Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pytanie silnik model RC09 RC15 VF750 84 rok


SALPAHONDA

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie  koledzy  -- Celem dobrej współpracy z Serwisem bo widzę że chłopaki  jednak podjeli się wyjaśnienia i starają się wyjasnić sprawę  - Temat  zostanie zmieniony aby ich nie narazić  w razie  znalezienia na forum opisu sytuacji  na powiązanie sprawy  i oreientacje że  to chodźi  o nich  i aby nie odczytali  POSTU na FORUM jako  złą wolę w sprawie  --daje im sznase  , bo widze ,że chcą naprawić

 

jeżleli  jednak  nie dojdzie  do porozumienia   -  opiszę sprawę na forum i oczywiście w ramach ostrzeżenia  - dam znać  co to za serwis  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sprawa jest dwuznaczna.Kiedyś do mnie przyjechał człowiek z przebitą oponą w maluchu i dopytywał się czemu mu się kontrolka nie zapaliła.Odesłałem go do mechanika.Chodziło o kontrolki kół prawy dolny róg:

http://img05.tablica.pl/images_tablicapl/83968559_1_644x461_licznik-deska-rozdzielcza-fiat-126p-maluch-nowy-sacz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sprawa jest dwuznaczna.Kiedyś do mnie przyjechał człowiek z przebitą oponą w maluchu i dopytywał się czemu mu się kontrolka nie zapaliła.Odesłałem go do mechanika.Chodziło o kontrolki kół prawy dolny róg:

http://img05.tablica.pl/images_tablicapl/83968559_1_644x461_licznik-deska-rozdzielcza-fiat-126p-maluch-nowy-sacz.jpg

Czujniki ciśnienia w maluchu, great :D

Faktycznie, jeśli jest jedna, skrajna opinia i żadnych innych, to nie należy ją traktować jak niebyłą. Jeśli podobne opinie się powtarzają, to stan rzeczy mniej więcej taki jest.

Czekamy na info, jak się rozwiązuje sprawa z blokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa, motocykl niema czterech kół więc od tego czy będzie bezpieczny zależy nawet nasze życie, więc najlepiej naprawiać go samemu. Niestety, nie wszyscy mamy talent i miejsce do dłubania, poza tym nie wszystko da radę zrobić samemu ,,w domu''. Wybór pada więc na mechanika. Jeśli mamy pierwsze moto lub takie które się zwyczajnie nie psuje to mamy problem aby nie trafić na partacza który nie dosyć że jeszcze bardziej uszkodzi nam maszynę to jeszcze oskubie z pieniędzy.Niestety mechaniorem może być nawet piekarz, wystarczy że zarejestruje firmę. I tu mamy problem- jak takich warsztatów uniknąć. Jeśli nie utrzymuje się zbyt bliskich kontaktów z innymi motocyklistami bo jest się np początkującym to nie można nawet polegać na reklamach ani forach internetowych bo i tu podstawieni ludzie reklamują partaczy i zwykłych oszustów...

Wydaje mi się że nawet opinie typu spier..olili mi maszynę i jeszcze kazali zapłacić są nie miarodajne, bo ludzie bywają różni, bywa że mechanior doskonale wykona naprawę ale ma ciotę i krzywo spojrzy a to wystarczy aby go obsmarować na internecie jako partacza.

Napiszcie proszę czym się kierujecie wybierając warsztat do którego oddajecie maszynę do naprawy jeśli nie macie wokół siebie tłumu znajomych kolegów motocyklistów...

Sam staram się robić wszystko samodzielnie, niemniej również miewam kłopoty z niektórymi rzeczami jak np elektronika i bywa że wymieniam dany element na nowy chociaż dało by się naprawić bo nie mam zaufania do nieznanych mechaników, a na zlot jakoś głupio jechać i wyskakiwać do osób nie znanych osobiście ,,Cześć, jestem marian. Noo wiecie ten z Forum, doradźcie jakiegoś mechaniora bo mi moto umarło i nie umiem naprawić''... ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ktos kto poprzednio robił regulacje zaworów źle zakontrował srube regulacyjna i odkreciła sie narobiwszy szkód.
Podejżewam o który serwis chodzi tyle że watpie by odpalali motocykl jezeli zawory do regulacji powinny byc zimne.
Więc albo był to moment w którym tej nakretki juz nie było albo rzeczywiscie "oni" cos przeoczyli przy składaniu odpalili i bęc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory stary ale robiłem taka magne i tylny wałek był do wymiany..
wygladało to podobnie
V4_TS_camdamage.gif


klient po 8 dniach odebrał motocykl i do dzisiaj jeździ wiec cos tu mi nie gra,
Nie było żadnych mecyji i wymian.
a dwa jakim cudem to serwis zleca Tobie szukanie wałków skoro masz prawo sie nie znać..
Jezeli jakikolwiek mechanik wykonuje robote to powinien zadbac o czesci i dac gwarancje,
no chyba że wystepuja okolicznosci w których na prosbe klienta czesci dostarcza on sam.
Fuck co za dzungla tak nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby było jasno silniki pasuja z tych modeli ( RC09 RC07 RC15)naprzemiennie(drobne róznice kosmetyczne takie jak dekle etc):
Sprawdziłem, czesci takie jak uszczelki, sprzegła popychacze sprzegła zawory sa takie same !
1983-honda-magna-v45-vf750c-wiring-diagr tzw magna
800px-1983_Honda_Interceptor_VF750F.jpg tzw interceptor

Z nowszej magny nie pasuje.

ponizej ciekawy artykuł tam takze o tym pisze
http://www.math.uwaterloo.ca/~rblander/V4_info.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy rozleciał mi się silnik  VF 750 C  z 84  roku  RC 09  ozanczenia  znalazłem na allegro   ten sam rocznik   pojemnosć  ale  RC15   czy będzie pasował   w moją  ramę   i   ogólnie   zadziała  z osprzętem ?

 

http://allegro.pl/honda-vf750-vf750f-rc15-silnik-kompletny-i3952365699.html



/temat został połączony z poprzednim. Odpowiedź w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.