Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Chorwacja 2012


XJR1300

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak jak pisałem wcześniej, proponuję osobom zainteresowanym się spotkać na żywo. Na samo spotkanie odpadnie z 50% "chętnych", do dnia wyjazdu kolejne 20%, w dzień wyjazdu 10% nie będzie odbierać telefonu lub ściemniać że pracy dużo, coś wypadło, chomik zachorował, świnka dostała świnkę itp itd i w sumie z 15 osób, które się "deklaruje" pojedzie max 3.

Co do podróży, to kolega wcześniej opisał koszta. Na jedną osobę wychodzi pobyt ok 10 dni w okolicy 3000 zł, na pobyt 14 dniowy to już niewiele drożej, bo w CRO da się przeżyć z piciem piwa w knajpach za 30 euro dziennie lub za 50 euro na full wypasie. Najwięcej schodzi na paliwo "dojazdowe".

Co do bagażu, to jadąc samemu proponuję tank bag + na tył worek z louisa za 50 zł spięty pająkiem - super szybko się człowiek wtedy może spakować, lub jadąć z kimś, to tankbag + sakwy boczne.

Plecaka nie polecam, bo odpadają plecy, chyba, że ktoś da do niego butelkę wody+batonika+porfel. Lepszym rozwiązaniem tak czy siak jest tankbag, bo stojąc np na autostradowej bramce łatwiej się płaci z tankbaga niż ściągając plecak z pleców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy w trzy motocykle, Chorwację od 25.05-03-06. Nasze motki, to trzy paneuropy.

A tak przedstawia się nasza traska.

http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&oe=UTF8&msa=0&msid=205576871194202377269.0004bcb8ed378eeb502f9

tamtą stronę przez Węgry, pierwszy nocleg, nad Balatonem, a dalej w miarę upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeśli pojedziecie przez austrię słowenie i nie będzie się wam chciało jechać non stop autobanami to jadąc już A1 na maribor mozecie zjechać z bany i pojechać przez mureck ->lenart->ptuj na przejscie (drugie- gdzie jak sprawdziłem w zeszlym roku sami niemcy widać nikt nie lubi płacic za autostrady ;) ) i pozniej baną w chorwacji już na zagrzeb i dalej... z tego co widze to na moto wineta na slowenie to 7euro za motocykl, tą drogą zaoszczedzicie 7 euro kilometrowo wychodzi troche dalej ale za to jedzie sie spokojniej ( ladne widoki góry i góreczki pola i łąki na moto przy ładnej pogodzie powinno byc super ale gorzej jakby to akurat w nocy wypadło ;) - no i polecam jechac z nawigacją żeby sie gdzieś tam czasem nie zgubić ;)

ps. Syku nowego prawka nie potrzebujesz moze być te "stare" na przejsciach dowod osobisty wystarczy pokazać, gorzej jedynie na odcinku do dubrovnika przez BiH tam już proszą o paszport i jak wredny granicznik to np o zieloną kartę się zapyta, i jak nie masz to nie przejedziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przechodzenia przez granice z dowodem lub paszportem to tu wszystko jest opisane : http://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=28242&postdays=0&postorder=asc&start=0

Paszport nie jest potrzebny ale może się przydać w razie leczenia w szpitalu.

We wtorek ide wyrabiać bo mój stracił ważność.Mam nadzieje że do 28 bede go miał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Słowenii na bank trzeba ominąć autostrady - nie będziemy płacić za winiety 7,5 Ojro za 7 dni (tym bardziej że jeżeli będziemy w Słowenii w sobotę, to musimy wracać w piątek aby nie kupować następnej) - następna na jeden dzień to paranoja. Tym bardziej że do przejechania 60 km - wyjdzie chyba drożej niż na bramkach pod Krakowem.

Winieta Austria - 4,60 Ojro na 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedziemy bez noclegu to:

1. wyjazd rano - w miarę wcześnie.

2. trasa stosunkowo krótka i szybka (nawet jeżeli zgodnie z przepisami to lepiej autobaną niż drogami podrzędnymi. Łatwiej się na takiej autobanie pilnować z prędkością a ja nie zamierzam bulić mandatów bo i tak trochę kasy nam zejdzie)

3. trzeba dojechać do Chorwacji o takiej porze żeby znaleźć coś do spania - tyłki i tak będą nas od jazdy bolały więc dobrze byłoby dojechać w takie miejsce aby kolejny dzień spędzić na miejscu.

Jeżeli planujemy spać - to trasa nie ma raczej znaczenia (100 km różnicy nie robi - ilość noclegów też nam się nie zmieni, bez różnicy czy będzie w Chorwacji czy na Węgrzech, Austrii, Słowenii czy jeszcze w innym miejscu - oczywiście o ile ceny nie są x3 w stosunku do Chorwacji.

Biorąc pod uwagę ekipę - chyba nikomu nie zależy na jakiejś konkretnej trasie. Ja rozumiem że droga numer 8 w CRO zaliczona być musi, może nie cała ale kawałek - na pewno. Tyłki trzeba w morzu wymoczyć i lokalnego piwka się napić. Biorę pod uwagę również to że trasę na miejscu będziemy z dnia na dzień planować. Celem (przynajmniej moim) - jest Chorwacja jako punkt docelowy, a nie konkretna wyspa, konkretna miejscowość, konkretna trasa, konkretny hotel czy konkretny zabytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wolałbym jak najkrócej przez Słowenię - droga przez okolice Zagrzebia jakoś mi bardziej odpowiada. Co do Czech lub Słowacji to nie mam zdania.

Możemy się umówić że Ósemką jedziemy od Rijeki (Bakaru czy czegoś w pobliżu) do granicy z Bośnię i Hercegowiną - mamy tego 500 km.

Powrót A1 i może nocleg powrotny nad Balatonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wojna w Bośni to już się skończyła? - kiedyś wojsko wciągało motocykle na ewidencję. Jak się dowiedzą że w Bośni byłem to i bercika do armii mi wciągną.

hehe skonczyła się, wogóle masz wrażenie że jedziesz cały czas przez chorwację bo przez BiH to tylko jest kawałek także "nawet nie zauważysz" ;) i. jak bedziecie mieli sie ochote powylegiwać na plaży to polecam" makarska baska voda itd " najładniejsze plaże - małe kamyczki i spokojnie można poleżeć do tego łagodne zejścia do wody a nie murek beton drabinka i 15m w dól - jak na północy) ale temperatura wody też pewnie jeszcze nie bedzie za wysoka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.