Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pomóżcie wybrać motocykl


KACPER1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,proszę o pomoc w wyborze motocykla.Moja przygoda z jednośladami zaczęła się kilkanaście lat temu od skutera simson,potem były mz etz 150,251,jawa 350ts...żona,dzieci i już tylko samochody :)

Teraz chcę wrócić do pasji motocyklowej i proszę o radę co kupić.

Motocykl w 80% używany w mieście a pozostałe 20% to wypady poza miasto (góry), ma być ładny :lol: a tak poważnie to ma mieć to "coś"...

Mój wiek 37,wzrost 182,waga 87 podróże raczej bez pasażera (żona wciąż przeciw ;) ), także fajnie by był na dłużej niż sezon czy dwa.

Budżet ok.15k,z jakiego rynku szukać motocykla (chodzi mi o kraj pochodzenia)

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie sugestie.Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja powiedzial bym Yamaha TDM 900.

Z rynku Niemckiego albo Austriackiego.

TDM to tak średnio na 80% miasto :) Pewnie gdyby proporcje były odwrotne to byłby to dobry pomysł.

Może jednak doprecyzuj jaki rodzaj Ci się podoba wtedy będzie łatwiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co Ci lepiej pod pupa bedzie leżeć:rolleyes:

FZ6 jest na prawde wygodna, 100 kucyków uwierz mi daje rade...wersja jest z owiewka i bez, pytanie co wolisz :)

Owiewka zawsze bedzie lepsza i pomocniejsza w celach turystycznych, ale i do dzikich wypadów, golas..no nie ukrywajmy wieje, aczkolwiek ja na golasie(Hornet) popierdzielam i turystycznie i mniej turystycznie..kwestia przyzwyczajenia ;)

SV650, no dzwięk sam juz powoduje dreszcze :lol: bajka, 72 kucyki chyba, no ale V-ka więc zupelnie inny świat mm... Ale myśle że będzie wygodny, choc nie wiem czy nie gorszy niz fazerek

CBR RR-a no, tu nie ma raczej mowy o wygodnej turystycznej jeździe, to juz raczej spoert, dla upartego szybka turystyka

Aczkolwiek znam i takich co z takich plastików robia turystów, pytanie tylko czy Twojej pasażerce bedzie wygodnie?

Sprzęt, z racji bycia Honda dla mnie juz ma wielki plus.

Popryzmierzaj/cie się co wygodniejsze B)

Obstawiam FZ6 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem jest z tą przejażdzką właśnie,sprzedający nie są chętni przynajmniej u nas w kraju :)

Posiedzieć można ale tak sobie myślę że to podobnie jak w aucie na sucho może być ok a jednak na trasie diametralnie różnie.

Na SV przejechałem się troszkę ale nie mam odnośnika do FZ ani czegokolwiek innego,czy kierownica jest niżej w SV niż FZ czy mi się wydaje.

Czemu FZ jest po prostu lepsza??chodzi o markę?a jak ze spalaniem podobno SV mega oszczędne?

Wyjeżdzam na urlop do Włoch,warto tam poszukać moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem jest z tą przejażdzką właśnie,sprzedający nie są chętni przynajmniej u nas w kraju :)

Nie ma się czemu dziwic, motocykle na jazdahc próbnych rozbijane, kradzione...wiec:

- jedziesz z gotówką, prawem jazdy i dowodem - zastawik za sprzęta, rozwalisz, gościu ma gotówke= wartośc motocykla

czy kierownica jest niżej w SV niż FZ czy mi się wydaje.

jest taka możliwość, ale nie wiem na 100%

FZ wygodniejsza, spalanie pewnie niewielkie...czy Yamaha lepsza od Suzuki hmm...Ja wole honde, potem yamahe, suzuki i kawałkisraki :lol: Kwestia tego czym ludzie jeździli i na jakie egzemplarze trafili ;)

Mozesz i we Włoszech poszukac, pytanie teraz czy znasz sie na tyle by samemu oceniac jego stan? Czy wiesz jak wyglada oryginał? A nie jakiś mutant?

Bo potem może sie okazać, że trafiasz na przeszczepa o czym nie wies zi mówisz nam że FZ6 to gówno, a tak wcale nie jest.

Proponuje wycieczke z osoba która ma duże pojecie o danym modelu :D

PS.Spalanie zalezne od tego jak jeździc, jak wygerulowane gaziory(mówimy o gazniku, nie o wtrysku)...Mi Hornet pali 4-5,5l czasem ok 6l. Wszystko zależy jakk i w jakich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Manka,czyli narazie FZ6 lub SV,a honda ma coś w tym stylu?

