Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Łukasz zaczyna przygodę z moto


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z imienia Łukasz reszta chyba dla was mało istotna. :)

Jako że jestem jeszcze jasnozielony w temacie kasków proszę was o kilka rad/wskazówek/porad/informacji przy wyborze nowego kasku integralnego rozmiar "S". Będzie śmigał z Bandziorem :)

Stawiam przed nim moje wymagania:

- w miarę cichy (albo znośny), bede poruszal sie po PL drogach z predkoscia ~140-160 na poczatek ale fantazje mam bujna wiec...

- nieparująca szybka

- blenda (zniosę jak nie będzie)

- wyjmowalne wnętrze kasku w celu wyczyszczenia/wyprania i tutaj chciałbym taki materiał wewnątrz żeby mi sie nie rozlazł o dwa numery po sezonie :)

- przydałby się podbródek i nosek

- niezłe chłodzenie czachy

- opływowy wygląd ale taki ktory ma bardziej wplyw na aerodynamike i ewentualne wibracje podczas wiekszych predkosci

- dobre zapiecie chociaz nic sie nie stanie jak bede musial sciagnac rekawice zeby zdjac skorupe

- skorupa adekwatna do rozmiaru kasku, nie chce żeby kask wyglądał wielki, ja sam nie jestem duży bo tylko 178cm i 75kg wagi i chce żeby to jakoś zgrabnie wyglądało na mojej czapie.

cena max 500zł

Wiem, szału nie robi ale jeszcze resztę tego przebierańca muszę kupić :D Widziałem jakiś kask nolana n62 za 279zl a znajomi mi polecali ta marke tylko w takich ogólnych zdaniach więc zapytam też o niego :)

Dzięki za opinie ludzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, takiej odpowiedzi mogłem się spodziewać od ciebie, typowe?

@Ree

Tak niestety tylko 500zl. I wbrew pozorom przegladajac oferty na allegro za ta cene kaski posiadaja anty foga czy pinlocka oraz reszte w/w.

Tak, dla mnie typowe bo takie lamerstwo to aż kłuje w oczy...nie mogłem tego przepuścić :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy urodzil sie obeznany we wszystkich dziedzinach. Natomiast poziom kultury twoich wypowiedzi na twoim miejscu sklanialby mnie do przemyslen czy nie mam przerosnietego ego :)

@topic.

Kupilem juz kask, temat do zamkniecia.

nie zarzuciłem Ci braku obeznania.Sam jestem nieobeznany w wielu sprawach i to nic chyba złego i tym bardziej dziwnego.

A moje ego.... to już .... enigma to mało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede poruszal sie po PL drogach z predkoscia ~140-160 na poczatek ale fantazje mam bujna wiec...

I nie ma sie co dziwić ze ludziska z sarkazmem wyskakują czytając tak bardzo "dorosłe" posty...

Powinieneś sie sam nad tym zastanowić o czym piszesz a nie o jakimś tam cudzym ego wyskakujesz...

bo może sie okazać ze te swoje fantazyjne ego będziesz mógł sam sprawdzić na pierwszym napotkanym zakręcie lub skrzyżowaniu przy tak przecież małej prędkości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"z imienia Łukasz (...) rozmiar S (...) reszta mało istotna" ;)

Phahah.. spadłem... :)

A propo's fantazji 140-160 w ubiegłym sizonie zorganizowałem wydawać by się mogło udaną wycieczkę. Jechaliśmy 110-120,

potem dostałem zjebke, że jeżdże 70 :blink: Głowa do góry, dasz radę Łukaszu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I ja się chłopaki przyłączam do zapierdalania:) kazdy jeździ jak lubi :) to ze jest zielony to nie znaczy ze nieogarnie moto... Chłopak moze byc na tyle pojętny ze maszynke w jeden sezon opanuje i bedzie śmigał jak wy wszyscy Matki Święte, ktore teraz udaja grzecznych a sami na budziku po miescie i z 2oo sie pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można fantazjować na zielono ale trza jeszcze wiedzieć gdzie i kiedy można to robić.. Ja zaczynałem w połowie zeszłego sezonu, 'fantazja' mnie poniosła i zrobiło mi się na prawdę gorąco na pewnym zakręcie 90*, bo jak się okazało nie dałem rady wejść w niego tak jak sobie to wyobrażałem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chłopak moze byc na tyle pojętny" Właśnie "może" a nie musi :P Dlatego najlepiej fantazjować stopniowo ;p Jak z kobietami ^.^ Sam jestem początkujący więc za dużo wypowiadać się nie będę. Ale jestem strasznie uczulony na takie sprawy, jak pierwszy sezon i litry, kupowanie motocykla przed zrobieniem prawka czy kupnem ubrań, lub też irytujący mnie "przemądrzalce" nie wiedzący o czym gadają itd. itd. Dlatego też mam nadzieję że kolega Luxuser myślał o autostradach xD

LwG! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie kazdy urodzil sie obeznany we wszystkich dziedzinach. Natomiast poziom kultury twoich wypowiedzi na twoim miejscu sklanialby mnie do przemyslen czy nie mam przerosnietego ego :)

@topic.

