Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Światła do jazdy dziennej w motocyklu


wojtek770i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów motocyklistów,  chciął bym zamontować do motoru światła do jazdy dziennej  ale nie  wiem jak to zrobic zeby było zgodnie z przepisami czy ktoś orientuje się w tej sprawie, a może ktos już montował takie oświetlenie ? Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli naprawde chcesz to zrobic to albo jestes glupi, albo  za duzo jarasz lub pijesz . po to sa swiatla mijania a niektorzy nawet jezdza razem ze swiatlami drogowymi zeby byc widocznym na drodze. jesli ty chcesz zamontowac jakies chinskie diody dla szpanu to widocznie swoje bezpieczenstwo masz w dupie. nie zzycze ci zle ale przemysl swoje zamiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niestety idziesz w złym kierunku przede wszystkim bądz widoczny na drodze , chyba że chodzi ci o xenony :P to pomimo że niezgodne z przepisami wielu ci doradzi :)

ale jeśli koniecznie chcesz diody  to tylko dla nocnego efektu :Pjay_Profile_bike1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce jako dodatkowe swiatla to ok. Ja kupilem ladne soczewki przeciwmgielne Hella i zamontowalem pod podnozkami. Jeszcze musze to ogarnac od strony elektrycznej :)

dlj78y.jpg

Moze i fajnie wyglada, ale na swoim moto stracilbym to na pierwszym winklu ;)

Ja proponuje swiatła mijania połączyc tak, aby po prostu zawsze sie swieciły. Tak robia w nowych motocyklach i jest OK, sie nie zapomina itp.

A jazda na drogowych zeby "byc widocznym" to kiepski pomysl. Kierowca nawet jak widzi to ma problem z ustaleniem odleglosci w jakiej znajduje sie swiatlo. Sam jezdze motocyklem, ale osobiscie mnie wkur... jak jakis pajac jedzie w korku na dlugich kiedy ja siedze w puszce. A skoro nawet mnie to denerwuje, to innych, mniej wyrozumiałych w stosunku do motocykli kierowcow tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie temat swiatel dziennych byl poruszany - z tego co pamietam to nasz ustawodawca nie przewidzial mozliwosci montazu swiatel dziennych w motocyklu (jednosladzie)

nie wiem jak sie maja do tego przepisy ue ale na pewno cos musi byc wspomniane bo bmw montuje w swoim motocyklu swiatla do jazdy dziennej (nie wiem - nie widzialem - wyczytalem :) )

 

co do widocznosci jestem za oswietleniem dziennym diodami bo sa to lampy ktore swieca na wprost okreslajac pozycje bardziej niz jakiekolwiek reflektory swiecace na droga po to by ja oswietlic

 

dzienne mam przetestowane w samochodzie i polecam

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie temat swiatel dziennych byl poruszany - z tego co pamietam to nasz ustawodawca nie przewidzial mozliwosci montazu swiatel dziennych w motocyklu (jednosladzie)

nie wiem jak sie maja do tego przepisy ue ale na pewno cos musi byc wspomniane bo bmw montuje w swoim motocyklu swiatla do jazdy dziennej (nie wiem - nie widzialem - wyczytalem :) )

 

co do widocznosci jestem za oswietleniem dziennym diodami bo sa to lampy ktore swieca na wprost okreslajac pozycje bardziej niz jakiekolwiek reflektory swiecace na droga po to by ja oswietlic

 

dzienne mam przetestowane w samochodzie i polecam

pozdrawiam

Zgadza się; swiatła do jazdy dziennej musza miec homologację - świateł do jazdy dziennej :D. Maja one inne (prawie, że odwrotne) funkcje do swiateł mijania.

Swiatła mijania maja nieoślepiać, a oświetlac droge, natomiast dzienne mają swiecić jasno, nie oslepiac, a sygnalizować pojazd. Funkcja oswietlenia drogi, ze zrozumiałych wzgledów :), jest niepotrzebna. Jeszcze jest taka różnica miedzy nimi, ze światła dzienne świecą bez pozycyjnych z przodu i z tyłu.

Diodowe właśnie bardzo nadaja się na dzienne, bo jasno świecą, nieoślepiają i zużywają mało energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle nad zalozeniem takiego cuda.Znacznie poprawia nasza widocznosc zwlaszcza przy wschodzie i zachodzie slonca dla pojazdow nadjezdzajacych z przeciwka.

Ja jestem za. :)

Cos takiego.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli naprawde chcesz to zrobic to albo jestes glupi, albo za duzo jarasz lub pijesz . po to sa swiatla mijania a niektorzy nawet jezdza razem ze swiatlami drogowymi zeby byc widocznym na drodze. jesli ty chcesz zamontowac jakies chinskie diody dla szpanu to widocznie swoje bezpieczenstwo masz w dupie. nie zycze ci zle ale przemysl swoje zamiar

nie wyczytałem w pierwszym poscie nic o Chinskich diodach... poza tym to światła do jazdy dzienniej powoli stają sie standatrem wśród nowym motorów. po drugie mają inne zastosowanie, bo siecą troche w góre w oczy innych kierowców, a swiatła mijania mają za zadanie oświetlać droge ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Snowman to niech troche pomyśli zanim coś napisze, ja nikogo tutaj nie obrażałeł a kolega od razu z wielkim pyskiem, puknij  się w głowe nim cos napiszesz

Rób co chcesz, nie oglądaj sie na innych, gdybym ja słuchał innych to w życiu bym nie przebudował motoru, bo zawsze jednym pasuje to innym tamto.

Twój motor, ty nim bedziesz jezdził i przede wszystkim tobie ma sie podobac! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Snowman to niech troche pomyśli zanim coś napisze, ja nikogo tutaj nie obrażałeł a kolega od razu z wielkim pyskiem, puknij  się w głowe nim cos napiszesz

 

wybacz jesli cie urazilem ale nosi mnie jak ktos chce robic dziwne modyfikacje i zawsze staram sie wyrazic swoja opinie w mocny sposob aby to do tego kogos dotarlo a nie przeszlo obok, ale jak to napisa Damian i Mizi "Twój motor, ty nim bedziesz jezdził i przede wszystkim tobie ma sie podobac!" Amen :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyjasnienie, mysle że temat mozna zakończyć, bo jednak nie posiadamy na  razie przepisów dotyczących świateł dziennych w motocyklach, i to czy ktos montuje czy nie  zależy tylko od gustu właściciala pojazdu. A więc pozdrawiam wszystkich nawet Snowmana i szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce jako dodatkowe swiatla to ok. Ja kupilem ladne soczewki przeciwmgielne Hella i zamontowalem pod podnozkami. Jeszcze musze to ogarnac od strony elektrycznej :)

 

dlj78y.jpg

Kolego to jest jakaś prowokacja czy naprawdę chcesz tak zostawić te lampki ?? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.