Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

No Prisoners!


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdżę od kilku miesięcy, na pierwszy moto wybrałem 500 i najszybciej jechałem 110 :ph34r:  chociaż ze 200 można by próbować wyciągnąć .Na razie jednak czuję respekt przed moto, szybkością, a zwłaszcza przed własnymi umiejętnościami. Ciekaw jestem kiedy przyjdzie taki czas, że i ja do końca otworze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę od kilku miesięcy, na pierwszy moto wybrałem 500 i najszybciej jechałem 110 :ph34r:  chociaż ze 200 można by próbować wyciągnąć .Na razie jednak czuję respekt przed moto, szybkością, a zwłaszcza przed własnymi umiejętnościami. Ciekaw jestem kiedy przyjdzie taki czas, że i ja do końca otworze ;)

 

Nie później niż do wakacji ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to prawda ze niejeden nie pofatyguje sie rozroznic na "skuterowca" i "motocykliste". Nawet kiedys na stronie GW - szanujacej sie raczej gazety - czytam nagłowek - wypadek motocyklisty, czytam opis ze motocyklista wymusil pierwszenstow bla bla itd... a na samym dole artykulu zdjecie rozwalonego skutera.... normalnie rece opadaja :/

bo to nie ma znaczenia w statystykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to nie ma znaczenia w statystykach.

 

Moze w oficjalnych statystykach nie ma to znaczenia, ale przykre ze media, ktore sa odpowiedzialne za rzetelne informowanie ludzi  za to jak ludzie postrzegaja rzeczywistosc, ktore ja w zasadzie kreuja i ludzkie poglady, nie zadadza sobie fatygi by sprecyzowac, wrecz zaklamuja fakty. Fajnie ze jednoslad, mogli wiec napisac ze rowerzysta, bo jednoslad, albo ze dzokej, jakis tam zwiazek z koniami, kto bedzie dociekał rożnicy miedzy koniem z krwi i kosci a tym mechanicznym :P statystyki statystykami a rzetelnosc, kompetentnosc  i odpowiedzialnosc mediów swoja droga :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze w oficjalnych statystykach nie ma to znaczenia, ale przykre ze media, ktore sa odpowiedzialne za rzetelne informowanie ludzi  za to jak ludzie postrzegaja rzeczywistosc, ktore ja w zasadzie kreuja i ludzkie poglady, nie zadadza sobie fatygi by sprecyzowac, wrecz zaklamuja fakty. Fajnie ze jednoslad, mogli wiec napisac ze rowerzysta, bo jednoslad, albo ze dzokej, jakis tam zwiazek z koniami, kto bedzie dociekał rożnicy miedzy koniem z krwi i kosci a tym mechanicznym :P statystyki statystykami a rzetelnosc, kompetentnosc  i odpowiedzialnosc mediów swoja droga :/

nie róbmy z tego takiego wielkiego HALO, sami sobie tez jestesmy winni jak nas postrzegają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up -> Ty na prawde wierzysz, ze media sa "odpowiedzialne za rzetelne informowanie ludzi"? 

 

Tak, bo jestem blondynką... w Świętego mikołaja tez wierzę...a  co, przeciez zarowno rzetelne media i swiety mikolaj istnieją ;)

A tak poważniej ....Nie, widze co sie dzieje. Żądza sensacji, chocby kosztem ogłupienia spoleczenstwa. Co tam dezinformacja - grunt ze sprzeda się materiał. Niestety jeszcze nie popadłam w  letarg pogodzenia się ze wszechotaczającą ch***izną i wciąż mnie wkurza jak tylko  by zdobyć "publikę" (dez)informuje się o wscieklych pittbullach, szalonych motocyklistach dawcach itd podczas gdy w rzeczywistosci pittbull ktory zezarl jakies dziecko okazuje sie byc jamnikiem ktory zezarl tylko sasiadowi kurę, a motocyklista nerkowiec, "skuterowcem" ze sportowymi zapędami... (o jego umiejętnosciach drogowych juz nie bede pisac, bo często są watpilwe)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie róbmy z tego takiego wielkiego HALO, sami sobie tez jestesmy winni jak nas postrzegają...

