Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypożyczalnia motocykli !!!


Marek1150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jesteśmy firmą sprowadzającą motocykle. Od przyszłego roku chcemy otworzyć wypożyczalnię motocykli aby każdy kto chce kupić motocykl mógł podobny wcześniej przetestować a kto chce pojeździć w tygodniu lub przez weekend mógł tylko wypożyczyć a nie kupować. Ceny około 150 zł / dobę. Koledzy i Koleżanki co o tym myślicie (czy jest taki sens i zapotrzebowanie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegą będzie około 10 sztuk BMW R1150 RT i kilka innych motocykli. Cena brutto. Oczywiście za uszkodzenia odpowiada ubezpieczalnia bo trudno żeby klient płacił za to że "położy" motocylk tak samo jak rozbije samochód. Motocykle z roczników 2004-2007 pełne ubezpiecznie oraz GPS. W turystycznych kufry. Dodatkowo możliwość wypożyczenia kasków itd.Mile widziane uwagi czego oczekujecie itd :P----------Jeżeli chodzi o formalności to kaucja 2000 zł lub karta kredytowa, inne formy zabezpieczenia zostaną ustalone przez naszego prawnika ale walczymy o minimum formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nawet wiem skąd te motocykle będą . Wiem nawet w jakim są teraz stanie . Francuska Policja stwierdziła że to szmelc , no ale w Polsce jeszcze się da na tym przyszkubać na frajerach . Kto będzie reanimował te trupy ? Na jakich częściach ? Dacie gwarancję serwisowe na jazdę poza granicami Polski ? Bo kto niby miałby wypożyczać takie ( specyficzne dość ) motocykle ? Małolaty do szpanowania pod dyskami ??? Skuterowcy bez kasy na prawdziwy motocykl ?? Wypożyczalnia motocykli to poważny interes , wymagający poważnej inwestycji i poważnego podejścia ( dlatego tez nie będzie w Polsce tanich wypożyczalni na razie ) . Więc radze czytającym traktować ten temat jak ciekawostkę zoologiczną raczej , niż poważną sprawę . A do założyciela tematu - Chłopie nie spinaj się czytając moje wypociny , tylko zastanów się czy to ma sens . Wpakujesz jakąś tam kasę w te trupy i będziesz się z tym bujał potem wieki całe . Motocykle do wypożyczania to muszą być bezawaryjne sprzęty , bo w dupę dostają niemiłosiernie cały czas . A ile kosztują części do BMW to chyba nie muszę ci uświadamiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie to kaucja może będzie mniejsza ale niestety musi być, karty oczywiście nikt nie zostawia tylko robimy zabezpieczenie sumy tych np 2000zł. Część motocykli będzie z francuskiego ministerstwa ale Kolego nie wszystkie to są trupy gdyż francuzi wymieniają je gdyż są takie przepisy a ja sprowadzając ten sprzęt wiem ile do każdego trzeba dołożyć i orientuje się w cenach części. Ja odpowiadam za stan motocykla i jeżeli taki zepsuje się np. w chorwacji to my wysyłamy lawete i nowy motocykl. Prowadzimy do tej pory wynajem samochodów i znamy się na temacie. Ponadto jeżeli chodzi o bmw to jesteśmy firmą z Katowic proszę nie mylić z innymi handlarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaucja jest normalną sprawa przy takiej działalności - wszystkie wypożyczalnie samochodów działają w ten sposób...ceny moim zdaniem naprawdę atrakcyjne - za 150zł ciężko wynająć samochód segmentu A...jednak w przypadku motocykli bardzo istotna będzie moim zdaniem wysokość udziału własnego oraz ewentualnie franszyzy poniżej której TU nie odpowiada za szkody...ciężko też moim zdaniem będziecie mieli z ubezpieczeniem motocykli przeznaczonych do wynajmu - ale to już pewnie załatwiliście..powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny jak najbardziej popieram z punktu widzenia motocyklisty, ale z czysto biznesowego punktu widzenia myślę, że powinniście przemyśleć jeszcze raz Wasz pomysł...kilka uwag:czy dobrze skalkulowaliście cenę za dzień wypożyczenia? Jak wiadomo motocykle są pojazdami sezonowymi, więc zarabiać na siebie będą przez ok 7 miesięcy przez pozostałe 5 będą stały nie używane więc nie przyniosą żadnego dochodu, mało tego trzeba będzie jeszcze dołożyć do garażu lub hali w której będziecie zimować sprzęty oraz