Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Polityka, teorie, ciemna strona mocy


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Oloos pisałem wcześniej, że dziwi mnie ta nagonka, bo policja w Krk dobrze była nastawiona na motocyklistów. Tak samo władze miasta: bus pasy otwarte dla motocykli, informacje na tablicach o tym, żeby robić miejsca jednośladom itp. Dla mnie to akcja przedwyborcza. Tak samo nie wierzę w te skargi zwykłych ludzi. Szkoda, że tak się stało, bo przez tą akcję zaś zacznie się chamstwo, bo ludzie po takich akcjach widzą w każdym motocykliście cwaniaka z zagiętymi blachami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Becker, a ja nie wiem jak ci pomóc to zrozumieć.

nie musisz, kazdy ma swoj punkt widzenia, nie wiem czemu uważasz ze akurat twój jest dobry ... ja sie tylko zapytalem czemu sie smiejesz z ludzi którzy dostają wysokie odszkodowania od kopalń za "zniszczone" domy. bo znam kilkunastu takich i żaden nie jest załamany tym ciąganiem po sądach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jest z domami przy lotniskach czy wałach powodziowych, nie znacie wszystkich przypadków, nie wiecie co kieruje ludźmi i wpychacie wszystko do jednego wora...

troche się wymądrzam ale tak sie składa ze przy tym tez pracuje, posluchalibyśta "co ludzie godajo" i mozecie mi wierzyć że program "opowiedz mi swoją historie" jest jak reklama podpasek przy filmie z 5 oscarami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z nas nie pisze o "wszystkich" tylko o tych co znają zagrożenie, wiedzą co im grozi, a jednak podejmują ryzyko, a później płaczą i sięgają po odszkodowania. Powinno (a nie jest) to być uregulowane prawnie (np. zakaz budowy) - najprościej.

http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,35271,7919359,Tereny_zalewowe__Buduje_tu__bo_tak_chce.html?disableRedirects=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konkretnych przypadkach, na których bazuję to wiem, bo znam tych ludzi. Pracowałem z nimi (i u nich), znam ich, nie rozumiem ich, ale to nie mój problem.

Tych co znam nie płakali do kamery.
Ostatni akapit: http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/nowa-sol/art/7891098,buduja-domy-na-terenach-zalewowych,id,t.html

Tobie chyba chodzi o tych co w tym artykule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z tego wszystkiego najbardziej martwi to ze:

,, policjant przypuszczajac ze pojazd nie spelnia norm ma prawo zatzrymac dowod rejestracyjny,,

W takim przypadku POWINNO byc zapisane w ustawie ze po przebadaniu pojazdu w stacji diagnostycznej

i stwierdzeniu ze pojazd spelnia wszystkie normy,nalezy zwrocic kierowcy(wlascicielowi pojazdu)

wszystkie poniesione koszty:

1.badanie techniczne

2.czas poswiecony na dojazd i powrot do stacji

3.paliwo

4.a takze odszkodowanie za nieuzasadnione zabranie dowodu rejestracyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się victoryMP

natomiast mysta becker, ogarnij... nie wiem, czy ty tak tylko lubisz sobie potrollować, czy rzeczywiście nie zrozumiałeś kontekstu. nie chce mi się rozkładać na czynniki pierwsze mojej wypowiedzi i tłumaczenie ci jak dziecku co autor miał na myśli. po pierwsze gdzie napisałem, że mój punkt widzenia jest dobry? jest mój i tyle. ty możesz mieć swój, zupełnie inny. mi to szczerze mówiąc zwisa i powiewa.

nie wrzucam do wora wszystkich poszkodowanych z powodu szkód górniczych. bo ci co stawiali chałupy zanim powstały gruby, w wyniku działań których domy zaczęły się rozjeżdżać nic za to nie mogą. to oczywiste. im należy się pomoc od kopalń, bo stawiali domy nieświadomi przyszłości.

ja mówiłem o tych, którzy kupują tanie działeczki na szkodach, wiedząc, że tam są szkody. i znam takich ludzi.

co mam się użalać nad idiotą, który wiedząc, że na danym terenie trzęsie, czy ów się pochyla, osiada, mimo to stawia tam chałupę? żałować go, bo myślał, że będzie cwańszy od innych kupując sobie tanią jak barszcz działkę na takich ruchomych piaskach? dla mnie to jest po prostu głupota połączona z obłudą. to jest głupie, kiedy ktoś sam się pcha w problemy, a później żąda za to pieniędzy. jakby ktoś się sam postrzelił, a sądził z firmą produkująca broń, albo wyleciał na winklu do rowu bo lubił zapier..., zgruzował sprzęt, po czym podał za to do sądu producenta motocykla żądając rekompensaty.

uważam, że tacy ludzie sami są sobie winni i powinni sami ponosić koszty swojej głupoty. i z tej ich głupoty się śmieję. zrozumiałeś teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha... ale głupoty:D

To są ludzie, którzy walczyli z terrorystami oraz z reżimem Baszara al-Asada. Nie dziwi mnie to,że na tym dziwnym portalu, który opiera swoje informacje na ruskich stronach pojawia się taki paszkwil, przecież ruscy wspierają reżim al-Asada, a obecnie naloty kierują na bojówki które chcą go obalić (a nie na ISIS).

