Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tarnowskie Góry niestety


peri

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno (info od syna)

- jeden mial rocznikowo 20lat

- tak parę lat dojeżdzali do szkoły :/

- maszyna była 'wycacana/wychuchana'

- uślizneło ich na piasku   ...i tu się z synem posprzeczałem :) bo dla mnie (40+) to ich wina: brak doświadczenia i za duża prędkość - gdyż po zimie wiadomo jak drogi wyglądają :( i nawet znana droga cię zaskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobno (info od syna)

- jeden mial rocznikowo 20lat

- tak parę lat dojeżdzali do szkoły :/

- maszyna była 'wycacana/wychuchana'

- uślizneło ich na piasku   ...i tu się z synem posprzeczałem :) bo dla mnie (40+) to ich wina: brak doświadczenia i za duża prędkość - gdyż po zimie wiadomo jak drogi wyglądają :( i nawet znana droga cię zaskoczy

 

zgadzam sie z toba w calosci.

pozdrow syna,zycze mu,tak jak i swojemu,zeby szczescie go nie omijalo i dozyl conajmniej naszego wieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre i nikomu nie życzę ale kierujący bez prawka to dla mnie nie jest motocyklista tylko oszołom. Błędy młodości się zdarzają każdemu ale skoro (jak piszecie) od kilku lat już tak jeździł to niestety ale sam się o to prosił. Wypadki są spowodowane błędami, błędy wynikają z braku umiejętności a to z kolei wynika z niewiedzy. Przeczytałem ostatnio Keitha Code'a i jestem przerażony swoją nieodpowiedzialnością; z tak mizernym pojęciem jak śmiałem w ogóle wsiadaćna motocykl? Każdy rozdział to dla mnie eureka; nawet nie wiedziałem że pewne rzeczy robię źle a masa tematów jest w końcu dla mnie jasna i zrozumiała. Gorąco wszystkim polecam a rodziców wręcz chciałbym zmusić do sprezentowania tych książek swoim pociechom wykazującym wiadome skłonności. Niestety tym chłopakom nikt tego pod nos na czas nie podsunął :( oby z tego szybko wyszli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre i nikomu nie życzę ale kierujący bez prawka to dla mnie nie jest

motocyklista tylko oszołom. Błędy młodości się zdarzają każdemu ale

skoro (jak piszecie) od kilku lat już tak jeździł to niestety ale sam

się o to prosił.

 

Gdyby miał prawko to kierowca busa by tamtędy nie jechał? Większość motocyklistów jeździ od lat i można to samo im powiedzieć. Motocykliści sami się prosicie o wypadek :excl: bo gdybyśmy nie chcieli mieć wypadku to byśmy siedzieli w domu bez ruchu <_<

 

 

Wypadki są spowodowane błędami, błędy wynikają z braku umiejętności a to z kolei wynika z niewiedzy.

 

Kurs na prawo jazdy na pewno nie nauczył by ich takiej wiedzy lub jakiejkolwiek wiedzy  :ph34r:  poza tym wypadki się zdarzają i choćbyś miał 100 lat i wiedzy jak od tego drzewa o tam w wuj daleko to Ci to nie pomorze, czy nawet Mazowsze ;) Oczywiście zgadzam się że lepiej mieć takową wiedzę niż jej nie mieć, ale nie powinniśmy się skupiać na tym kto i na co ma umiejętności bo wiek nigdy nie będzie wyznacznikiem posiadanych umiejętności, a nas tam nie było, żeby oceniać co poszło nie tak.

 

Wypadki są spowodowane błędami, błędy wynikają z nieuwagi, roztargnienia, głupoty, braku umiejętności, a to z kolei wynika z niewiedzy, lenistwa, gównianego systemu nauczania itd.

 

Przeczytałem ostatnio Keitha Code'a i jestem przerażony swoją

nieodpowiedzialnością; z tak mizernym pojęciem jak śmiałem w ogóle

wsiadaćna motocykl?

 

Ciekawość - masz może dostęp do wersji elektronicznej?

No widzisz, czyli tak naprawdę to nie tylko ten bez prawka jest oszołom tylko nawet Ci z prawkiem to oszołomy :P bo bez wiedzy wsiadają na motocykle ;) to czego w sumie tak szczerze się nauczyłeś i jakie umiejętności zdobyłeś dzięki temu, że masz tak zwane "lejce"?  -_-

 

- uślizneło ich na piasku   ...i tu się z synem posprzeczałem smile.png bo dla mnie (40+) to ich wina: brak doświadczenia i za duża prędkość - gdyż po zimie wiadomo jak drogi wyglądają sad.png i nawet znana droga cię zaskoczy

 

Zgadzam się czy po zimie, czy w środku lata nawet znana droga Nas zaskoczy! :o:rolleyes:

Jak to jest? Jak ma się 18+ to jest to twoja wina, brak doświadczenia i za duża prędkość, a jak się ma dla przykładu 40+ bo tacy motocykliści z doświadczeniem też mają wypadki to wtedy uślizneło na piasku i jest to wina piasku, drogowców itd. itp.

