Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

czy jest szansa na przedsezonowy egzamin w word ?


yamaha-sija

Rekomendowane odpowiedzi

Za 1200 się pracuje strasznie ch.... i trzeba się gimanstykować. Jak wyskoczę z 2000PLN to mi nikt nie przyjdzie. Pójdą do szkoły z kat. ABCDE, bo odbiją sobie na kategoriach ciężarowych.

Rybnik jest mistrzem w okolicy. Kursy za 900PLN. To się nazywa s*anie we własne gniazdo.

Teorii jest 30x45min i ją robię tak na prawdę za darmo.

 

Yamaha, prawo jazdy to nie wymóg, to przywilej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

co do stresu to się zgodzę. Nie chciałbym przez to przechodzić drugi raz ale na szczęście dziś się udało.

 

Diagnosta - fajnie słyszeć, że wam też się udało. (podchodziłem z Tobą drugi raz)

Yamaha - sija - ósemkę i slalom musisz robić na puszczonym sprzęgle bo jak za bardzo zwolnisz to nie utrzymasz równowagi. Wszystko jest do zrobienia tylko trzeba się mocno skoncentrować na egzaminie. Powodzenia i do zobaczenia na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta - fajnie słyszeć, że wam też się udało. (podchodziłem z Tobą drugi raz)

 

Strasznie długo czekaliśmy na swoją kolej na miasto...ja chyba wyjechałem ok 13,20. Na wielopolu złapało mnie pomarańczowe i Gladius dostał po hamplach :) egzaminator pozostawił to bez komenatarza :) Trasa chyba taka sama jak Twoja :) Jak będę miał chwilę to coś nagrazamolę :)

 

Pozdrowiam i do zobaczenia na drodze ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statystyki bardzo poprawione jedna osoba na kat. A tylko nie zdała ale chyba na własne życzenie bo krakała z nie zda, gratulacje wszystkim co dziś zdawali i zdali i powodzenia tym co będą zdawać. :) Ale co ciekawe nastawienie egzaminatora bardzo pozytywne był ten sam co tydzień temu i dał sobie kółeczko po placu strzelić i nawet ustawić motocykl do "wyprowadzenia z garażu" o czym wogóle nie było mowy tydzień temu. a takie kółeczko naprawdę dużo daje zresztą chyba widać po dzisiejszym wyniku. Mimo wszystko dalej uważam ze cena jest za wysoka ale to mnie już nie dotyczy :P pozdro dla wszystkich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tym porównaniem chciałem jedynie podkreślić, że tobie się opłaca za 1200zł cały kurs przeprowadzić, a egzamin, który trwa niewspółmiernie krócej,  nie wymaga takiego zaangażowania, sprzęt się tak nie zużywa, bo ile nabijesz kilometrów, może 10 jeśli wyjedziesz na miasto, a w zasadzie nic tam nie otrzymujesz, potwierdzenie, że zdałeś, żadnej wiedzy, kosztuje 180zł. To nie jest normalna cena...

Podam przykład z Tychów.

Około 3000m2 pod dzierżawę kosztuje miesięcznie około 18000zł. Trochę trzeba mieć wiedzy jakie są koszta prowadzenia biznesu, aby móc policzyć:

1. Dzierżawa terenu.

2. Amortyzacja wybudowania obiektu.

3. Amortyzacja pojazdów.

4. Koszta bieżące (media, eksploatacja pojazdów i budynków)

5. Wypłaty dla pracowników.

I wyjdzie, ze taki WORD w Rybniku ma miesięcznych kosztów co najmniej 70 000PLN (nie wiem ilu ludzi się tam zatrudnia), a firma musi jeszcze zarobić!!!

 

Gratuluję diagnosta i polecam pochylić się jeszcze nad umiejętnością zatrzymywania motocykla na krótszym dystansie, sam wiesz czemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniższej stronie można sprawdzić status PJ, moje narazie nie istnieje ;)

 

https://www.info-car.pl/infocar/prawo-jazdy/sprawdz-status.html?

 

A Wasze ?

 

hehehe jestem lepsza bo u mnie zostało przyjęte prze wydział komunikacji, to co juz mozna smigać ? i jakby co 50 zł za brak dokumentu czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał że w Katowicach jest 8 nierówna w Rybniku jest podobnie, jest lekko pod górkę może to sprawić spore problemy, jeśli ktoś się uczył 8 bez dodawania gazu musi  dobrze trzymać równowagę bo motocykl zwolni przy drugim pachołku. Także należy uważać bo plac jest długi i wąski w piątek gościu robiąc slalom szybki przewrócił czujnik mierzenia prędkości z zadania na ominięcie przeszkody i oblał.

