Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

gdzie kupić opony ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do zakupu kompletu opon do Kawy. Chciałam nówki sztuki w cenie nie przyprawiającej o zawrót głowy... Stąd pytanie gdzie najtaniej można taki komplet nabyć? Macie jakieś sprawdzone miejsca? Z chęcią przyjmę również rekomendację konkretnych producentów etc. Nie za miękkie, nie za twarde co by się szybko nie zdrachały.

 

btw. czy na forum jest opcja wyszukaj? bo być może temat już został wcześniej poruszony ale wyszukiwanie bez wyszukiwarki jest bardzo czasochłonne.

 

pozdrawiam,

Jaguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojej jazdy powinnaś kupić coś z tych - Pilot Power 3, Bridgestone S20, Diablo Rosso 2. Metzeler wprowadził niedawno Sportec M7RR, ale to na razie nowość i nie wiadomo jak będzie się zachowywać. Opinie masz tutaj, a co do kupna - skontaktuj się z majzelem z forum - wiem z doświadczenia że ma taniej niż gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam nówki sztuki w cenie nie przyprawiającej o zawrót głowy... 

Nie za miękkie, nie za twarde co by się szybko nie zdrachały.

 

 

Jeśli nie muszą być całe białe i mogę wyrazić własne zdanie to wg mnie pilot power (niekoniecznie 2ct) spełnią wszystkie wymagania.

Dobre ceny u majzla, być może też u nfs (tego nie wiem).

Różnica w cenie pilot power vs s20- niemała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie muszą być całe białe i mogę wyrazić własne zdanie to wg mnie pilot power (niekoniecznie 2ct) spełnią wszystkie wymagania.

Dobre ceny u majzla, być może też u nfs (tego nie wiem).

Różnica w cenie pilot power vs s20- niemała.

 

Jeśli Pilot Power to tylko trójki. Obecnie mam założoną Pilot Powerkę na tyle i nikomu jej nie polecam. Tyle uślizgów co złapałem na niej to na żadnej innej, takie sytuacje odbierają zaufanie do laczka. Sto razy lepiej zachowywała się nawet turystyczna Pirelli Angel ST. Lepiej dorzucić parę groszy, a mieć zaufanie do opony. Jeśli chodzi zaś o Majzla to również polecam z czystym sumieniem. Apropo może niech się wypowie czy ma na stanie Bridgestone S20, bo przymierzam się do założenia na tył takiego laczka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też przymierzam się do nowych laczów i Briczstonki :) S20 zbierają dobre opinie na internecie ,ktoś powie coś więcej ?

 

@Danvield powiem Ci ,że nie głupie kupywanie tych używanych opon znalazłem parę kompletów wartych uwagi
,tylko mamy rok 2014 ,jaki DOT opon jeszcze będzie w stanie mieć przyczepność przez jeden sezon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak w wielu gazetach motoryzacyjnych były testy opon.. nowej i np 10letniej.. 2ch kierowców te same maszyny i porównywali czas z jakim kto dojechał na mete i zamiana..
ten artykuł chciał udowodnic że nawet opona 10 letnia nadaje sie do uzytku.
Ja sam zamawiam i składuje opony max 5 letnie wg dot  na sezon
i bardzo czesto przez zime wychwyce pare kompletów które potme w sezonie schodza na pniu za troche lepsze pieniązki
(biorac pod uwage cene "nówek) Niekoniecznie musza to byc torówki.
P.s. w niemczech nie podbiją Ci przegladu jezeli opona jest starsza jak 6 lat.. 
takż enie polecam jeździc na oponach starszych jak 6 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Obecnie mam założoną Pilot Powerkę na tyle i nikomu jej nie polecam. Tyle uślizgów co złapałem na niej to na żadnej innej, takie sytuacje odbierają zaufanie do laczka.

 

Zjechałem 4 lub 5 powerów na tyle i badziewia bym nie polecał. Puszczają na zimnym przy mocniejszym odkręceniu, wystarczy przymknąć gaz, albo odkręcić jeszcze bardziej i pociągnąć fajnego slida- sama radość. 600cm raczej nie generuje milionów niutonów i nie będzie nagminnie zrywać przyczepności.