 

Przede wszystkim i co najważniejsze dużo szczęścia i zdrowia życzę chłopakom, żeby wyszli z tego i mogli normalnie żyć.

Nam to chyba głównie szczęścia i dystansu, bo jazda po naszych drogach nie ma dużo wspólnego z rozsądkiem ;)

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co dopisywać ideologii, chłopaków zniosło na przeciwległy pas ruchu, z naprzeciwka jechał bus, można to wyczytać z materiału KMP w TG. Brak prawka u kierującego na pewno nie ułatwi im życia po tym wypadku i jasne, że to nie było mądre jeździć bez papierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koral99 - między moim pierwszym a drugim zdaniem wstaw sobie akapit zamiast spacji. Nazywanie w artykule ludzi bez prawka motocyklistami mnie trochę razi, to chciałem wyrazić ta myślą a nie związek między posiadaniem prawka a umiejętnością jazdy. Brak umięjętności u osoby nieposiadającej wynika z tego, że NIE WIE że można lepiej panować nad motocyklem bo mu tego nikt nie uświadomił. Instruktor jest od tego a nie kumpel. To tak, jakbyś kupił se motolotnię i nie był na żadnym kursie nt. meteorologii. Zaliczając pełne szkolenie z tego sportu tez nie unikniesz błędów ale nie mając pojęcia o pewnych rzeczach zawsze popełniasz błędy nawet o nich nie wiedząc.

 

Motocykle same z siebie NIGDY nie uczestniczą w wypadkach. Dopiero  połączenie motocykl + motocyklista staje się niebezpieczne. Wiem co mówię bo sam parę razy nie dałem rady. A że Ty wierzysz tłumaczeniom doświadczonych motocyklistów że piasek, że dziury itp to tylko Twoja interpretacja. To zawsze jest wina kierującego.

 

Mam książkę, nie mam żadnego pdfa. Odżałuj 40 zeta, szczerze polecam. Nauczyłem się pokory, tyle na razie Ci wystarczy, reszta wiedzy w książce.

 

 

Dobra, nie prowokować mnie tego typu tekstami bo siwe włosy mam od tego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr.Cookie

Jesli uwazasz ze ksiazka nauczyla Cie jezdzic, jestes zajebistym driverem w takim razie.

 

Nie nazywac ich motocyklistami ? To kim w takim razie jest motocyklista? Co trzeba zrobic by zasluzyc sobie na miano tego osobnika?

Posiadac motór? Posiadac prawko? Przeczytac ksiazke? Brak słow,

zenua.kupie ksiazke bede zajebistym driverem, moze nawet w moto GP wystartuje? 

 

A tak w ogole skoro masz prawko po co Ci ksiazka? Przeciez na kursie nauczyli Ciebie jezdzic?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onkel_pyjter napisał,że ksiązka mu uświadomiła jak mało wie..czyt. ze na kursie nauczyli go czegoś itd jednakże to była pewna część tylko informacji która jest zawarta w tej książce.

 

Po za tym nie oszukujmy się.. jeśli nie trafimy na kurs prawa jazdy prowadzony przez prawdziwych motocyklistów to na takim kursie conajwyżej nauczymy się jak zdać egzamin teoretyczny i praktyczny.. takie jest moje zdanie.

Ja na swoim kursie w sumie niczego nowego się nie nauczyłem.. bo już przed kursem na szczęście umiałem operować manetką, sprzegłem i biegami. I kurs polegał na wyjeźdzeniu godzin i tyle.. nawet nie wiedziałem,że jest ustalona trasa egzaminacyjna ;]

 

A całość moich umiejętności zdobyłem poprzez czytanie różnych poradników dla motocyklistów pisanych na forach oraz poprzez codzienną jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej slabi podzial na prawdziwych motcyklistow i tych gorszych. Prawdziwi jezdza najlepiej na scigach w kondonach, najlpeiej Alpinestars, kask za 3000, najlepiej kradziony i wieja przez miasto 150 km/h. Bo oni potrafia super jezdzic, maja prawko zdane, nawineli juz 20.000 km i zjedli wszystkie rozumy.

 

Ja jestem ten gorszy bo niejeden strzal w zyciu widzialem, mam swoje lata, nie chce isc na tamten swiat, nie chce roztrzaskac motocykla, nie przekraczam 120 km/h prawie wcale, nie mam sciga... W oczach niektorych jestem chyba ciota, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.