zainwestować w tajle... W razie wypadku czy kolizji (o co nietrudno przecież może przyjść do was ktoś kto właśnie co odebrał prawko, ma 150zeta, wziąść sobie taką bm-ke na testy...motocykl rozbity nie generuje zysku.Sami dobrze wiecie, że motocykle nie będą wynajmowane non stop(strzelam że każdy motocykl w miesiącu uda wam się wynająć na około 10 dni.Martwi mnie również ograniczenie co do jednej marki i modelu motocykla...Ja bym się bardziej skupił na zawężeniu się 2 motocykli z każdego segmentu rynku np. 2 sporty(600 i 1000), 2 turystyki, 2 nakedy, 2 armaturki itp... Jakaś trajka na ślubyI co najważniejsze rozważył bym zakup jakiś motocykli dostępnych na eventy np. jakiś stary junak z koszem lub coś z bmw z czasów wojny, jakiś harley... Wiele firm wynajmuje takie sprzęty czy to do ozdoby stoisk firmowych na targach, czy jakiś konferencji itp...Ciekawi mnie cena jaką zaśpiewa sobie ubezpieczalnia za AC i Oc motocykla który będzie przeznaczony do wypożyczenia...Myślę, istota pomysłu bardzo trafna ale wykonanie jakie macie zamiar zrobić skończy się kompletną klapą.Mimo wszystko, życzę wam powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie również ograniczenie co do jednej marki i modelu motocykla...Ja bym się bardziej skupił na zawężeniu się 2 motocykli z każdego segmentu rynku np. 2 sporty(600 i 1000), 2 turystyki, 2 nakedy, 2 armaturki itp... Jakaś trajka na ślubyI co najważniejsze rozważył bym zakup jakiś motocykli dostępnych na eventy np. jakiś stary junak z koszem lub coś z bmw z czasów wojny, jakiś harley...
To życzenia ściętej głowy ! Ten pomysł zrodził się tylko dlatego że chopaki maja dojście do używek ( zużytych ) . Nie będą inwestować góry kasy w motocykle .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To realne założenie biznesowe a nie marzenie ściętej głowy!!!, sprawa jasna chcesz zarabiać musisz zainwestować... a że wypożyczalnia samochodów czy motocykli to początkowo spory wydatek wie każdy( i w tym przypadku nie mówię tu o fabrycznie nowych motocyklach, bo jeśli chce się przymierzyć do fabrycznie nowego bladego to idę do salonu na jazdę testową i nie muszę płacić 150zł za tą przyjemność, piszę o zakupie 2-3 letnich używek)... dlatego szukałem spójności w strategii biznesowej.Tak jak napisałem nie wróżę sukcesu ale szczerze trzymam kciuki za powodzenie interesu jeśli takowy powstanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie rozumiem tych którzy nie maja pojęcia o takim biznesie ale doradzać "fachowo" to potrafią że ho ho...Jak ja zaczynałem swój biznes to też mi doradzano że się nie uda, że nie wyjdzie i Ci co mi doradzali nadal na etaciku za 1200 brutto jadą i nadal pewnie wszystko fachowo oceniają...Napiszcie mu jeszcze że ZUS trzeba płacić, że podatki są wysokie, że jest Urząd Skarbowy, a co będzie jak będzie wojna, a co jak przyjdą ruscy, a co jak ci nie wyjdzie, a co jak będzie padało...Kolega napisał, że prowadzi już wypożyczalnie samochodów więc pewnie zna się na biznesie i na sprawach ubezpieczeniowych w tym temacie. Inaczej jest ja ja chcę autocasco do mojego jednego motocykla a inaczej jakbym miał ich całą flotę. Skoro ubezpiecza się samochody do wypożyczenia i setki aut do leasingu dla firm(gdzie nikt z PH ich nie oszczędza...) to może da się i do takiego biznesu.Każdy biznes jak się go mądrze poprowadzi przyniesie zysk.BMW sa dobrymi motocyklami, i nikt mi nie powie że to jakiś szmelc, bo jak przyjdę i zobaczę co mi dają do jazdy to po prostu go nie wezmę i tyle. Resztę zweryfikuje wolny rynek, konkurencja i klienci.Pomysł uważam za dobry, cena- jak brutto to oki, ale musi być reklama i jeszcze raz reklama. No i zgodził bym się że same 1150 to ciut za mało w asortymencie, ale skoro startujecie to jakos obleci. Jak ruszycie dajcie znać, na pewno się zjawię i coś załatwimy bo noszę się z zamiarem pośmigania na czyms innym niz mam, zanim kupię coś innego niż mam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie rozumiem tych którzy nie maja pojęcia o takim biznesie ale doradzać "fachowo" to potrafią że ho ho...
