Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jazda bez prawa jazdy jeżeli jestem nie pełnoletni


Szymon@Orzesze

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano ! Przypuśćmy że kupiłbym sobie jakąś 125. Jeździł powoli no ale do kontroli by mnie zatrzymała policja. Co wtedy ? Jakie kary ? I ogólnie co grozi za jazdę bez prawa jazdy i nie pełnoletności. Do prawka na 125 został mi rok no ale gdyby nadążyła się okazja do kupna hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z zajęć na studiach (wykłady z prawa karnego) - to abyś był nietykalny to musiałbyś mniej niż 13 lat. Powyżej odpowiadasz, może w mniejszym zakresie - ale odpowiadasz.

Najgorsze nie jest to ŻE CIĘ MIŚKI ZŁAPIĄ. Najgorsze jest to że jak komuś zrobisz krzywdę to nie masz OC - I ODPOWIADASZ ZA SZKODY SAM (TZN RODZICE). Wyobraź sobie że wjedziesz w nowego merola klasa S, albo spowodujesz że ktoś zostanie tak kontuzjowany że zostanie inwalidą - CZY WYOBRAŻASZ SOBIE PŁACENIE TAKIEJ OSOBIE DOŻYWOTNIEJ RENTY????

Nie "fanzol" o bezpiecznej jeździe - też "jechałem bezpiecznie" w sobotę - dzisiaj mam nadzieję że mi nie zezłomują sprzęta (bo się ubezpieczycielowi nie będzie opłacało naprawiać). Co by było gdyby w miejscu leżącego głazu stał człowiek? Wolę sobie tego nie wyobrażać - chociaż miałem porządek w papierach.

Daj se spokój przez ten rok i wal na prawko - dowiedz się od kiedy możesz iść na kurs i nawet nie myśl o jeżdżeniu bez uprawnień. Masz jeszcze czas się wyjeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z zajęć na studiach (wykłady z prawa karnego) - to abyś był nietykalny to musiałbyś mniej niż 13 lat. Powyżej odpowiadasz, może w mniejszym zakresie - ale odpowiadasz.

Najgorsze nie jest to ŻE CIĘ MIŚKI ZŁAPIĄ. Najgorsze jest to że jak komuś zrobisz krzywdę to nie masz OC - I ODPOWIADASZ ZA SZKODY SAM (TZN RODZICE). Wyobraź sobie że wjedziesz w nowego merola klasa S, albo spowodujesz że ktoś zostanie tak kontuzjowany że zostanie inwalidą - CZY WYOBRAŻASZ SOBIE PŁACENIE TAKIEJ OSOBIE DOŻYWOTNIEJ RENTY????

Nie "fanzol" o bezpiecznej jeździe - też "jechałem bezpiecznie" w sobotę - dzisiaj mam nadzieję że mi nie zezłomują sprzęta (bo się ubezpieczycielowi nie będzie opłacało naprawiać). Co by było gdyby w miejscu leżącego głazu stał człowiek? Wolę sobie tego nie wyobrażać - chociaż miałem porządek w papierach.

Daj se spokój przez ten rok i wal na prawko - dowiedz się od kiedy możesz iść na kurs i nawet nie myśl o jeżdżeniu bez uprawnień. Masz jeszcze czas się wyjeździć.

Dzieki za informacje , poczekam sobie ten rok i zadzwonie sobie w najbliszym czasie do L"ki kiedy mogę już zacząć kursy zadawać bo podobno można 3 mieś przed urodzinami no ale to będzie w sumie zima bo w maju mam uro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja kojarzę to za jazdę bez prawka jest kolegium bo nie masz uprawnień do kierowania czyli 500zł (punktów nie dadzą bo nie mają gdzie wpisać) i moto na parking policyjny a tam nie wiem ile doba ale drogo na pewno. a i jeszcze przesuną ci możliwość zdawania prawka o kilka lat ( kumplowi za ucieczkę przed policja i jazdę bez prawka i coś tam pod wpływem przesunęli możliwość zdawania z 18 na 25lat).