 

moja trasa egzaminacyjna jazda 30min http://goo.gl/maps/RNzb8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam przykład z Tychów.

Około 3000m2 pod dzierżawę kosztuje miesięcznie około 18000zł. Trochę trzeba mieć wiedzy jakie są koszta prowadzenia biznesu, aby móc policzyć:

1. Dzierżawa terenu.

2. Amortyzacja wybudowania obiektu.

3. Amortyzacja pojazdów.

4. Koszta bieżące (media, eksploatacja pojazdów i budynków)

5. Wypłaty dla pracowników.

I wyjdzie, ze taki WORD w Rybniku ma miesięcznych kosztów co najmniej 70 000PLN (nie wiem ilu ludzi się tam zatrudnia), a firma musi jeszcze zarobić!!!

Nie rozumiem twojej retorytyki? Tłumaczysz chyba trochę jak dziecku, a ja sobie dobrze zdaję sprawę z powyższego. W Tychach Word nie jest właścicielem i płaci rocznie 200 tys. zł? Na taki pomysł tylko biurwy na państwowym garnuszki mogły wpaść. Zakładam, że jednak WORD w Katowicach jest właścicielem terenu, więc ten koszt odpada.Pozstałe koszty są naprawdę śmieszne dla takiego biznesu, a jak ludzi jest za dużo to zwolnić. Coraz więcej motocylistów, a ceny egzaminu w górę, ciekawe, że szkoły dają radę za proporcjonalnie mniejsze pieniądze dać więcej, a muszą plac wynająć i sale lekcyjne i sprzęt wymieniać pewnie znacznie częsciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem twojej retorytyki? Tłumaczysz chyba trochę jak dziecku, a ja sobie dobrze zdaję sprawę z powyższego. W Tychach Word nie jest właścicielem i płaci rocznie 200 tys. zł? Na taki pomysł tylko biurwy na państwowym garnuszki mogły wpaść. Zakładam, że jednak WORD w Katowicach jest właścicielem terenu, więc ten koszt odpada.Pozstałe koszty są naprawdę śmieszne dla takiego biznesu, a jak ludzi jest za dużo to zwolnić. Coraz więcej motocylistów, a ceny egzaminu w górę, ciekawe, że szkoły dają radę za proporcjonalnie mniejsze pieniądze dać więcej, a muszą plac wynająć i sale lekcyjne i sprzęt wymieniać pewnie znacznie częsciej.

 

Nie wiem czy WORD jest właścicielem gruntu. Jak nie jest to dzierżawa tyle kosztuje, jak właścicielem jest, to musieli kupić działkę za parę milionów. Prowadzenie szkoły i wynajem sali wykładowej za "pińcet" miesięcznie to co innego niż budynek kilkuset metrowy z dużym placem, mediami i podatkami.

W takim mieście jak Żory (czytaj dziura), wynajem lokalu w centrum na sklep o pow. ok. 120m2 to min. 6000PLN miesięcznie.

 

Przypomniała mi się sytuacja. Facet ma taki lokal na wynajem i długo stoi pusty, bo nikt nie chce wynajmować, bo kryzys, bo za drogo, no ale takie są realia rynku. Jedna Pani dzwoni i pyta ile za wynajem lokalu, się wkurzył i zadrwił, że 800PLN miesięcznie, ona na to, że się jeszcze zastanowi, bo drogo. Niektórzy chcą kręcić biznesy nie mając najmniejszego pojęcia, ile życie kosztuje.

 

Szkoły dają radę, jakoś. Połowa szkół nie ma infrastruktury spełniającej wymagania, vide plac manewrowy.

Motocyklistów coraz więcej, ale tych bez prawa jazdy właśnie, bo ponoć egzamin nie do przejścia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egzamin do przejścia ale bardzo dużo zależy od egzaminatora jak za pierwszym razem zdawałam to nie dał się karnąć wokół placu i była totalna klęska wszystkich, tydzień później ten sam egzaminator dał się przejechać i tylko jedna osoba nie zdała na kat A więc różnica duża, widocznie zjeb...e dostał ze wszyscy polegli i musiał nadrobić :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.