chopok , pijesz do mnie to ci napiszę że ja interesy prowadzę w kilku branżach ( w tym również motocyklowej ) więc znam realia , na etaciku też nie siedzę , a te motocykle które mają być wypożyczane widziałem . Znając cenę jaką ten pan krzyknął na dzień dobry nie wróżę mu łatwego życia , bo zwyczajnie nie zarobi na tym . Co nie oznacza wcale że nie chciałbym aby mu nie wyszło , i nigdzie tego nie napisałem ! Więc nie wiem po co te twoje wypominania ? Ja każdemu dobrze życzę , a w pierwszym poście napisałem jedynie że takich cen nie będzie i w to szczerze wierzę . Trzeba liczyć siły na zamiary i kalkulować koszty zanim się strzeli publicznie ceną ( tymbardziej tak niską ) , bo potem życie weryfikuje i trzeba albo interes zamykać albo podnosić ceny . Widziałem to nie raz bo obracam się w kręgach biznesowych jakiś już czas. . Teraz wszyscy czytający to forum zacierają ręce , bo myślą że powożą sobie dupska Beemkami za 150 zyli , a jak przyjdzie co do czego to pierwszy zonk będzie jak zobaczą motocykl a drugi jak się dowiedzą jaka jest cena .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może trochę sprostowania. jestem w interesie tym i ogólnie w motoryzacji od kilkunastu lat, nie liczę na zyski przez pierwsze dwa lata gdyż w dzisiejszych czasach to nie możliwe. W każdym interesie najważniejsze jest wyrobienie sobie marki. Motocykle które mam zamiar wypożyczać są w dobrym stanie w chwili sprowadzenia gdyż osobiście je sprawdzam we Francji. Po sprowadzeniu każdy niesprawny sprzęt trafia do serwisu a nie do pana Józka do garażu. Kalkulacje już mam dawno zrobione i cena nie przekroczy 150 żł. Nie licze na nowy sprzęt bo to nierealne jak już wspomnieliście w takich cenach a poza tym jadąc na wycieczkę na 10 dni za granicę kto zapłaci 350 zł /dobę ? nierealne. Ruszamy od marca 2011 już pod koniec tego roku będzie strona internetowa o której oczywiście powiadomię. Temat założyłem gdyż jestem ciekawy zainteresowania takim wynajmem na Polskim rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak, że mówimy nie wypali bo nie, bo zazdrośni jesteśmy czy coś w tym stylu...Jak sam Marek napisał nie liczy na zyski przez pierwsze 2 lata, a to całkowicie zmienia postać rzeczy. Czyż nie?Tylko tego tyczyły się moje posty, po prostu jeśli założenie jest taki zysk od zaraz to przy cenie 150zł jest to nierealne(bo gdzie miejsce na odzyskanie kasy zainwestowanej w motocykle, serwis i zimowanie).Sprytny nie ma się co spinać i bulwersować. POzdrawiamP.S. jak najbardziej życzę sukcesów z wypożyczalnią motocykli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Odnosnie wypozyczenia motocykla, to od wiosny u mnie bedzie mozna wypozyczyc 2 motocykle, yamahe r6 2006 i honde 1000 rr z 2006 roku,jeden i drugi sprzet w pełni sprawny uzywane przezemnie.Cena wypozyczenia za 24h nie bedzie tak dobra ja ta ,ktora zaproponował kolega zakładajacy ten temat.

Bedzie wynosic 300 zł/doba. Dłuzsze okresy do uzgodnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.