Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Gdzie jest te paliwo? 60 km za 50 zł suzuki gsxf 600 89r


rzigosi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem suzuki gsxf 600 z 89 roku. Moto chodzi jak zegarek na nic nie mogę narzekać ostatnio były ustawiane gaźniki ale problem tkwi z tym że niedawno tankowałem za 50 zł i zrobiłem na tym 60 km patrzę wczoraj do baku a tam SUCHO, dodam że nigdy się tak nie działo, co może być przyczyną takiego spalania dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdz zawory iglicowe w gaźnikach, bo może tak być, że ci któryś nie trzyma, jak się lekko podnosi poziom paliwa w gaźniku. Jeśli nic nie wycieka ci na zewnątrz przez wężyki, to znak, że poziom jest w miarę ok i pływak ustawiony dobrze. Ale zdarza się czasem, że pływak się zawiesza, co za tym idzie zawór też i paliwo leci w gardziel przez gniazdo aż miło, a ty nic nie wiesz. Ja kiedyś takie "usterki" regulowałem w ten spoób, że zakręcałem zawór paliwa ten za bakiem w czasie jazdy i jechałem, aż brakło paliwa w gaźnikach (co poczujesz bo motocykl słabnie i zaczyna gasnąć) i wtedy w czasie jazdy odkręcałem spowrotem kranik. Najczęściej pomagało, bo zaworek się wtedy samoistnie odwieszał.

2. Ssanie, które nie odbija też mogłoby być przyczyną, ale to poznałbyś po tym, że jak się silnik zagrzeje to na luzie chodziłby na wysokich obrotach.

3. Może podjedź jeszcze raz wyregulować gaźniki tylko do innego mechanika, bo nie piszesz kto ci to ustawiał.

4. Danvield napisał o liczniku w milach, może śmieszne, ale nie do końca , bo często jest tak, że najprostsze rzeczy na które nie zwracasz uwagi się jednak zdarzają. Spalanie rzędu 9 L/100 km przy odkręcaniu na maxa na każdej prostej nie jest niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.