Jaki rocznik i przebieg szukać za ok 15k? Jeśli ktoś będzie mógł pomóc wyborze konkretnego egzemplarza i w oględzinach to będę zobowiązany :) kolorek only black ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja Kolego stałem przed podobnym dylematem. Przymierzyłem się, przejechałem na fz6, cb600, sv650 i kilku innych. Nie jestem pewny, czy nie Jesteś za wysoki, by wygodnie podróżować na wspomnianych motocyklach. Przy moich 190cm nie czułem się na nich komfortowo. Z moich obserwacji mogę wysnuć takie wnioski:

-do miasta dwa pierwsze w sam raz,

-do turystyki moim zdaniem zbyt krótki rozstaw osi, trochę mnie wytrzęsło (jestem wysoki i ciężki, być może to wina ustawień zawieszenia), być może dla osób do 180cm wzrostu będą dobre,

-fz6, na pierwszy rzut oka ładny, osłony tłumików wykonane z badziewnego tworzywa, emituje dziwny dźwięk (sokowirówka?)

-cb600 (r. 2007 - nowoczesny design, najfajniejsze wykonanie, ładny basowy pomruk, chyba bardziej agresywna pozycja, ma wg mnie sportowy pazur),

-sv650 najfajniej zbiera się z dołu (Vka, fz6 i cb600 lubią wysokie obroty), ale było mi bardzo niewygodnie z uwagi na pochyloną w dół kierownicę (clip on to się chyba nazywa), nie spodobał mi się także jego archaiczny design.

Objeździłem również dl650 - silnik z sv650 ale jakby z inną krzywą momentu obrotowego, sprawia wrażenie masywnego (wina kształtu przodu), ale w rzeczywistości jest łatwy do ogarnięcia, motocykl o łagodnym usposobieniu, dobrze przystosowany do dalszych wypadów (duża owiewka, dostępność akcesoriów turystycznych, egzemplarz, który oglądałem był "objuczony" solidnymi gmolami, mocowaniami kufrów). Osobiście wybrałem tdm900 - silnik zbiera się z samego dołu, liniowo oddaje moc, nieźle brzmi, mocniejszy i bardziej zadziorny od dl650, wydaje mi się też, że da radę wymienionym 600'tkom momentem obrotowym, siedzę wyżej, wyprostowana pozycja ciała, nie męczy nawet po kilkuset kilometrach, mniej namacham się biegami. Podsumowując, sercem - hornet - zawadiaka (gdybym był niższy i lżejszy), rozsądkiem i zamiarem dalszych wypadów - tdm900 i dl650. Powodzenia w szukaniu, mniejszej niż moja liczby kilometrów przejechanych w poszukiwaniu jednośladu (blisko 5000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda ma coś w tym stylu?

Hornet, który Ci nie pasuje ale jest też CBFa :)

Jaki rocznik i przebieg szukać za ok 15k?
hehee.. złe pytanie, obecnie przebiegi sa w większości krecone i tak np podam własny przykład, mój 05' ma przejechane juz 60 tyś km, a roczniki 00' zawsze jak jeden maja do 35 tyś km, ciekawostka nie?

Ale rozumiem, ze nie każdy jak ja kreci sezonowo 15-18 tys km, ale tez bez przesady, ze wszyscy jak jeden 2-3 tys robia na sezon :lol:

Ok, 15 baniek to, powiedzmy roczniki 07-04, zalezy jakie sprzety, honda trzyma ceny dośc wysoko, suki sa chyba najtansze..ale mówie no zalezy jaki sprzet :lol:

Przebieg, wiem ze kazdy patryz by był jak najmniejszy- nic w tym dziwnego, ale niehc on bedzie realnie niski, no i adekwatny do stanu motocykla i odwrotnie.

Jak dla mnie motocykl turystyczny po przejechaniu 15 tyś powinien byc na oryginalnych: klockach, napedzie i oponach. Ja swojego kupowałam z przebiegiem 25 tys i fakt, opony i naped do wymiany się kwalifikował, ale oryginały jak mu fabryka dała.

Zatem przebieg już przy oględzinach czasem słychać, bo 15 tyś motocykl i klekotające zawory jak traktor...no pomyłka jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rady i sugestie,teraz pozostaje znaleźć uczciwego sprzedawcę (co chyba graniczy z cudem w tym kraju - doświadzczenie w branży samochodowej)i poprzymierzać się do kilku modeli.

