Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Foto radar


accord

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem fotkę z foto radaru z Kamienicy Polskiej, na zdjęciu jest moje auto i ktoś za kółkiem.

Napisałem do Straży Miejskiej że proszę o dokładniejsze zdjęcie ponieważ na tym nie mogę rozpoznać kierowcy (auto jest firmowe).

Po chyba miesiącu przysłali mi zdjęcie na którym kierowca jest również nie do rozpoznania.

Co dalej można zrobić ??

Miał już ktoś taki przypadek albo ma wiedzę podpartą paragrafami co dalej z tym zrobić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest firmowe to zwyczajnie wyparł bym się że nim jechałem. To na policji czy Straży Miejskiej spoczywa ciężar udowodnienia winy, a pojazdem firmowym mógł jechać każdy pracownik. Pytanie tylko czy w tym wypadku niema dowodów w postaci wypisanej karty lub tacha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew koledzy ale większość rzeczy o których piszecie jest mi znana.

Chodzi o to że na zdjęciu naprawdę nie można rozpoznać kierowcy

i dlaczego w tym przypadku ja mam płacić za niedoskonałość urządzenia.

Jak w tym wypadku postąpić, chyba znowu odpiszę że w dalszym ciągu kierowca jest nierozpoznawalny

i zobaczymy co odpowiedzą strażnicy.

Obawiam się tylko że sprawa skończy się w sądzie i bez adwokata się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew koledzy ale większość rzeczy o których piszecie jest mi znana.

Chodzi o to że na zdjęciu naprawdę nie można rozpoznać kierowcy

i dlaczego w tym przypadku ja mam płacić za niedoskonałość urządzenia.

Jak w tym wypadku postąpić, chyba znowu odpiszę że w dalszym ciągu kierowca jest nierozpoznawalny

i zobaczymy co odpowiedzą strażnicy.

Obawiam się tylko że sprawa skończy się w sądzie i bez adwokata się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było takie łatwe, to nikt by nie płacił w tym kraju mandatów.

Ostatnio gdzieś widziałem program, w którym jakiś sędzia się wypowiadał, że tylko niewielki odsetek kierowanych do sądu spraw kończy się ich umorzeniem. Tak naprawdę 90% zdjęć z fotoradarów jest nieczytelna, co nie przeszkadza wyegzekwować mandatu od sprawcy. Podobno Straż Miejska nie ma nawet obowiązku udostępnić sprawcy wykroczenia zdjęcia z fotoradaru. Sąd Najwyższy chyba ostatnio jednoznacznie stwierdził, że takie fotoradary są legalne i co za tym idzie daje zielone światło tym służbą.

A co z mandatami, które wystawione zostały na podstawie zdjęcia tyłu samochodu? Jak wówczas rozpoznać kierującego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było takie łatwe, to nikt by nie płacił w tym kraju mandatów.

Ostatnio gdzieś widziałem program, w którym jakiś sędzia się wypowiadał, że tylko niewielki odsetek kierowanych do sądu spraw kończy się ich umorzeniem. Tak naprawdę 90% zdjęć z fotoradarów jest nieczytelna, co nie przeszkadza wyegzekwować mandatu od sprawcy. Podobno Straż Miejska nie ma nawet obowiązku udostępnić sprawcy wykroczenia zdjęcia z fotoradaru. Sąd Najwyższy chybaostatnio jednoznacznie stwierdził, że takie fotoradary są legalne i co za tym idzie daje zielone światło tym służbą.

A co z mandatami, które wystawione zostały na podstawie zdjęcia tyłu samochodu? Jak wówczas rozpoznać kierującego?

Coz za wartosciowa informacja, jak posiadasz takie ciekawostki to udostępnij ich źródło bo na razie tyle wiadomo, że podobno idzie zima i chyba będzie zimno. Nawet prognozy pogody są konkretniejsze, a Ty mówisz o prawie i przepisach. Jeśli chodzi o obowiązek udostępniania zdjęć to jest to jeden z powodów dla którego ITD ma problemy w sądach. Z resztą poczytaj podane linki.... Zwłaszcza 3obieg.

PS Większość płaci dla świętego spokoju, a nie że się należy, bo posadach bo czas bo papuga, bo koszta, a można przegrać, a apelacja i.... wynik taki, ze wolę zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki że nic nie zrobisz jak jest czytelny nr rejestracyjny i do tego naklejka z szyby której zbliżenie też ci pewnie przysłali i tak jak  napisał kolega MisterTwister ileś postów wyżej bo póżniej to go poniosło z tym udostępniania zdjęć

"Są trzy opcje. Przyznajesz się że to Ty - płacisz mandat i dostajesz punkty karne, przyznaje się ktoś inny - płaci mandat i dostaje punkty karne, nie wskazujesz nikogo - płacisz dużo większy mandat i nikt nie dostaje punktów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.