Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Analfabetyzm na forum.


kawasakiER6

Rekomendowane odpowiedzi

Jak z nim walczyć?

 

Sam nie jestem bez winy, ale staram się jednak popełniać jak najmniej błędów ortograficznych. Stylistyka i merytoryka wypowiedzi schodzi gdzieś na drugi plan, jednak co z podstawową ortografią? Coraz więcej pojawia się wypowiedzi, gdzie możemy znaleźć kwiatki typu "pujdzie", "wogule", "ktury", "przecierz" itp. Takie podstawy bardzo kolą w oczy (nie tylko mnie). Czy administracja może pomyśleć choć przez chwilę nad rozwiązaniem tego problemu? Wiadomo, nie jest to sprawa pierwszego rzędu, jednak jeśli mamy dążyć na forum do doskonałości, to ta dysortografia jest jedną z przeszkód.

 

Na innych forach podczas pisania w edytorze posta jest przycisk za pomocą którego można sprawdzić pisownię. Może warto zastanowić się nad takim gadżetem u nas? A potem tylko wstawić w regulamin punkt, żeby każdy przed dodaniem posta wcisnął ten knefel dla dobra swojego i wszystkich użytkowników forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna wymówka. Każdy powinien przyswoić sobie zasady netykiety.

Pisząc posta byle jak, nie starając się pisać zgodnie z zasadami ortografii, utwierdzamy jedynie innych w tym, że nie szanujemy forumowiczów. 

Podobnie jak przestrzeganie zasad pisowni, ważne jest, by nasze wypowiedzi nie uraziły innych, nie towarzyszyły im wulgaryzmy i brak poszanowania dla innych. Ze smutkiem muszę stwierdzić, że z tym bywa różnie.

Są userzy, którzy nie potrafią pohamować emocji. No trudno, tak widocznie musi być :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, jak wszyscy dbają w tym wątku o poprawność stylistyczną i ortograficzną swoich wypowiedzi :P. Już jakiś efekt ;))

 

Druga sprawa, ktoś napisał na forum podziękowania za pomoc na drodze. Tyle byków tam było, że ja bym się chyba obraził za takie dziękowanie a nie ucieszył z niego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem szczerze i może jestem ubogi intelektualnie , mam twarz tęskniącą za rozumem ale nie zwracam całkowicie uwagi na błędy ortograficzne , stylistyczne , interpunkcyjne ......

Czytam treść i w niej doszukuję się logiki , inteligencji , merytoryki . Permanentnego dążenia do rozwiązania problemu czy też górnolotnej myśli , koncepcji , która pomoże innym uczestnikom tego szanownego forum .

Mam grymas obrzydzenia gdy czytam kolejny wpis jakiegoś pieniacza , który się obraził i rzuca mięsem gdyż najzwyczajniej w świecie nie zrozumiał swojego poprzednika . Z uporem maniaka omijam indolencję objawiającą się zabieraniem głosu zawsze i wszędzie aby zaistnieć , podnieść swoją punktację .

Bawię się do łez gdy ktoś pyta jak należy wyregulować zawieszenie aby było dostosowane do jego wagi i w odpowiedzi otrzymuje zapis - ja również nienawidzę miękkich amortyzatorów bo tylko prawdziwi mężczyźni jeżdżą na twardym zawieszeniu , potem ktoś się denerwuje że ktoś inny użył słowa amortyzator a to przecież jego panieńskie nazwisko i obraża inteligencję poprzednika i na koniec pojawia się przykładowo pieniacz piszący co to za administracja , która pozwala na pisanie słowa amortyzator bo to przecież obraża uczucia wszystkich ludzi o nazwisku amortyzator  :lol: 

Powracając do meritum sprawy niech sobie ludzie piszą jak chcą ważne aby było to mądre , rzeczowe i co najważniejsze pomocne i wnoszące powiew chęci pomocy .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ch*j czy poprawnie ortograficznie czy nie. Ważne by druga osoba zrozumiała co chciałeś przekazać swoją wypowiedzią, a nie kur*a się czepiać je*anej literki. Z kreską czy też bez, z kropką lub ch*j wie czym jeszcze, ważny jest przekaz. A co do wulgaryzmów, to w końcu nasz piękny ojczysty język., ale żebym nie dostał zjebki od tych wrażliwych :ph34r:  to macie kilka gwiazdek  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazaj uszczelniaczy:D

A na powaznie mądrze napisałes.

Dodałbym że sek tkwi w tym aby uzywać mózgu i próbowac zrozumiec 

Rozruszac szare komórki aniżeli tylko czekac na przyswajalna poprawność ortograficzno interpunkcyjną.

tak i niczym się nie będziesz już różnił od przysłowiowych murzynów

ja lubić moto,jak ono śmig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mordę ! Wy tak na poważnie czy tylko jaja sobie robicie? :blink:  Od lat szkolnych zastanawiam się co za kretyn wymyślił ortografię i komu i do czego jest ona potrzebna. W życiu na ogół porozumiewamy się głosem i wszyscy umieją się dogadać bez ortografii bo w słowie mówionym nie występuje.

Co do Forum to wydaje mi się że w konkretnych tematach powinna obowiązywać rzeczowa dyskusja o omawianej sprawie i ortografia niema tu nic do rzeczy.Wystarczy przestrzegać zasady ,,nie pisz drugiemu czego sam nie chciałbyś przeczytać pod swoim adresem''. Co do bluzgania to niestety w języku potocznym pewne słowa zastąpiły już przerywniki oraz wiele innych określeń. Co prawda razi to uszy i w filmach i w życiu codziennym niemniej motocykliści to także ludzie, więc jeśli mają się głowić nad klawiaturą kompa jak by tu zastąpić wulgarne słowo by nie podpaść to lepiej niech piszą po swojemu. W końcu to Forum Motocyklistów a nie Kółko Miłośników Języka Polskiego czyli sami swoi... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mordę ! Wy tak na poważnie czy tylko jaja sobie robicie? :blink: ...... W końcu to Forum Motocyklistów a nie Kółko Miłośników Języka Polskiego czyli sami swoi... :mellow:

Ha ha ha... to teraz już wiem ,skąd taka zajadłość w kłótniach ( czytaj : dyskusjach ) ,rękawów w prawdzie sobie jeszcze nie pourywali ,ale miast garnki tłuc na płocie ,ponoć już parę wypadków mordobicia było :D    Patrzeć tylko, jak na Chudów ktoś wpadnie z granatem z babcinej piwniczki bo " Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie."  ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.