Dan, dziwi mnie Twój brak konsekwencji, często piszesz o "reżimowych mediach" i żeby skupiać się na mediach spoza mainstreamu, a sam przyjmujesz bezkrytycznie takie "rewelacje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Becker absolutnie. Nic nie mierzi mnie bardziej niż jałowe pyskusje,które do niczego nie prowadzą. Wiadomo jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził. Widać różne mamy poczucie humoru. Ja nie nadążam za twoim,ty nie łapiesz mojego i tyle. Nie ma co się z tego powodu wdawać w nic nie wnoszące wojenki. Dlatego zgadzam się,kończmy wymianę uszczypliwości wobec siebie i nie nośmy urazy. Spokojnego dnia życzę ;)

A jak ma być o polityce to kampania na całego. Nawet córka "premiery" bierze udział i po tym, jak premiera Kopacz rzekła : Żeby zatrzymać moją córkę i młodych w Polsce, trzeba zatrzymać PiS i Kaczyńskiego - ostrzega na łamach wyborczej - "Katarzyna Kopacz-Petranyuk przyznała, że boi się rządów Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza, a jeśli PiS wygra wybory, to ona wraz z mężem wyjadą z kraju"

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha... ale głupoty:D

To są ludzie, którzy walczyli z terrorystami oraz z reżimem Baszara al-Asada. Nie dziwi mnie to,że na tym dziwnym portalu, który opiera swoje informacje na ruskich stronach pojawia się taki paszkwil, przecież ruscy wspierają reżim al-Asada, a obecnie naloty kierują na bojówki które chcą go obalić (a nie na ISIS).

Dan, dziwi mnie Twój brak konsekwencji, często piszesz o "reżimowych mediach" i żeby skupiać się na mediach spoza mainstreamu, a sam przyjmujesz bezkrytycznie takie "rewelacje".

*Prawda znacznie odbiega od rzeczywistości kreowanej przez USraelowsko niemieckie -polskojęzyczne media:

Padł Irak - rzekomo miał posiadac bron masowego rażenia i inne okropieństwa - pomyłka wywiadu brytyjskiego?

W konsekwencji dzisiaj w tym rejonie jest bałagan i anarchia.

Kolejna jest libia która tez ah i oh.. tyrania.. Nasi rodzice którzy wyjeżdzali w delegacje do Libii moga powiedziec jak wygladało tam zycie i ile rzeczy tamtejsi obywatele mieli za darmo.

W lockerbie wierze tak samo jak w smolenska brzozę. (a co jeżeli juz wtedy szykowano bat na kadafiego?)

Warto przypomniec sobie wojne w wietnamie i jej powód.. którego jak sie potem okazało wogóle nie było..

A teraz.. Ukraina.. i nagle cała ta smieszna koalicja po wkroczeniu wojsk rosyjskich przeciw ISIS, postanowiła wycofac cięzki sprzęt z separatystycznych rejonów Ukrainy?? (chyba wiadomo dla czego)

Można także przywołac tutaj cytowane przez wiele mediów "zachodnich' słowa Mcaina dotyczace "szkoleń" CIA dla rzekomo rebeliantów walczacych przeciw assadowi.

Jedno jest pewne jak Syria upadnie to bedziemy miec jeszcze więcej uchodźców (własciwie to emigrantów). Dziwnym trafem gdy dyktatorzy zyli nie było emigracji.

Reasumując - zawdzięczamy ameryce dobrobyt korporacyjny jaki mamy na świecie i jak widzimy pokój w wielu państwach niesiony jest przy uzyciu wojska.

Podchodzac krytycznie do tematu stwierdze na koniec że nawet wierutne kłamstwo i bzdura niesie ze soba ziarnko prawdy(lub tez przyczynę).

* to o czym powyżej napisałem jest do sprawdzenia i było w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli polskich mediów, tylko jak napisałem, źródła zdjęć. Z resztą wystarczy zwrócić uwagę na wyposażenie, umundurowanie itd i samemu można dojść do tego wniosku.

Wszyscy doskonale wiemy,że interwencja w Iraku to był skok na ropę, a informator który doniósł o broni masowego rażenia sam przyznał się do kłamstwa.

