Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ubezpieczenie Motocykla- kara


AnetaAndzia

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłam nowy post bo nic na ten temat nie znalazłam a więc chodzi o to że dziś dzwonił do mnie kumpel żeby wszystkich ostrzec aby uważali na ubezpieczycieli ponieważ on miesiąc po dacie zakończenia ważnego ubezpieczenia poszedł aby przedłużyć i dostał kare w kwocie uwaga 3300 zl  :excl: jak dla mnie chory sen a podobno 2 dni spóznienia to jest ponad 600 zł teraz pytanie czy tak jest w każdej ?? Podobno ustawa obowiązuje od tego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesiąc? buhahah.. niech się cieszy, że w euro nie dostał kary :D
Nie wiem co to za ubezpieczyciel, ale zawsze mi przychodza kwity przypominające o zapłacie...informujące tez o wysokości kary za nieopłacenie składki...i tak juz o hmm...kurde x lat :)

Aczkolwiek ostatnio miałam 3 dni opóźnienia i kary brak :)

 

PS.

o ile się nie myle to mamy rok 2014 :)

http://ipolisa.pl/3-000-zl-kary-za-brak-OC-w-2012-roku,artykul,599 <--2012

http://ipolisa.pl/Kary-za-brak-OC-w-2011-roku,artykul,346 <--2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kara to chyba nie dotyczy motocykla, a nawet na pewno....

 

http://rzu.gov.pl/czesto-zadawane-pytania/ubezpieczenia-komunikacyjne-odpowiedzialnosci-cywilnej-oc-zasady-ogolne/Jakie_sa_kary_za_brak_obowiazkowego_ubezpieczenia_OC_posiadaczy_pojazdow_mechanicznych___20238

 

 

 

c)  pozostałe pojazdy - jednej trzeciej minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Warto pamiętać, iż w przypadku posiadaczy pojazdów mechanicznych, którzy nie spełnili obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia OC komunikacyjnego, wysokość opłaty jest uzależniona od okresu pozostawania tego posiadacza bez ochrony ubezpieczeniowej w każdym roku kalendarzowym i wynosi:

1)  20 % opłaty w przypadku gdy okres ten nie przekracza 3 dni,

2)  50 % opłaty w przypadku gdy okres ten nie przekracza 14 dni,

3)  100 % opłaty w przypadku gdy okres ten przekracza 14 dni.

 

 

 

Ktoś kolegę chyba próbuje naciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jak tak.To co podajesz to było kiedyś tam...

AnetaAndzia kolega moze tylko napisać pismo z prośbą o rozłożenie na raty.Raty są 0% ale musi udokumentować dla czego o to prosi i czekać na odpowiedź .Ok 30 dni będzie miał w ten sposób na przemyślenie co robić płacić całość czy w ratach-jeśli pozwolą.

Ta stronka od Zajaranego daje prawidłowe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy autor tematu napisał, że sprawa dotyczy motocykla? Odpowiedź prawidłowa: NIE

Motocykl to POZOSTAŁE POJAZDY ujęte w tabelce:

Opłaty karne za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC w 2014 roku:

samochody osobowe

 

3 360 zł

 5 040 zł

 560 zł

samochody ciężarowe, ciągniki samochodowe i autobusy

170 zł

 pozostałe pojazdy

 

 1 680 zł

 2 520 zł

 280 zł

 

OC rolników

 

 670 zł

   1 010 zł

 110 zł

Opłata 3300zł pasuje tylko i wyłącznie do samochodu osobowego

Czemu szukacie informacji na różnych stronach jak aktualne wiadomości są na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego czyli instytucji, która jest odpowiedzialna za nakładanie kar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy przez dwa lata nie płacił OC za motorower. Gdy mój brat go odkupił w ubezpieczalni powiedzieli mu żeby potargał umowę i oddał motorek właścicielowi, a ten niech go wyzłomuje i wyrejestruje. W tedy może uniknie kary ponieważ fundusz nie zorientuje się że taki był. A gdyby mój brat go zarejestrował na siebie i opłacił OC to do funduszu wpłynęłaby informacja o ubezpieczeniu i obaj oberwaliby. 

 

Jeśli ktoś kupuje pojazd beż ważnego OC to najlepiej opłacić składkę przed podpisaniem umowy bądź najpóźniej w tym samym dniu. W tedy uniknie kar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.