Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Okulary vs Prawo jazdy


Chriss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, już niedługo będę zaczynał kurs na prawo jazdy, mam nadzieję że A też mi się uda zrobić i nie zniosą go. Chciałem Was zapytać jak wygląda sprawa jak nosi się okulary. Słyszałem od kilku znajomych że ogólnie jest problem, gdy nosi się okulary, bo są jakieś przeciwwskazania, lecz nigdzie o czymś takim nie czytałem, więc pewnie koledzy zrobili mnie w bambuko. Lecz czytałem już, że gdy się zda już prawko to jest ono tylko na jakiś czas, bodajże 3 lat, a potem trzeba iść na badania i tak w kółko. Czy Wy, mający okulary macie prawo jazdy z datą ważności? Eh, im bliżej jestem zdawania prawka tym bardziej się sprawy komplikują. Najpierw wiek, że od 24 lat, teraz że w ogóle ma nie być kat.A. Boję się co jeszcze mogą wymyślić... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to coś jest popierdzielone w prawie.

I od jakiegoś czasu do jakiegoś czasu w ogóle nie będzie można robić A.

Nie wiem czy dotyczy to teraźniejszych dat czy nieco przyszłych, proponuje się dopytać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kontrole co dwa lata strasznie to było upierdliwe.Oczywiście za wszystko trzeba było bulić chyba ok 150 zł .Prawko traciło ważność w najmniej oczekiwanym momencie.W końcu znalazł się mądry lekarz i stwierdził że wada się nie pogłębia i dał bezterminowe.

Jeżdżę w soczewkach i wszystkim to polecam.Dużo większe pole widzenia.W okularach to jest porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie 5 na minusie w każdym oku (czyli jak nic nie mam na oczach to jestem ślepa), noszę szkła (które wszystkim polecam, są 1000 razy lepsze od okularów), a badanie lekarskie mam bezterminowe. ;p

Co do tego, że w ogóle nie będzie można robić prawka na A też coś słyszałam, ale to dotyczy przyszłości, z tym, że w tym sezonie nie ma już terminów na egzaminy na A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tyle tylko że nie każdy może nosić soczewki z tego co wiem. Niekiedy są jakieś przeciwwskazania, aczkolwiek wszyscy co noszą polecają faktycznie! Mnie osobiscie wkurzało by te zakladanie z rana :)

a ja polecam coś takiego,http://allegro.pl/soczewki-pure-vision-purevision-1-sztuka-i2115293395.html wpiszcie sobie w allegro purevision, kosztują grosze a komfort jest wspaniały, zapomniałem że mam wadę wzroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okularów to tak jak wyżej,jedyna wada wzroku ktora uniemożliwia robienie kat A to brak widzenia przestrzennego czy jakos tak (jak jestes ślepy na jedno oko,nie widzisz tych figurek w okularach 3D),tak to lajt i zalezy od lekarza,ale jak soczewek nie wyczai to masz bezterminowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okularów to tak jak wyżej,jedyna wada wzroku ktora uniemożliwia robienie kat A to brak widzenia przestrzennego czy jakos tak (jak jestes ślepy na jedno oko,nie widzisz tych figurek w okularach 3D),tak to lajt i zalezy od lekarza,ale jak soczewek nie wyczai to masz bezterminowo ;)

Dla ciekawych nawet kierowcą zawodowym można być z wadą wzroku 8 diop. pod warunkiem dobrego przystosowania się do korekcji a dla kat A i B, B+E niema żadnych ograniczeń w dioptriach. Ostatnio pytałem lekarza jak robiłem badania okresowe bo sam mam ograniczenie do okularów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.