Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Legalność kasków typu braincup/headcup


zygmuncik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.

jako że od jakiegoś czasu jestem posiadaczem prawa jazdy kategorii A, nadszedł czas na kupno pierwszego motocykla. po długich namysłach, setek kilometrów przejeżdżanych w celu obejrzenia "fantastycznej Virago 535, co chodzi jak złoto" postanowiłem to odpuścić, i dopiero na zimę kupie intruza 800.

teraz moje pytanie brzmi

Czy w kasku tylu BrainCup można jeździć w Polsce?

Jeśli tak, to bardzo byłbym wdzięczny za namiary na takowy sklep, a jeśli nie to w jakim kasku najbardziej zbliżonym można by jeździć?

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam radzę się zastanowić czy nie lepiej jednak zainwestować w jakiś porządny kask...

Bo może skończyć się tak, jak poniżej:

http://www.liveleak.com/view?i=d85_1313422798

A koleś miał integrala ;)

Tylko chyba go nie zapiął zbyt dobrze i przez to możemy podziwiać, co mu w głowie siedzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kaski" typu Brain Cup , nie są dopuszczone oficjalnie do ruchu drogowego i mogą być traktowane tylko jako "nakrycie głowy" .

Kaski dopuszczone do ruchu drogowego , muszą posiadać u nas atest Europejski ECE 22-05 .

Pozdrawiam.

P.s.: ponadto warto się zastanowić jakie konsekwencje zdrowotne mogą być po ewentualnym zderzeniu z glebą w takim kasku.

Niby zgrabny Orzeszek , ale głowy to on nie chroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo nie jestem przekonany do wszelkiej masci kasków bezszczegowych tez moim zdaniem gówno.. no ale jeżeli kogos stac na dentyste szczekowego to ok;)

Nie ma takiego słowa jak "bezszczegowe" tylko bezszczękowe i nazywają się JET, poza tym nie ma dentysty innego niż szczękowego, i tu raczej potrzebny by był bardziej protetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedzi, sorki że mnie nie było długo, ale rozumiecie, praca.

to w takim razie co by było w miarę fajne na choppera? ewentualnie zastanawiam się nad czymś w stylu kasku STIGA.

i jeszcze powiedzcie mi jaki mogę dostać mandat za orzeszka?

Taki mandat jak za jazdę bez kasku.

Swoją drogą to lepiej zastanów się jakie obrażenia ewentualnie można ponieść ( domyślasz sie pewnie że również takie jak jadąc bez kasku)

Powiesz że jestem upierdliwa, ale na prawdę głowa jest tylko jedna i warto zakupić dobry garnek :)

Pozdrawiam,

Ssss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schuberth j1 całkiem fajny kask ale ZUPEŁNIE nie na moją kieszeń. dla mnie to granica 400zł 50+/-

myślałem nad takim jednym włochem, ale zapomnialem w tym momencie nazwy...

Napisałeś że przejechałeś setki kilometrów żeby obejrzeć fantastyczne Virago planujesz zakup Intrudera za kilka, kilkanaście tysięcy i chcesz kupić kask za 400 zł, chyba musisz przestawić trochę swoje priorytety. Swoją drogą chcesz jeździć dla swojej przyjemności czy dla jakiegoś szpanu, bo po pytaniu o kask w stylu orzeszka jest to dla mnie zastanawiające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskandiar, moto planuje za 7,5 tyś, mogę wydać do 500zł na kask, tak sobie ustaliłem.zawsze chciałem jeździć na motongu i czuć wiatr we włosach.

Swoją drogą chcesz jeździć dla swojej przyjemności czy dla jakiegoś szpanu

dla mnie przyjemnością będzie jak będę mógł poczuć wiatr we włosach, i jeździć tak jak sobie wymarzyłem kiedyś. i nie powinno Cię interesować dla czego jest tak a nie inaczej.

poza tym, nic do tematu nie wniosłeś, jak chcesz porobić za wuja dobrą radę, to nie w tym temacie.

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskandiar, moto planuje za 7,5 tyś, mogę wydać do 500zł na kask, tak sobie ustaliłem.zawsze chciałem jeździć na motongu i czuć wiatr we włosach. dla mnie przyjemnością będzie jak będę mógł poczuć wiatr we włosach, i jeździć tak jak sobie wymarzyłem kiedyś. i nie powinno Cię interesować dla czego jest tak a nie inaczej. poza tym, nic do tematu nie wniosłeś, jak chcesz porobić za wuja dobrą radę, to nie w tym temacie. dzięki.

Wybacz że cię uraziłem, po prostu celem kasku jest chronienie głowy i jako że głęboko wierze w hasło shit happens to wydaje mi się że lepiej zredukować budżet na motocykl i kupić lepszy kask, jednak widzę że z kasą na moto też krucho przynajmniej jeśli poważnie myślisz o Intruderze.

Co do wiatru we włosach to raczej musisz zapomnieć bo aktualnie to przepisy europejskie regulują jaki kask dostaje homologacje a jaki nie, mówiąc inaczej jak znajdziesz kask z homologacją E coś tam to przejdziesz kontrolę u każdego nadgorliwego funkcjonariusza.

Dlatego legalnym kaskiem w Europie jest taki który spełnia odpowiednie normy głośności, jest wykonany z odpowiednich materiałów a także posiada minimalne zaaprobowane wymiary, to uogólniając. Niemniej jeśli dobrze pamiętam kask musi zakrywać przynajmniej uszy, dlatego wszystkie mniejsze odpadają.

Pozostają Ci wszystkie kaski otwarte, które możesz zakupić ale tak jak napisali poprzednicy ryzykujesz wtedy mocniej swoją szczęką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, niestety z kasą nie za dobrze, mam nadzieje że po sezonie coś wychaczę, a c do kasku, jak pytalem ktoś wie jaki kask STIG nosi? albo coś podobnego?

Nosi kas firmy bandit

www.bandithelmets.com

w top gear używano także kasków omp.

Jeżeli odpowiada Ci taki "fason" Obejrzyj również kaski Bell Helmets. Problematyczny może być tu jednak próg cenowy, którym Założyłeś. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, I tacy użytkownicy jak Madness powinni dostawać za darmo piwo;)

jeszcze jedno pytanko. jak mierzyć rozmiar kasku? dokładnie w którym miejscu? i jak głowę?

Tu Masz pokazane:

http://4bikes.pl/roz...aski-pm-12.html

i jeszcze tu (chyba bardziej obrazowo), wystarczy kliknąć "kaski":

http://www.moto-akce...pl/rozmiary.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja tam radzę się zastanowić czy nie lepiej jednak zainwestować w jakiś porządny kask...

Bo może skończyć się tak, jak poniżej:

http://www.liveleak....=d85_1313422798

A koleś miał integrala ;)

Tylko chyba go nie zapiął zbyt dobrze i przez to możemy podziwiać, co mu w głowie siedzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.