Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zakup motocykla przez eBay


MisterTwister

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarłem do gościa, który ma do sprzedania Hondę Transalp 650V z 2007r. z przebiegiem zaledwie 3tys.km

za śmieszną cenę 1300EURO.

 

1.jpg

 

link do galerii:

https://plus.google.com/109025960185727034570/posts/W7BUZSY5Tzo

 

 

Pełen obaw pociągnąłem gościa za język.

Okazało się, że koleś jest Szkotem, pracował w Polsce, w Ostrzeszowie. 

W Polsce kupił Hondę, motorek zarejestrowany i ubezpieczony w Polsce.

Po kontrakcie wrócił do Szkocji zabierając moto. Okazało się, że ma problem z użytkowaniem pojazdu na polskich papierach (nie wiem dlaczego)...

Dlatego chce moto sprzedać w Polsce.

Pełna dokumentacja, dowód rejestracyjny, tablice, ubezpieczenie.

 

Najciekawsze, że cena zawiera koszty transportu do Polski - DHL...

 

Zaproponował bezpieczną formę płatności przez  PayPal, która gwarantuje w razie problemów zwrot wydanej kasy.

Mam mieszane uczucia. Jednak z drugiej strony system PayPal i eBay gwarantują mi bezpieczne zakupy i w razie czego zwrot kasy.

Co o tym sądzicie? Ciągnąć watek? Czy sobie odpuścić? Ktoś z takiej formy płatności korzystał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie taka formę zakupu to oszuści którzy w podobny sposób wystawiają samochody sporo tego znajdziesz na allegro i na podobnym patencie praca czasowa w Polsce wyjazd i pozbycie sie samochodu itp

 

coś podobnego

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zuchwale_oszustwa_z_uzyciem_paypala_na_allegro_193883-1--1-d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekret na 100kilometrów, kupowałem tak BMW X5 w ten sam sposób.
Gosc chciał wysłac auto po przedpłacie paypal a reszte po..
nastepnie ucichnał kontakt jak powiedziałem ze pojutrze bede w UK i osobiscie odbiore i zapłace.

Wrzuc tutaj maila od gościa. to tzw "Przekret nigeryjski" (SCAM 419)

dane niektórych oszustów

[email protected] (EwelinaWinter)


Cesare Bettino
Via Luciano Manara 64 
Varese 21100 
Italy.
Cesare Bettino [[email protected]]

[email protected]

Mr. Keon Kelly
Address: 240 Woolwich Road
City: Abbey Wood
County: London
Postal Code: DA18 4DD
Country: United Kingdom.
Mr. Keon Kelly,
+447031973717

artykuł na ten temat.

http://www.policja.pl/pol/kgp/biuro-sluzby-kryminaln/cyberprzestepczosc/39219,dok.html
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagłębiałem się w sczegóły Twojej oferty - moze to rzeczywiście wałek, ale pamiętaj:

 

jeżeli zapłacisz kartą kredytową to zawsze masz możliwość reklamacji transakcji i środki do Ciebie wrócą - nie musisz nawet odowadniać, że towar jest niezgodny z opisem czy cokolwiek. Tu masz szersze info: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chargeback

 

Tak na przyszłość, polecam Wam zapłatę czy to na allegro czy w sklepach internetowych TYLKO kartami kredytowymi - w każdym przypadku możecie reklamować transakcje. Ja mam zasadę, że w sklepie internetowym czy u sprzdawcy na allegro u którego nie można płacić kartą poprostu nie kupuję i Wam też to polecam.

 

Płatność kartą to także świetny sposób na problem plajtujących biur podróży, zawsze za wczasy płacę kartą i mam wyjebane:)

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Warto-placic-karta-za-wakacje-Nowe-zasady-reklamacji-2877688.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo mam  :)  Córka mojego dobrego kolegi z pracy tam mieszka od lat.

Ciekawe co gość wymyśli...

 

nic nie wymyśli, po prostu ci nie odpisze. 

