Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

problem przy zmianie biegu


siwy8981

Rekomendowane odpowiedzi

Tak bez sprzęgła, w motocyklach wyposażonych w kłową skrzynie biegów (99%) biegi w góre zmienia sie bez sprzęgła (niezależnie od obrotów silnika), jeżeli zmieniasz biegi w inny sposób robisz krzywde swojej skrzyni i może z tego powodu zaczynają sie u Ciebie problemy ze zmianą, poczytaj o zmianie biegów i wypróbuj, przypuszczam że problem zniknie jak zaczniesz w odpowiedni sposób zmieniać biegi, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez sprzęgła, w motocyklach wyposażonych w kłową skrzynie biegów (99%) biegi w góre zmienia sie bez sprzęgła (niezależnie od obrotów silnika)

Gdzieś dzwonią, ale nie wiesz, w którym kościele.

Proszę moderatora o posprzątanie, bo jeszcze młodzi motocykliści skorzystają i sobie biedy napytają.

Nie wiem czym jest GB, ale w miejscu przełącz bieg i sprawdź czy dźwignia zmiany biegów powraca do pozycji początkowej, bo pewnie jest to awaria mechanizmu powrotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.scigacz.pl/Przegazowka,jak,zmieniac,biegi,w,motocyklu,7686.html

Pierwszy artykuł z brzegu, czytałem podobne kiedy zaczynałem przygode z motocyklami, ćwiczyłem różne warianty zmiany biegów w góre i w dół, dziś w góre zmieniam bez sprzęgła niezależnie od tego czy sie spiesze czy jade spacerowo, wszystko wymaga wyczucia tak samo jak zmiana biegów w góre z krótkim wysprzęgleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.scigacz.p...cyklu,7686.html

Pierwszy artykuł z brzegu, czytałem podobne kiedy zaczynałem przygode z motocyklami, ćwiczyłem różne warianty zmiany biegów w góre i w dół, dziś w góre zmieniam bez sprzęgła niezależnie od tego czy sie spiesze czy jade spacerowo, wszystko wymaga wyczucia tak samo jak zmiana biegów w góre z krótkim wysprzęgleniem

Masz dużo racji. MOŻNA zmieniać biegi w górę bez sprzęgła. Sęk, w tym, że napisałeś "W góre powinieneś zmieniać bez sprzęgła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle zdań ile motocyklistów. Fakt bez sprzegła wchodzi super. Ja osobiście jednak używam sprzegła, a na redukcji miedzygaz.

Umiejętna zmiana biegów bez sprzęgła i redukcja z międzygazem to bezsprzecznie świetne techniki.

Najgorzej, że wiele razy jest tak, że ktoś ma zdanie na jakiś temat, a nie poznał "drugiej strony medalu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dużo racji. MOŻNA zmieniać biegi w górę bez sprzęgła. Sęk, w tym, że napisałeś "W góre powinieneś zmieniać bez sprzęgła".

Napisałem "powinieneś" bo tak uważam i każdemu kto sie mnie spyta o zmiane biegów powiem "powinieneś", tak mnie uczono nawet na L'ce i taki sposób zmiany biegów moim zdaniem jest optymalny, wracając do sedna tematu, na początku też miałem przypadki że daje sprzęgło i dźwignia ani w dół ani w góre a od kiedy zacząłem "umiejętnie" zmieniać biegi w góre i w dół problem przestał występować dlatego na początku zapytałem o technike zmiany biegów, napisałem też "MOŻE z tego powodu zaczynają sie u Ciebie problemy ze zmianą" "POCZYTAJ o zmianie biegów i WYPRÓBUJ" "PRZYPUSZCZAM że problem zniknie jak zaczniesz w odpowiedni sposób zmieniać biegi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.