Z resztą każdy zainteresowany/ zainteresowana może poczytać moto-opinie. Ja tam widzę 90% zadowolonych użytkowników.

 

 2010 ? nie za długo leżały ? <_<

 

Jeszcze warte zainteresowania, kwestia ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjechałem 4 lub 5 powerów na tyle i badziewia bym nie polecał. Puszczają na zimnym przy mocniejszym odkręceniu, wystarczy przymknąć gaz, albo odkręcić jeszcze bardziej i pociągnąć fajnego slida- sama radość. 600cm raczej nie generuje milionów niutonów i nie będzie nagminnie zrywać przyczepności.

Z resztą każdy zainteresowany/ zainteresowana może poczytać moto-opinie. Ja tam widzę 90% zadowolonych użytkowników.

 

 

Jeszcze warte zainteresowania, kwestia ceny.

 

To twoja opinia do której masz prawo :). Powtarzam, ja osobiście bym tej opony nie polecił. Uślizgi częste, nie tylko na zimnym. Nawet jak się rozgrzeje i lepiej trzyma to brak zaufania do oponki pozostaje.

Może masz rację, że przy 600 tce będzie lepiej, ale przy mojej FZ1 nie zdaję egzaminu. Zresztą po samym kontakcie fizycznym z oponą widać, że jest bardziej twarda i plastikowa od pozostałych laczków. Power 3 tak, ale jedynki niet. Taka jest moja subiektywna opinia na temat tych laczków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie polecam pilot powerow 2 do ostrzejszej jazdy, w zx10r mialem na niej pare uslizgow w tym jeden naprawde powazny. Opona po parku kolkach na torze sie przegrzewa i motocykl zaczyna plywac w winklach. Do normalnej jazdy jak najbardziej. Polecem bridga s20 chociaz znika w oczach....4500 km i gumy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tu jest małe zamieszanie bo nie ma opon pilot power 2.Ludzie się mylą bo są pilot power -to już historia,pilot power 2ct też historia,pilot power pure itd.Zresztą te pierwsze ja np 3 lata już nie sprzedawałem a że są na bazarach i allegro w super cenie to już wiadomo czemu.Jednak w 600 i jak na tamte czasy była całkiem ok. nawet w większych moto do umiarkowanego stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Battlax S20 jest świetną oponą tylko ma jeden minus. Zażywa się błyskawicznie. U mnie przy 72 KM "zniknęła" w 5000km. Jak ktoś to akceptuje to polecam bo trzyma fantastycznie.

Miałem je w kawie, która zjadała je w oczach :) Fakt faktem trzymały fenomenalnie przy czym dosyć szybko nabierały temperatury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tu jest małe zamieszanie bo nie ma opon pilot power 2.Ludzie się mylą bo są pilot power -to już historia,pilot power 2ct też historia,pilot power pure itd.Zresztą te pierwsze ja np 3 lata już nie sprzedawałem a że są na bazarach i allegro w super cenie to już wiadomo czemu.Jednak w 600 i jak na tamte czasy była całkiem ok. nawet w większych moto do umiarkowanego stylu jazdy.

 

Chyba nie wiesz co piszesz...

http://motorrad.michelin.de/reifenfinder#s=0

 

Pierwsza z brzegu aukcja z dot xx13

http://allegro.pl/180-55-17-180-55-17-michelin-pilot-power-2013-krk-i3872730925.html

 

Piszesz o "historii" proponując 2010...nieco dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz co piszesz...

http://motorrad.michelin.de/reifenfinder#s=0

 

Pierwsza z brzegu aukcja z dot xx13

http://allegro.pl/180-55-17-180-55-17-michelin-pilot-power-2013-krk-i3872730925.html

 

Piszesz o "historii" proponując 2010...nieco dziwne

To jest najtańsza opona z oferty michelina i będzie klepana bo jest tania sprzedaje się a opony sa w hu.. drogie.

Jednak jest ona robiona od iluś tam lat i po jej premierze powstało dużo nowych modeli w ich ofercie.

W oponach motocyklowych rozwój jest zawrotny technologia idzie bardzo do przodu.Teraz maja po ileś tam mieszanek,nici aramidowe itd.

A pisanie o tym jest bezcelowe bo prowadzi do ogólnego zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.