Kupilem juz kask, temat do zamkniecia.

 

Chciałbym wierzyć, że kask na prawdę solidny.

 

Też nie czuję się łebski.

Może się mylę, ale w moim przekonaniu DOBRY kask to podstawa. Jakby nie było od tej miski zależy nasze życie...Nogę poskręcają, miednicę poskładają, rękę przyszyją... z głową nie jest tak łatwo.

 

Nie życzę, ale wszyscy wiemy jakie są realia.

 

Polecam wszystkim, nie tylko o kaskach, naprawdę warto;

 

http://www.youtube.com/user/MotosapiensPL/videos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniejsze są torowe garnki tak jak napisał YogiSc. Niestety żaden z nich do najcichszych nie należy ale coś za coś. Sam śmigam w torowym i szum powietrza aż tak bardzo mi nie przeszkadza, kwestia przyzwyczajenia. Zawsze stawiałem na bezpieczeństwo i nie żałuję wyboru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena max 500zł 
Wiem, szału nie robi ale jeszcze resztę tego przebierańca muszę kupić  :D Widziałem jakiś kask nolana n62 za 279zl a znajomi mi polecali ta marke tylko w takich ogólnych zdaniach więc zapytam też o niego  :)

 

Hmm.. Wiesz co ? Nie ma zdjęć na internecie co robią kaski za 279 zł bo są one zbyt drastyczne, ale mogę Ci powiedzieć jedno. Pewnego razu pewien gość miał wypadek, a w wypadku niestety zginął.. Zawali droga 140-170, kask naxa czy jakieś inne tego typu gówno za przeproszeniem, a z relacji wiem tyle, że jak przyjechała karetka to nie wiedzieli co robić bo gościowi się wbiła klamka sprzęgła do głowy - ani ściągnąć bo mogą naruszyć coś, a jedyne rozwiązanie to rozciąć... Ja osobiście mimo tego że miliarderem nie jestem, to na kasku staram się nie oszczędzać. Zdrowia chłopie nie kupisz, a masz je tylko jedno - pomyśl o tym :) Mimo że napiszesz o tym jak dobrze śmigasz, że wolno będziesz jeździł, to wystarczy jeden strzał od kogoś kto będzie pędził i mogą być tragiczne skutki... Ja bym zrobił tak :

- używany kask ALE DOBREJ MARKI jak nie mam kasy na nowy (oczywiście porządna używka, a nie po paru glebach :) I pamiętaj że kask przez max 5 lat trzyma swoje "wartości", a później traci już jak by to ująć... minerały która chronią skorupę) 

- Używany kombinezon ale TEŻ DOBREJ MARKI i niezbyt "pozdzierany" ew. z dziurą i dać tam łatkę z skóry :)

- Buty, to już nówki bo ceny nie zjadają, a jak chcesz coś lepszego to niekiedy ledwo używane stoją w dobrej kasie

- Rękawice - nie wypowiem się bo sam nie mam ochraniaczy w rękawicach z racji jazdy w terenie - chociaż może to też moja głupota. 

- Stabilizator karku - pomyślisz " po co mi to ? ". Podczas wypadku głowa będzie latać na wszystkie strony, a co za tym idzie ? Szybko o uraz kręgosłupa. Stabilizator karku , to wydatek jakieś 400 zł nowy - nie jakiś profesjonalny, ale zawsze to coś ! Przykładowo jeżeli ma CIę to uchronić przed uszkodzeniem jakichś kręgów szyjnych, to lepiej zainwestować i mieć spokój. 

 

stabilizator-karku-leatt_507.jpg

 

Patrz jaka jest różnica w lataniu głowy bez i z stabilizatorem - według mnie daje do myślenia :)

 

Ogólnie co do kombinezonów, to nie są one złe ale jak bym kupował to kupiłbym bez ochraniaczy kolan, a w zamian za to kupił porządne PROTEZY z ochraniaczami - To jest magiczne bo lepsza ochrona od ochraniaczy ponieważ się nie zsuwają i nie tylko chronią, a jeszcze stabilizują nogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.