wysyłają fotkę z ujęcia z kamery (przy założeniu że mogą odczytać tablice) i wtedy płacę mandat tak jak fotoradaru?
widzę nikłe szanse na pomyślność takiego rozwiązania sytuacji ... Rzadko kiedy aktywne nieoznakowane radiowozy krążą po zatłoczonych miejskich uliczkach gdzie miałbyś ewentualną szanse na ucieczke, na 'otwartym terenie' cieżko spie8dolić takie Vectrze ... W takim przypadku pokusa jest bardzo silna, bo nie widać twarzy kierującego, więc zawsze można zgłosić kradzież motocykla, ale tak jak mówie, nie łódziłbym sie możliwością ucieczki ...
No i jeszcze jedna kwestia : jeśli już taki radiowóz mnie ściga, i zatrzyma, pokaże mi nagranie na którym on też przekracza dozwoloną prędkość - czy takie nagranie stanowi wtedy dowód czy nie?
A przeczytałeś artykuł z link'a ?Ja chciałbym zobaczyć zapis w ustawie, który o tym mówi ...
I jeszcze w tym temacie : był artykuł o handlu punktami za mandaty. I jeden z policjantów powiedział ze wystarczy powiedzieć że nie wie sie kto kierował pojazdem i nawet jak sprawa idzie do sądu, to kierowca płaci tylko mandat a punktów mu nie przybijają. Czytał to ktoś ?
z tego co sie orientuje w przypadku fotki można sie wymigać [ponoć] od punktów, ale płaci mandat właściciel pojazdu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conner, ale właśnie chodzi mi o to że kiedy oni podczas pościgu złamią przepisy i powiedzmy się zatrzymam, czy idzie sie z tego wywinąć ? No bo jeśli chcą mnie ukarac na podstawie nagrania, na którym oni też łamią przepisy ? tzn. powiedzmy nie przyjmuję mandatu, "taśma" idzie do sądu jako dowód, i co wtedy? Przecież będzie tam tym samym że policjanci złamali przepisy, więc powinni również podlegać karze? O to mi sie rozchodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad czym się zastanawiac. Dopóki nie wałączy koguta nie jest pojazdem uprzywilejowanym.Ku*** albo goni na sygnale, informując wszystkich dookoła że jest w trakcie czynności służbowych albo niech przestrzega przepisów jak wszystkich. Skąd postronna osoba ma wiedzieć że samochód który własnie gna na złamanie karku jest radiowozem w nie tyle pościgu co zbierania dowodów!?Jeb** policje. 2 prypadki na rok i wielkie halo że dogonili, zlapali i zamkneli kolesia ktory wlasnie kupil pierwszy motor, myslal ze kazdemu ucieknie. Nie mowi sie w ogole o tych ktorzy uciekaja! W koncu to plama na honorze policji. Przypadl by sie polski ghostrider aby uswiadomi nasze spoleczenstwo ze tak pieknie i skutecznie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conner, ale właśnie chodzi mi o to że kiedy oni podczas pościgu złamią przepisy i powiedzmy się zatrzymam, czy idzie sie z tego wywinąć ? [...]
Moim zdaniem karze podlegasz ty i oni. Tylko kto im te sprawę wytoczy? Ty? Nic ci to nie da, no może poza wątpliwą satysfakcją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadl by sie polski ghostrider aby uswiadomi nasze spoleczenstwo ze tak pieknie i skutecznie nie jest.
mysle ze juz kilka takich gostriderow mamy:p pewno nawet na tym forum tylko nikt sie nie przyzna ze uciekl policji zreszta na scigu duzo ciezej uciec niz na crossie - przynajmniej ja mam takie zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wyszlo cos takiego tylko zwiazanego z fotoradarami no jezeli przekroczysz w zabudowanym o 50 i ci cyknie fotke placisz 700 zl bez pkt jezeli splacisz w ciagu tyg to masz 20 % znizki a jezeli powyzej 14 dni liczy sie jako razy 2 a co do poscigu to w tv mowili ostatnio ze policjant nie moze scigac osoby ktora jest np 3 auta przed nimi jeszcze kiedys gliniarz dostal mandat za przekroczenie predkosci a scigal auto no paranoja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jade szybciej np 160 na autostradzie z ograniczeniem do 130, to policyjny radiowóz nie może jechac szybciej jak 130 biorąc udział w pościgu za mną
To Ty tak wolno po autostradach jezdzisz ? Pytanie co zrobisz jak Cie zlapia lub zaproszenie do sadu dostaniesz ? myslisz, ze sie wywiniesz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/kat,12571,title,Po...mosc_prasa.htmlwg tego artukułu jeżeli jade szybciej np 160 na autostradzie z ograniczeniem do 130, to policyjny radiowóz nie może jechac szybciej jak 130 biorąc udział w pościgu za mnąJak to sie ma do motocykli?
Może i na pewno to zrobi, niedopuszczalna jest sytuacja kiedy znikasz mu z pola widzenia a oni wtedy gonią na złamanie karku. Jeśli miniesz ich 160 oni Cię szybko dogonią zrobią pomiar i włączają syrenę- a wtedy mogą Cię ścigać jak chcą. Chodzi o poruszanie się samochodem nieoznakowanym bez włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych czyli jazda za pojazdem i "czyhanie" na wykroczenie. Jak się to ma do motocykli ? dziwne pytanie... zgaduję, że masz prawo jazdy i znasz przepisy ruchu drogowego... motocykl to taki sam pojazd jak samochód i podlega kodeksowi drogowemu więc nie ma tu różnic w sposobie zatrzymywania i nagrywania wykroczeń drogowych. Nawet jadąc rowerem jeśli przekroczysz prędkość możesz zostać ukarany mandatem. Zaraz podniosą się głosy, że nieoznakowany może mi skoczyć..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.