Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

BMW R 90 S


Taurus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na komórce wyswietlilo mi sie ciekawe info z filmikiem :)

https://www.autobild.de/artikel/bmw-r90s-laufleistung-von-fast-400.000-km-15534233.html

BMW R90S: mileage of almost 400,000 km - 09.09.2019
Almost ten times around the world!
The BMW R90S from Peter Simms in the UK has an incredible 386,000 kilometers on the clock. How To Cars tells the story behind it. Peter Simms from the United Kingdom has achieved with his BMW R90S a huge mileage: 386,000 kilometers! That's almost ten laps around the world! The R90S came on the market in 1973 and revolutionized the image of Bavaria for the second time. The predecessor series had already trumpeted with wild colors, now came performance. The BMW R90S had 67 hp, including a five-speed gearbox and a disc brake. So she not only kept on the data sheet with the competition of Kawasaki, Honda and Harley-Davidson. The R90S accelerated from 0 to 100 in 4.8 seconds and ran 200 km / h top. That made her one of the fastest production motorcycles of her time.
Reason for the mileage: a love story.
Peter Simms bought his R90S in 1987. The idea of fulfilling a patient's dream of life "leave" led the nurse to the Netherlands together with a friend and said patient. There the trio stayed overnight with a distant acquaintance, Inneke. Between Simms and Inneke it sparked so violently that the Briton traveled to the Netherlands at every opportunity to the wedding. Three years in the wind and weather and always on the bike! The machine was busy collecting kilometers and, according to Simms in this Youtube video about his bike, is running better and better with every meter. The secret to the exorbitant mileage, according to several video comments, is regular and extensive maintenance. A writer jokes even if it would not be time for the first inspection after 386,000 kilometers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1973 rocznik, nie całe 5 sekund do setki i 200 na godzinę. Do tego prosta konstrukcja bez żadnej elektroniki i komputerów. Ja chciałbym kiedyś nakręcić taki przebieg w którejś ze swoich maszyn. Zastanawiając się nad tematem nasuwa się pytanie po co te wszystkie czujniki w dzisiejszych maszynach, komputery itd. Jak dla mnie genialny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi mówią, że mój Tiger ma duży przebieg :D  :D:D 
A co do tej elektroniki i gadżetów...........Współczesna Europa, pozbawiona jakichkolwiek wartości oprócz żądzy pieniądza nam to narzuca ;)No i ludzie jednak tego chcą, bo gdyby nie chcieli, to wszyscy by jeździli starymi afrykami, beemami itd.

Czytasz test porównawczy, czterech maszyn z jakiegoś segmentu, z czego jedna zajmuje ostatnie miejsce i ogólnie jest do dupy, bo silnik wymaga już odświeżenia, a dwa lata wcześniej ten sam tester spuszczał się nad jego liniowym przebiegiem momentu obrotowego  :D:D:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, żużu napisał:

Nic niezwykłego i wcale nie jakiś super wynik. Jak na BMW oczywiście...

Wiem ze to nie jest rekord w przebiegu na motocyklu , jednak dziennie sie tego nie slyszy.

Sa motocykle z wiekszym przebiegiem i to nie tylko  BMW , jak np. Gosciu na litrowym wiadrze (600.000 km) 

Filmik niestety w jezyku Austriackim ;)

https://www.motor-talk.de/videos/1000ps-test-dauertest-honda-xl-1000vx-varadero-600-000-km-mit-varahannes-v7386172.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2019 o 21:53, żużu napisał:

Taurus, u nas się tego nie słyszy, bo motocykle niezależnie od rocznika mają po kilkadziesiąt tysięcy przebiegu...
 

Myślę, że niedługo to się zmieni.

W ogłoszeniach samochodowych, już się pojawiają przebiegi 300tys.

Kiedyś 178tys. to była norma :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś szukałem Caddy. Wszystkie z ogłoszeń 140-170.
Jeden był ciekawy. Pierwszy właściciel, od fabryki wszystkie kwity, każdy kilometr zinwentaryzowany.
Jeździł jako pilot gabarytów.
Przebieg 960 tys...
I co jest bardziej prawdopodobne?
Tamte "nóffka igła od płaczącej w kościele babci" czy wół roboczy?...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.