Jump to content
Forum Śląskich Motocyklistów

Suzuki gsf 1250 rok 2008


weesoly

Recommended Posts

Witam proszę o poradę co może być nie tak jak trzeba. Suzuki gsf 1250 gdzy jest bardzo ciepło spadają wolne obroty i motor gaśnie. Gdzy jest trochę chlodniej wszystko ok. Teraz przejechałem 700 km i git ale też temperatura była w granicach 24 stopni na dworze. Dodam tylko że świece wymienione na Irydy filtr paliwa wyczyszczony zarówno ten pierwszy jak i drugi w baku.

Link to comment
Share on other sites

Ok przyjrzę się tym kostkom bardziej dokładnie chodź jak wymieniałem świece nie wzbudziły we mnie niepokojących odczuć siedziały mocno i pewnie. Tak sobie jeszcze rozmyślam czujnik temperatury ? Wiatrak w chłodnicy się uruchamia. Sonda lambda ? Za ciasno ustawione zawory ? Zbyt zużyty łańcuch rozrządu? Kurde zbyt dużo możliwości

Link to comment
Share on other sites

Uszkodzona lambda to raczej nierówna praca i zwiększone zużycie paliwa. Łańcuch rozrządu nic do rzeczy nie ma. Niedomykające się zawory to raczej spadek mocy.

Może faktycznie coś z instalacją np. przewody wysokiego napięcia ?! Kiedyś przy innym moto coś miałem ale chyba to raczej przerywało mi w trakcie jazdy na którymś cylindrze i oczywiście po zatrzymaniu się silnik gasł. Po wymianie wszystko pięknie działało ale też pojawiało się to jedynie przy wysokich temperaturach. Z tym, że po świecy byś widział, która nie pali albo przestaje palić bo wówczas będzie miała większy nagar.

Nie mam zielonego pojęcia o wtryskach ani o tym jakie są objawy ale z tego co mi się wydaje (podkreślam; wydaje mi się) to raczej było by podobnie jak przy uszkodzonej sondzie. Może jakaś regulacja była by wymagana bądź ich wyczyszczenie ?! Bardziej pytam pozostałych dla własnej ciekawości bo też na wtrysku śmigam ;)

Link to comment
Share on other sites

Edit: do edukowałem się czyli wyguglałem; tak jak podejrzewałem ;)

Objawy nieszczelności wtrysków benzynowych to szarpanie pojazdu, zwłaszcza podczas prób przyspieszania, a także charakteryzujące się dużymi różnicami wartości spadki mocy.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie nie ma spadku mocy Moto normalnie przyspiesza. Jedyny mankament to te obroty jak jest bardzo ciepło spadają poniżej tysiąca i Moto nie równo zaczyna pracować i gaśnie. Świece nowe Irydy nie zmieniły nic dalej to się dzieje. Może czujnik położenia przepustnicy albo któraś cewka zaczyna padać ?

Link to comment
Share on other sites

A moto kupione od motocyklisty, czy od handlarza?

Polski czy zagramaniczny? 

Boję się, że to mógł być powód sprzedaży tego egzemplarza. 

Początek sezonu, to idealny moment, na wyzbycie się takiej usterki, bo jeszcze chłodno a po kilku miesiącach, trudno coś udowodnić.

A byłeś na jakimś warsztacie, czy na razie próbujesz sam dojść "po nitce do kłębka"?

Może synchronizacja przepustnic ?

Link to comment
Share on other sites

Wolne obroty normalnie są i nic nie wskazuje na usterkę. Ostatnio przejechałem 700 km i wszystko pięknie działało ale temperatura była w granicach 24 stopni. A jak temperatura była wyższa na dworze około 34 stopnie to mu się to przydazylo po jakichś 50 km. Tak szło ratować gazem jak miałem manetkę lekko przekręcona to wszystko było ok. Po krótkim postoju i przejechaniu jakichś 20 kilometrów z manetka lekko przekręcona wszystko się unormowało i kolejne 30 km przejechałem już normalnie. Dodam tylko że było naprawdę ciepło bo w połowie drogi wyskoczyło mi na telefonie gdzie miałem nawigacje uruchomiona że urządzenie uległo przegrzaniu taka ciekawostka. Tak normalnie są obroty ok w przedziale 1100-1300 nawet jak motocykl jest ciepły od czasu do czasu dostaje jakichś dziwnych przypadłości z tymi obrotami

Link to comment
Share on other sites

Witam po wielu godzinach sprawdzania i czytania dochodzenia do sedna sprawy wziolem i zawarłem piny w kostce serwisowej i sprawdziłem na ciepłym silniku jak pokazuje TPS pokazywał źle dolna kreskę. Ustawiłem go poprawnie na środkowa. Dzisiaj i wczoraj było bardzo ciepło przejechane 400 km obiaw nie wystąpił ( brak wolnych obrotów ) musiało być ciepło bo wentylator wlanczal się co chwilę. Na razie jest wszystko ok i obroty w porządku. Dam znać jeszcze za jakiś czas czy wszytko ok. Pozdrawiam i dziękuję za rady koledzy!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.