Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

zakup moto er 5 vs suzuki sv650


martagliwice24

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem Marta milo mi pisze tutaj zeby sie poradzic bo sama nie wiem co zrobic poszukuje 1 moto i zastanawiam sie miedzy 500 kawasaki a suzuki sv jedni mi mowia ze lepiej slabszy inni zeby kupic mocniejszy bo 500 moze sie znudzic mam 170 wzrostu boje sie ze sv nie siegne cala stopa do ziemi no ale z tym mozna sobie poradzic z tego co wiem obnizajac zawieszenie prosze o opinie napewno mi to pomoze w podjeciu decyzji pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierdoł typu że sie szybko znudzi to nie słuchaj.Bo jak można sie tym znudzić ?

Może brakować mocy po jakimś sezonie ale narzekać że sie znudziło to nie będziesz nigdy.

To słowo "sie nudzi" jest przereklamowane przez lamusów.

poza tym na obydwu motorkach nie będziesz mieć problemu z dosięganiem do ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale SV650 jest chyba odradzane na pierwsze moto. Głównie chodzi o "nerwową" charakterystykę silnika co może sprawiać problemy świeżemu motocykliście.

A brałaś pod uwagę Yamahę Diversion 600 albo Hondę CB 500 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale SV650 jest chyba odradzane na pierwsze moto. Głównie chodzi o "nerwową" charakterystykę silnika co może sprawiać problemy świeżemu motocykliście.

A brałaś pod uwagę Yamahę Diversion 600 albo Hondę CB 500 ?

Potwierdzam. SV'ka to "kiepski" pomysł na pierwsze moto, słynie z tego, że łatwo idzie na koło. Jasne, że można kupić i cieszyć się jazdą... natomiast czy zdołasz wykorzystać jego możliwości?

Tak czy siak świetny motocykl, ale na pierwszy warto wybrać coś z nieśmiertelnych klasyków: cb500, gs500, er5 czy w końcu xj 600. Mocy Ci nie braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta a nad jaką sv-ką się zastanawiasz - nowa buda, stara buda ? wersje Sport czy Naked ? Ja latam N-ka w starej budzie i jest to mój pierwszy moto - na początku wydawał mi się strasznym szatanem po przesiadce ze 125 i 250 z kursu na prawo jazdy, ale tak było z każdym moto, jaki w tamtym czasie dosiadałem. Fakt że trzeba się nauczyć operować gazem bo na pewno jest bardziej zrywna od np. CBF 500, ale to kwestia wprawy. Nigdy nie żałowałem że na początku celowałem w takie moto i na prawdę nie zgadzam się z opinią, że to nie dobry motocykl na pierwsze moto. Często się spotykam z opiniami, że za mocne, że za bardzo zrywne i leci na gumę - nie prawda - nawet 500 jak strzelisz ze sprzęgła to może podnieść przednie koło. Mimo wszystko co fakt to fakt - silnik rzędowe (przynajmniej w mojej opinii) są łatwiejsze w "obsłudze" od v-ek. Co kto lubi :). Jak byś chciała kiedyś się do takiego moto przymierzyć to daj znać - do Gliwic nie jest daleko to można się przejechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki tego niechcesz to żadne moto w klasie 600ccm nie pójdzie na koło.więc gadanie że sv łatwo idzie na koło to trochę bezpodstawne.

Jak go umiejętnie poderwiesz to masz szanse inaczej zapomnij o rwaniu w górę.Ale przyśpiechę to nawet ma.

To właśnie w tym kontekście, że ktoś początkujący może w mgnieniu oka zostać z kierowcy - pasażerem. Nikt nie mówi, że SV to potwór co przednim kołem asfaltu nie dotyka. Natomiast jak ktoś jest świeży to nieumyślny strzał z sprzęgła czy też brak wyczucia w operowaniu gazem stwarza zagrożenie prawda?

W sumie nie chciałbym, żebyśmy zaczęli zaraz dyskusje typu, że są tacy co zaczynali od litra i żyją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mogę niestety wyrazic profesjonalnej opinii gdyz sam teraz rozmyslalem nad problemem bandita i sv'ki ... ostatecznie zdecydowalem sie na SV ... ale moge powiedziec tylko tyle:

1. kazdy mowil ze SV na poczatek srednio poza tym to juz przedzial 600-tek

2. CB500/GS500/ER5 to motocykle ktore zostaly stworzone wlasnie "na pierwsze moto" ... Cebula ma na prawde jak na 500 pokazna moc i jest niezniszczalna

3. 500-tki sa idealne dla kobiet na poczatek ze wzgledu na to ze sa niewysokie i w miare lekkie

4. Moja kolezanka ktora jezdzila "losiem" z kingwaya przesiadla sie po zrobieniu A na ER6 i wyglada na nim normalnie a dziewczyna ma wiecej niz 170 cm wzrostu

tylko ze w przypadku er'ki inna role odgrywa znowu moc jak na swoje pierwsze dwa kola ... co bys z tego nie wybrala na pewno bedziesz zadowlona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.