 

mialem tez swego czasu kilku marynarzy z GB, po czym dostalem maila z Polski ze koles w podobny sposób kupi moje moto, bez oglądania, wysyła zaliczke tylko chce potwierdzenia na dowód osobisty, wymieniamy się skanami i oświadczeniami i tak dalej. nauczony "angielskim" doświadczeniem napisalem ze niczego nie wymieniam dopóki on nie przeleje minimum 1000 na moje konto. przelał, na moje osobiste bankowe :D. wtedy wymienilismy sie papierami (wszystko mailowo), podpisanymi oswiadczeniami, za 2 dni przelał resztę kasy,a ja w zamian mialem mu moto zawieźć na miejsce, ok 100 km w jedna strone. zastrzegłem sobie jednak przed wyjazdem ze gdyby moto mu sie nie spodobało to zwracam mu kasę poza tym pierwszym 1000 - policzylem to jako koszty przewozu. o dziwo wszystko przebiegło ok, zawiezlismy moto do gościa, podobalo mu sie, dostał kluczyki i papiery, wymieniliśmy się oryginałami umów, na koniec pożegnali i wszyscy byli zadowoleni.

jeden raz tylko udalo mi sie tak sprzedac jakikolwiek pojazd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnio dosyć powszechne zjawisko. Szukając KTM Super Duka i Triumpha Daytony trafiłem na pseudo anglika, który nawet nie potrafił poprawnie sie wysławiać i znał niby polski. Zasada zawsze ta sama. 50% ceny, stan idealny, przebieg zerowy, problem z rejestracja, prośba o wysłanie zaliczki itd.

 

Chętnie poznałbym tłuka osobiście. Jak dla mnie kompletna ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah skad ja to znam, mnie tez probowali oszukac jak sprzedawalem auto.

 

Oto pare wycinkow z rozmow...

 

Pisali chyba przez translator hahaha

 


Cześć
Witaj, jak się masz robienie i jak był twój dzień jak dziś?
Dzięki za odpowiedź... chcę ci powiedzieć, że jestem dobra z
cena i stan dałeś mi o samochód i chcę, żebyś
wiem, że i zostały poszukiwania dla wieku dla tych samochodów i chcę
Aby go kupić, jeśli jesteś gotów sprzedać to dla mnie i będzie płacić przez paypal (www.paypal.com)... Tak będzie się płacić bezpośrednio do konta PayPal
konto bez zwłoki,
i mam nadzieję, że masz konto Paypal i jeśli nie można łatwo utworzyć
PayPal konta na ich stronie internetowej www.paypal.com i posyłać mi
PayPal e-mail płatności i tutaj jest moje dane poniżej, aby pokazać
że jestem poważnie zainteresowany przedmiot
 
 
chciałbym poinformować, że zgadzam się z całkowity koszt to ale
Obecnie jestem nie w kraju jestem na morzu pracy i przy
trochę czasu, aby sprawdzić to ogłoszenie i będzie płacić przez
PayPal bo jej szybkie i bezpieczne i metodę tylko dla mnie, aby
płatności i i będzie można wybrać się Auto
w domu drzwi kroku mam nadzieję, że masz konto PayPal uprzejmie wrócić
do mnie następujące dane szczegółowe, aby można było dokonać płatności...

 

 

Aha dzięki za troskę. wiem, rozumiem, jestem zadowolony z samochodu, mają sprawdzone ogłoszenia bardzo dobrze na allegro i jestem z niego bardzo zadowolony, naprawdę chcę samochód być zakupione przeze mnie, jeśli naprawdę mi go sprzedać, mój spedytora jest schodzili z Państwa, będzie zejść do Twoich drzwi krok do pic przyjść do samochodui zaufane firmy, bo używam ich od kilku lat, mają zamiar podpisać wszystkie niezbędne dokumenty i odpowiedzi, które wszystkich pytanie w moim imieniu pomóżcie i mi pomóc przejść, upuść go w moim domu w Anglii, tak mówię tylko po angielsku...
Prosimy się do mnie z konta paypal szczegóły tak, aby można było dokonać płatności od razu tak, że one pochodzą, Pomóż mi wybrać samochód w ten weekend.

Carlos

 

A tu jakies ich pseudo namiary...

 

CARLOS JOE
HAK SURBITON 160 WZROSTU,
LONDYN
KT6 7NA,
Wielka Brytania
+447024082651
Data urodzenia:
11-01-1960
 
Nie daj sie nabrac, na sprzedaz jak i na kupno!!! Bylo ich wiecej ale pokasowalem te maile...  To zlodzieje.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.