Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tak nie należy postępować.


Zajarany_zyciem

Rekomendowane odpowiedzi

Qrwa jak oni z nim rozmawiają! Jak mnie złapali na przekroczeniu o 30 kmh to mało nie spałowali! Traktowali jak śmiecia i największego bandytę, a do niego "Proszę Pana". Koleś robi z nich idiotów i bardzo dobrze. Może ta sprawa coś ludziom naświetli i przyda się zmiana prawa. 

W stanach po takim manewrze gość by już leżał na glebie w kajdankach a M3 miała by dziury po kulach w bagażniku..farsa

Zgadzam się z tą zmianą prawa. Tylko czy wtedy nie było by tu komentarzy że policja jest brutalna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tą zmianą prawa. Tylko czy wtedy nie było by tu komentarzy że policja jest brutalna?

To zależy, jeśli nie będą nadużywć siły to ok.

Prawo użycia siły powinno tyczyć tylko i wyłącznie przypadków kiedy delikwent ucieka.

Ta konkretna sytuacja to jet delikatnie mówiąc farsa.

Za ucieczkę, jazdę taką jak na filmikach, blachy z innego auta powinni zarekwirować pojazd, a za kpiny z policji gość powinien dostać przymusowe roboty.

Ja nie mówię, też lubię sobie poużywać, ale jak mie policja zatrzymuje to to robię i ponosze konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy to przypadkiem nie jest prowokacja żeby np przepchnąc jakąs ustawę??

Tą o odbieraniu prawa jazdy za przekroczenie o 50km/h ? Czy to nie dziwne, że szum z białym BMW dziwnym trafem zbiegł się w czasie z planowaną nowelizacją kodeksu ? Tak, jakby wcześniej nie było filmów na yt z równie grubymi przegięciami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jeśli nie będą nadużywć siły to ok.

Prawo użycia siły powinno tyczyć tylko i wyłącznie przypadków kiedy delikwent ucieka.

Ta konkretna sytuacja to jet delikatnie mówiąc farsa.

Za ucieczkę, jazdę taką jak na filmikach, blachy z innego auta powinni zarekwirować pojazd, a za kpiny z policji gość powinien dostać przymusowe roboty.

Ja nie mówię, też lubię sobie poużywać, ale jak mie policja zatrzymuje to to robię i ponosze konsekwencje.

Moje obawy wynikają z tego że już wiele razy nasze społeczeństwo wykazywało się głupotą. Policjantów prowadzących pościg oskarżano o spowodowanie zagrożenia w ruchu. Bo niby jak by nie gonili to tamten nie jechał by tak szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że powinno. Nie żyjemy w krajach muzułmańskich, zresztą nawet tam kara śmierci nie jest orzekana w stosunku do błahostek. W naszym kręgu kulturowym życie ludzkie jest nadrzędną wartością i nie powinno być narażane w celu np. wystawienia mandatu za przekroczenie prędkości. Co innego pościg za uciekającym przestępcą (który np. przed chwilą obrabował bank) a co innego bezsensowny pościg na autostradzie za motocyklistą który jechał 160 Km/h zamiast 130 Km/h. W tym drugim przypadku zagrożenie zdrowia ludzkiego jest dużo większe i niewspółmierne do popełnionego wykroczenia (nie przestępstwa, wykroczenia) i nie warte ryzyka. W Szwecji to rozumieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jeśli ktoś ucieka to raczej ma coś na sumieniu. Było sporo takich przypadków że przestępcy uciekli bo policja nie podejmowała pościgu. Jak taki  pędzący gość zrobi komuś krzywdę to zaczyna się obwinianie policji że pozwolili mu jechać. Jeśli ktoś podejmuje ryzyko uciekania to musi liczyć się ze skutkami. Nie zależnie czy to motocyklista czy puszkarz.  

Ja nie pisze że należy karać śmiercią tylko że takie jest ryzyko i jest to wina uciekającego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce na szczęście jeszcze istnieje instytucja domniemania niewinności. Policja nie może założyć, chyba, że ma uzasadnione podejrzenie, iż osoba która nie zatrzymała się do kontroli ma coś na sumieniu. Mogła po prostu nie zauważyć ("(...)Panie! Głośny wydech mam, nie słyszałem sygnałów.(...)" ;)). Ryzykowanie życia zarówno ruszających w pościg policjantów jak i uciekającego jest w tym momencie niewspółmierne do winy. Zwłaszcza jak Policja ustawiła się na dwupasmowej drodze z pozostawionym znakiem ograniczenia do 40Km/h po remoncie który już się dawno skończył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu częściowo się zgadzam że szkoda narażać policjantów, chociaż to trochę ich praca.  Zdarzało mi się nie zauważyć że policjant machał na mnie i pojechałem dalej. Raz mnie dogonili i zatrzymali. Oczywiście jak się zorientowałem że chodzi o mnie to się zatrzymałem i się zaczęło straszenie. A skończyło się na mandacie. Jak jedziesz lewym pasem, a na prawym masz samochody to raczej normalne że nie będziesz robił cyrków na drodze i stwarzał zagrożenia że by się zatrzymać. Jednak normalny kierowca jak zatrzymuje go radiowóz na sygnałach to się zatrzymuje a nie ucieka. A domniemanie niewinności działa raczej w sądzie a nie na drodze. A jeśli już, to nie jest to dobre rozwiązanie bo na wyrywkowych kontrolach wpadają też poszukiwani przestępcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilm kiedyś w TV były programy o tym jak w USA łapali takich uciekinierów. I nie masz racji. Tam również wyznają zasadę, że uciekający stwarza większe zagrożenie jak się pościć za nim prowadzi. Różnica między USA, a nami jest taka, że tak jak ktoś ucieka to w moment nad nim lata helikopter, 40 radiowozów i jak trzeba to nawet cały stan. I nie ma znaczenia czu ukradł samochód, okradł bank, czy może nie zauważył radiowozu.

 

Matthaios domniemanie niewinności moim zdaniem jest bzdurnym założeniem, bo to jest mocno sugestywna rzecz. Są proste procedury. Tłumaczyć można się zawsze, ale jeśli gość zapiernicza 200km/h przez miasto to jest tak samo groźny jak kierowca na drugim gazie, jak debil z odbezpieczoną bronią. Skoro jest zagrożenie życia innych to powinno się nawet strzelać i tyle. Co innego na autostradzie, czy w miejscach gdzie takie zagrożenie jest niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.