 

Po częsci masz racje. Ale w wielu przypadkach to glupota spoleczenstwa urabianego jak plastelina. przyklad: ide jeszcze w zeszlym roku na spacer z moim psem i dzieckiem. Pies rasy bullterrier, dziecko wowczas 2,5 roku, a mi z racji temperatury i skromnego odzienia wystaje tu i owdzie jakis tatuaz. wzielam dziecko na lody siedzimy wcinamy a tu jakas na pierwszy rzut oka inteligentna kobieta w wieku ok 35 lat, zwraca sie do meza tak bym ja uslyszala. "Ze taki pies morderca, to powinno sie usypiac od razu,a matka, chyba kryminalistka, powinni takim dzieci odbierac, bo tyle ostatnio tragedii opisuja w telewizji".... normalnie szlag czlowieka trafia. nie wiem czy bylam bardziej wsciekla  czy bylo  mi przykro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ze taki pies morderca, to powinno sie usypiac od razu,a matka, chyba kryminalistka, powinni takim dzieci odbierac, bo tyle ostatnio tragedii opisuja w telewizji".... normalnie szlag czlowieka trafia. nie wiem czy bylam bardziej wsciekla  czy bylo  mi przykro...

 

Przejmować się betonem? Please...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się będzie miało do statystyk ale kiedy we wrzesniu zdawałam prawko, na 12 zdających osób tylko 2 czekaly z jeżdzeniem po ulicy na uzyskanie odpowiednich uprawnien, pozostałe 10 osob normalnie na codzien zasuwaly na swoich motorach. Jeden koleś podjechal nawet pod ośrodek na swoim sciagaczu:D

Dodam tylko ze na 12 osob podchodzacych do egzaminu, 10 poszło zdawac na plac, 2 oblaly teorie -  te dwie osoby ktore oblaly teorie jezdzily na swoich motorkach na codzien... nie majac uprawnien ani nawet jak widac nie znajac przepisow. Tyle z moich doswiadczen ;)

Czy Ty przypadkiem zdawałaś w Tychach?

Ilość osób zdających teorię i plac dokładnie pasują do dnia, kiedy ja zdawałem.

Chociaż może to zbieg okoliczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty przypadkiem zdawałaś w Tychach?

Ilość osób zdających teorię i plac dokładnie pasują do dnia, kiedy ja zdawałem.

Chociaż może to zbieg okoliczności :)

 

 

Katowice akurat... ale widac w takim razie że takie sytuacje jak zaobserwowałam nie są odosobnione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film spoko. Co prawda statystyk nie robiłem bo mi się nie chciało, ale po obejrzeniu filmu mam wrażenie że 90% sytuacji (czy wypadków jak kto woli) to brak tzw. wyobraźni ewentualnie doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polaczony z przecenianiem swoich umiejetnosci + czasami za szybka jazda.

 

Czesto, gesto kierowcy puszek tez nie widza co sie dookola dzieje ale w 90% motocykla tam NIE powinno byc. I smiem twierdzic, ze w przypadku naszych ulic i wypadkow jest baaardzo podobnie a czesto slyszymy - PUSZKA wymusila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polaczony z przecenianiem swoich umiejetnosci + czasami za szybka jazda.

 

Czesto, gesto kierowcy puszek tez nie widza co sie dookola dzieje ale w 90% motocykla tam NIE powinno byc. I smiem twierdzic, ze w przypadku naszych ulic i wypadkow jest baaardzo podobnie a czesto slyszymy - PUSZKA wymusila.

święta racja, ale ta szybka jazda to nie tylko czasami, wręcz za czesto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jak ja miałam szlifa w centrum miasta to ludzie stali i gapili się jak leżę na asfalcie, w końcu jakiś motocyklista się zatrzymał, podniósł moją suzi i odstawił ją w bezpieczne miejsce... nie chcę generalizować, że wszyscy tacy są, ale zauważyłam ogólną znieczulicę w stosunku do motocyklistów. jak my sami sobie nie pomożemy to nikt nam nie pomoże. i jeszcze jedno - przeraża mnie taki oto fakt: jeśli idziesz "normalnie, po cywilnemu", bez kasku, kombinezonu a obok nie stoi motocykl to jesteś człowiekiem, który ma rodzinę, który jest kimś, ale gdy wsiadasz na moto to nieważne czy prujesz, czy pyrkasz sobie powoli po okolicy - i tak jesteś dawcą i nie zasługujesz na pomoc i szacunek. przykre, że motocykl tyle zmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.