Inna jest sytuacja jeśli np posiadasz na auto a nie masz na moto ale skoro jesteś niepełnoletni to nie masz żadnych uprawnień.

kurs możesz zacząć przed urodzinami ale egzamin dopiero po urodzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja kojarzę to za jazdę bez prawka jest kolegium bo nie masz uprawnień do kierowania czyli 500zł (punktów nie dadzą bo nie mają gdzie wpisać) i moto na parking policyjny a tam nie wiem ile doba ale drogo na pewno. a i jeszcze przesuną ci możliwość zdawania prawka o kilka lat ( kumplowi za ucieczkę przed policja i jazdę bez prawka i coś tam pod wpływem przesunęli możliwość zdawania z 18 na 25lat).

Inna jest sytuacja jeśli np posiadasz na auto a nie masz na moto ale skoro jesteś niepełnoletni to nie masz żadnych uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr.Cookie

Jesli nie masz zadnego prawka placisz 500, jesli masz B lecisz na moto placisz 300 i to wsio, i albo miski wyrozumiale puszcza albo laweta . Co do wypadku OC wyplaci poszkodowanemu, ale potem od Ciebie bedzie kase scigac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano ! Przypuśćmy że kupiłbym sobie jakąś 125. Jeździł powoli no ale do kontroli by mnie zatrzymała policja. Co wtedy ? Jakie kary ? I ogólnie co grozi za jazdę bez prawa jazdy i nie pełnoletności. Do prawka na 125 został mi rok no ale gdyby nadążyła się okazja do kupna hehe.

Jeśli nie masz ukończonych 17 lat, to nawet mandat Ci nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółko porad prawnych zawiązane... Nie szkoda Wam czasu? Do Twórcy tematu: dodaj jeszcze wątki: podnoszonej tablicy rejestracyjnej, ucieczki przed radiowozem, gumowania przed fotoradarami oraz łamania wszelkich przepisów ruchu drogowego. Temat będzie kompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madnes coś nie tak ? Nie można się spytać ? Nie rozumiem twoich postów. "Prawo Jazdy

Nie wiesz gdzie pójść na egzamin? Chcesz poznać terminy i ceny lub pochwalić się zdanym egzaminem? Masz pytania dotyczące zdawania? To dział dla Ciebie!" Nie pisze nic tutaj " Nie wolno nic pisać "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajsz infantylne pytanie, więc się nie dziw odpowiedziom. Jak dla mnie, to możesz sobie jeździć bez pj po polach i łąkach. Natomiast, jeżeli spotkalibyśmy się na drodze publicznej, to będę pierwszy, który na Ciebie doniesie. Nie, nie dlatego, że jestem donosiciel. Tylko dlatego, że nie chcę zginąć czy zostać kaleką, przez takich matołów bez pj, jeżdżących po polskich drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zginąć , zostać kaleką możesz zostać kaleką z winy człowieka który miał prawko to jest bez różnicy. Po za tym kupuję quada w tym roku więc powstrzymam się od kupna motocykla. Tylko ja nie sugerowałem że zamierzam się poruszać już jutro tylko zadałem pytanie co by mi "groziło" gdybym wyjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TY na quadzie będziesz bezpieczniejszy. My niekoniecznie.

Generalnie idzie o to, że mnóstwo małolatów bez prawka śmiga nie tylko polami i wkoło komina, generując niebezpieczeństwa wszelakie na bele jakich polskich dragach.

Temat jest "jątrzący", więc budzi sporo kontrowersji. Ja, jak każdy bardzo pełnoletni grzmię oburzeniem....ale jako gównież robiłem dokładnie to samo. Papierów nie miałem, a jak się dało

gdzieś pośmigać to nie wahałem się ani sekundy: )))

Byle wyobraźni wam chłopaki i dziewczęta starczyło, a będzie dobrze.

Czego Wam i sobie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.