W tym rejonie nigdy nie było spokojnie, popatrz na kraje afrykańskie, bliski wschód, nawet trochę dalszy wschód - kompletny brak jakiejkolwiek stabilizacji.

Moi rodzice też do Libii nie wyjeżdżali ;) Owszem w tamte rejony wyjeżdżało sporo Polaków, ale to całkiem inne skala w porównaniu do obecnej emigracji.

Napisałeś, że tamci obywatele mieli wiele za darmo, a na tekst Łukasza, żeby komuna wróciła mówisz stanowcze nie....Dan, albo cenisz sobie wolność słowa i praw, albo tyranię. Dla porównania zobacz sobie zdjęcia z Kabul z lat 70tych. Takie drastyczne zmiany pokazują jak bardzo niestabilny jest to region.

Porównujesz zamach terrorystyczny do katastrofy lotniczej? W jakim celu? Poważnie uważasz,że w Smoleńsku był zamach? Jeżeli masz potwierdzone dowody, a nie domysły to się nimi podziel, jak zapuka do Ciebie ABW, będziemy wiedzieli,że masz rację.

Nie wiem czy czasem zbyt dużo pracuję i przez to tracę jakieś wiadomosci ze świata, ale o jakim ciężkim sprzęcie "kolacji" w rejonach separatystycznych piszesz? Ruscy nie walczą z ISIS tylko z bojownikami walczącymi z reżimem al-Asada. Jak tak dalej pójdzie to konflikt zbrojny jest pewny, szczególnie,że brytyjscy lotnicy już mają samoloty uzbrojone w rakiety powietrze-powietrze i mają zgodę na strącenie ruskich samolotów, gdy zostaną przez nie zaatakowani.

Ja to widzę inaczej, wydaje mi się,że w trochę szerszej perspektywie. Zauważ, że kraje dookoła konfliktu nie są skore do przyjmowania uchodźców bo pomiędzy nimi też są napięcia i były już wojny, dlatego głównie uciekają do Europy. Większe zaangażowanie państw zachodnich drastycznie by pogorszyło relacje z bliskim wschodem oraz nasiliło ataki terrorystyczne, konflikt będzie tylko się zaogniał, a że ruscy też wkroczyli to jest większe prawdopodobieństwo znacznie większego konfliktu.

No cóż... każdy kraj wniósł coś do historii i polityki, Niemcy na przykład opanowali jak robić ogromne ilości mydła..... (taki czarny humor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czasem zbyt dużo pracuję i przez to tracę jakieś wiadomosci ze świata, ale o jakim ciężkim sprzęcie "kolacji" w rejonach separatystycznych piszesz? Ruscy nie walczą z ISIS tylko z bojownikami walczącymi z reżimem al-Asada

Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie co napisałem:) "ukraina"

https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1528756,Kryzys-na-Ukrainie-pokoj-w-Donbasie-Kijow-wycofuje-ciezki-sprzet

Co do reszty zgadzam się.

Co do wolności i praw, tyrani. - patrzac na to co sie dzieje na swiecie w róznych regionach,

sadze że gdyby wprowadzic prawo jakie obowiazuje u nas i nasze poglądy to byłaby kupa dziadostwa.

Dlatego uwazam że konkretne reguły prawne pasują w pewnych miejscach inaczej powstaje anarchia.

Warto by zadac pytanie dlaczego tak jest skoro w zamysle każdy z nas zyczyłby innym dobra i pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem na zielonej wyspie idzie nowe i wygląda na to że może być jeszcze ciekawiej. Oczywiście wszystko po to by żyło się lepiej:

Nie zapiszesz się na kurs na prawo jazdy, nie podejdziesz do egzaminu na prawo jazdy, nie zarejestrujesz samochodu, nie zrobisz przeglądu technicznego i nie odbierzesz prawa jazdy! Jeśli jednak się uda, to z wieloma problemami. To bardzo prawdopodobny scenariusz życia kierowców po 4 stycznia przyszłego roku.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-cepik-2-to-bledy-i-kolizje-danych-po-nowym-roku-kierowcow-cz,nId,1902875

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś na temat przestrzegania prawa w Polsce przez jego twórców:

http://fakty.interia.pl/polska/news-wiceminister-sprawiedliwosci-zatrzymana-za-jazde-po-pijanemu,nId,1909350#commentsZoneList

Najwyraźniej jesteśmy tylko frajerami którzy winni przestrzegać prawa jak i przepisów, a nadludzie tworzący to prawo oraz egzekwujący go (wiceminister jest adwokatem) nie dosyć że mają to gdzieś to jeszcze chronią się za immunitetami ... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.