Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nowy pomysł Sławka Nowaka-ministra.


tapmal

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Słyszeliście o nowym pomyśle ministra transportu jak w temacie? Przekroczenie dwukrotne prędkości w terenie zabudowanym= zabrane prawko..................... Nie wiem co sie dzieje w RP ale to śmierdzi patrolami Policji na ograniczeniach do 40km/h. Według mnie to połowa ekipy wróci z trasy jako plecak, czyli już bez prawka!!  Może kurde jakąś akcję zrobić (jak z ACTA) , zagrozić odwdzięczeniem się Platformie Obywatelskiej przy Urnie wyborczej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większym problemem jest strefa zamieszkania 20km/h - przy 41km/h wysiadka.

Starałem sobie przypomnieć kiedy ostatnim razem miałem przekroczone dwukrotnie - i jakoś łapię się w tych granicach do 100%

na autostradzie 280 nie przekraczam (bercik i tak ma odcięcie przy 236), poza obszarem zabudowanym na zwykłej drodze 180 - też trochę dużo. W zeszłym roku mnie złapali jak na DK88 było przy budowie zjazdu na A1 ograniczenie do 40 tki - ale i tak miałem lekko ponad 70.

 

Dla mnie ważniejsze że zamierzają w końcu zweryfikować ustawienie znaków.

Przykład z ostatniej niedzieli

Jest godzina 8:30 budzi mnie żona "czy ty jedziesz na ten egzamin" - ja się zrywam - 'Q. WA' krzyczę - "miałem być o 9 tej w katowicach. Wyskok z wyra szybkie myju myju. Wskok do auta i na katowice. Z DK88 wjeżdżam na A1 oczywiście 40km/h bo tam rano szybciej nie ma sensu. wskakuję na wiadukt i rura. A na wjeździe na punkt obsługi autostrady MIŚKI. Upiekło mi się bo trzymali mobilka - ale mogłem już mieć tam 60 tkę.

 

I kieszonkowe by poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nich nie głosowałem:)))))) Głosowałem na Palikota:) Teraz mnie już sytuacja wkurw      ja i bd głosował na Paranoję i Schizofrenię:) To ci od samolotu.....  Jazda bez blachy to też taki średni pomysł, jak na Gliwicach zaczną Cię gonić to może być przysłowiowe BUBU. Wszędzie monitoring, i kończysz na 48 godzin, tam koło czołgu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipokryzja przez Was moi drodzy przemawia!!!

Każdemu, kto wybiera się motocyklem za granicę naszego kraju bezwzględnie radzicie, by przestrzegał dopuszczalnych prędkości i informujecie o konsekwencjach i kosztach jazdy z niedozwoloną prędkością. A tym czasem oburzacie się, gdy na naszych drogach ściga się bezwzględnych piratów drogowych, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość nierzadko nawet o 100 km/h.

Jak to więc z Wami jest? Za granicą jesteście potulni jak baranki, a na polskich drogach kozaczycie do woli, mając do wszystkich i o wszystko pretensję. Ustawodawca dobrze robi, że piętnuje takie skandaliczne zachowania na drogach. Ja jestem za proponowanymi zmianami - z pewnością kilka młodych istnień uda się uratować w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zabierać prawko lepiej mandatami pieprznąć. Fakt faktem jest taki że 90% tych co im karton za np. jazde na gazie (podwójnym) zabrali i tak dalej jeździ. Kiedyś był całkiem rozsądny pomysł mandatów adekwatnych do stanu kontaczy zarobków. Jak kogoś złapią na pałowaniu 180km/h przez centrum miasta na jednym kole to np 3 miesięczne pensje do budżetu. Za małe grzechy symbolicznie 1-5% pensji, za nieco większe 10-15%. ITP itd. Było by to fair. Bo np mnie mandat 500zł ciągnie po kapsi aż szumi, a Kowalskiego z dochodami miesięcznymi ~50k zł bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji za przekroczenie dozwolonej prędkości o zaledwie 40km/h sprawa trafia do sądu... U nas taki taryfikator byłby nie do pomyślenia, prawda?

Kierowcy krajów skandynawskich są chyba najbardziej zdyscyplinowanymi na całym świecie - co się zapewne przekłada na małą ilość wypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji za przekroczenie dozwolonej prędkości o zaledwie 40km/h sprawa trafia do sądu... U nas taki taryfikator byłby nie do pomyślenia, prawda?

Kierowcy krajów skandynawskich są chyba najbardziej zdyscyplinowanymi na całym świecie - co się zapewne przekłada na małą ilość wypadków.

Norwegia.Przekroczenie o 30km/h w terenie zabudowanym,10000koron mandatu, zabrane prawko i tydzień aresztu-to po długich negocjacjach :lol:

Ale jak tylko wyjedziesz za miasto, to ta dyscyplina przeradza się w co innego. Zwłaszcza u tych, którzy latają mocno podrasowanymi brykami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dyrektywy unijne zmuszą nasze państwo do zmian w przepisach karania za naruszenia przepisów ruchu drogowego, to poczujemy się jak w Skandynawii.  Polak za granicą potrafi dostosować się do tamtejszych przepisów, to może i w kraju zaczniemy ich przestrzegać i tyle nie narzekać i zwalać na pazerność rządzących? Każdy musi zdawać sobie sprawę z konsekwencji naruszania przepisów.

Dziś przeczytałem artykuł o motocykliście, który jadąc motocyklem bez opłaconej polisy OC spowodował wypadek w konsekwencji którego ofiara wypadku zmarła, osierociła dzieci. Gościowi sąd zasądził kwotę odszkodowania 500tys. zł!!!

Ciśnie się na usta pytanie - czy ci motocykliści, którzy jeżdżą bez uprawnień zdają sobie konsekwencję z ewentualnego wypadku z ich udziałem? Czy może tak samo pochopnie do tego podchodzą, jak do jazdy z nadmierną prędkością?

 

 

http://ipolisa.pl/Polscy-kierowcy-jezdza-bez-OC,artykul,690

 

 

cytat z tego linka:

"prawie 500 tysięcy złotych: nieletni, pijany motocyklista poruszający się niezarejestrowanym motocyklem - bez OC - uderzył w rowerzystkę, która zginęła na miejscu. Kobieta osierociła kilkoro dzieci. Wypłata obejmuje przede wszystkim zadośćuczynienia dla członków rodziny;"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.