Znacie to miejsce i sprzedawcę?? http://moto-raj.otomoto.pl/

Za poradą Gienka (dzięki)pooglądałem hornetki od '07 i muszę powiedzieć że ten motocykl ma coś w sobie i co gorsze zaczyna mi się podobać tylko cena :lol: (jak zwykle zakładam budżet a potem wszystko robi się duużo drożej) :)

Znalazłem też taką http://allegro.pl/honda-hornet-cb-600-2007-r-pc-41-pc41-i1620205818.html , czy to jest jakaś specjalna wersja stylistyczna "road runner"?? Czy warto interesować się "niewiele" uszkodzonym moto?

Znalazłem jeszcze tego sprzedawcę http://kkmotocykle.otomoto.pl/ sprzęt ma chyba z UK warto kupić z tego rynku? u niego???

Dziękuję za dotychczasowe opinię i proszę o jeszcze :lol: pozdrawiam Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gienek teraz przeczytałem Twojego ostatniego posta.Wydaje mi się że troszkę mam poukładane :lol: w każdym razie już nic nikomu nie muszę udowadniać a napewno nie na motocyklu :)

Może być litr może być więcej byle był to odpowiedni wybór...dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też taką http://allegro.pl/honda-hornet-cb-600-2007-r-pc-41-pc41-i1620205818.html , czy to jest jakaś specjalna wersja stylistyczna "road runner"?? Czy warto interesować się "niewiele" uszkodzonym moto?

Ten motocykl raczej nie należy do lekko uszkodzonych, wygląda jak by ostro w coś przydzwonił (uszkodzona chłodnica i pogięte kolektory jak by spotkały się z przednim kołem) a potem efektownie wylądował na zadupku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten motocykl raczej nie należy do lekko uszkodzonych, wygląda jak by ostro w coś przydzwonił (uszkodzona chłodnica i pogięte kolektory jak by spotkały się z przednim kołem) a potem efektownie wylądował na zadupku

No właśnie w ogłoszeniu "nieznacznie uszkodzony" a na miejscu okazuje się że niezły dzwon,okazje się nie zdarzają.

Kupię taki model horneta za mniej niż 15k czy szukać tańszy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rzeszów omijamy. Wykreśl to miejsce z mapy jesli jedziesz szukac motocykla. Tam sie składa jeden z 7 :):lol:

Jeśli hornet to najpewniejszy jest od chłopaków z Motoitalli (piła) Chłopaki maja na prawde pożądne sprzęty, na forum hornetowym są, motocykle nam sprowadzaja i ani jednego złego słowa.--> Motoitalia <--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rzeszów omijamy. Wykreśl to miejsce z mapy jesli jedziesz szukac motocykla. Tam sie składa jeden z 7 :D:D

Jeśli hornet to najpewniejszy jest od chłopaków z Motoitalli (piła) Chłopaki maja na prawde pożądne sprzęty, na forum hornetowym są, motocykle nam sprowadzaja i ani jednego złego słowa.--> Motoitalia <--

OK więc Rzeszów odpada widzę że sytuacja podobna jak z samochodami w Płocku :)

Dzięki za namiar na Piłę

Znalazłem taki http://allegro.pl/ducati-monster-s4r-s-4-r-2004r-zadbany-kup-na-raty-i1624681292.html piękny :D

tylko cena ciekawa u nas 20k a w niemczech 30k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK więc Rzeszów odpada widzę że sytuacja podobna jak z samochodami w Płocku :)

Dzięki za namiar na Piłę

Znalazłem taki http://allegro.pl/ducati-monster-s4r-s-4-r-2004r-zadbany-kup-na-raty-i1624681292.html piękny :D

tylko cena ciekawa u nas 20k a w niemczech 30k

W Polsce jest mało specjalistów od "dukatów", to sprzęty piękne, ale bywają kapryśne przy nieumiejętnej obsłudze. Z mojego sondowania rynku wynika, że koszty obsługi ducati są wyższe od marek japońskich (częstotliwość). Mam jeszcze pytanie, czy widziałeś monstera na żywo? To motocykl kompaktowych rozmiarów, a pozycja na nim jest "półleżąca". Ot duch cafe racera, piękne opakowanie, kratownicowa, stalowa rama, przejmujący dźwięk, desmo - legenda. Sprawdź jednak najpierw koszty serwisowania. Jeśli cię nie przestraszą możesz mieć pewność, że każdy będzie się oglądał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.