Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

najśmieszniejszy mandat świata...


Cross

Rekomendowane odpowiedzi

dowcip górna półka od zajaca dzisiaj dostałem mandat pod tytułęm 6pkt i 600zł za stwarzanie zagrożenia w ruchu...jaki podów ?? a mianowicie wg. jednogo z nich totalne służbiste za szybko wziołem zakręt czym to spowodowąłem te zagrożenie, kiedy to usłyszałem myślałem ze padne na twarz ze smiechu. na dziendobry powiedział mi ze jezeli nie przyjem mandatu to ofc grodzki normalka i ze byłem sam a ich dwóch to oświadcza jeszcze ze wyprzedzałem na 2 ciągłej i leciałem na gumie ^^. Az normalnie sie zastanawiam czemu tym razem sie zatrzymałem moze dlateog ze byłęm świecie przekonany że nic nie zobiłem ? no nic nie ważne przestroga na przyszłość bierzcie zakręty na kwadratowo z predkością wózka inwalidzkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze złożyć pismo ze skargą opisując całe wydarzenie, miejsce,dokładny czas (zastraszanie i że w sądzie powiedzą coś innego). Pismo składasz np. w Komendzie Wojewódzkiej w sekretariacie oczywiście masz kopie do potwierdzenia. Ktoś to tam przeczyta i teoretycznie w/g KPA powinien Ci odpowiedzieć. Jedno pismo pewnie nic nie da ale jak na ten sam patrol będzie więcej skarg to sie im przypatrzą i może ktoś po dupie dostanie. Trzeba próbować. A patroli jest dużo; wiosną lubią na motocyklistów polować (wczoraj kumpla Vectra skasowała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwolywanie sie od mandatu ktory znawca prawa to wymyslil?po to jest sad grodzki wlasnie nie zgadzasz sie z mandatem nie przyjmujesz policja kieruje wniosek o ukaranie do wlasciwego rejonowego sadu grodzkiego w momencie przyjecia MKK przyznales sie do winy i potwierdziles przyjecie wlasnym podpisem jedyne co mozesz zrobic to napisac skarge jezeli faktycznie trafiles na takich sk.... wtedy zrobia posteowanie zapewne nie bedzie tak jak tam powyzej ktos napisal o zawieszeniu i premi:)i wcale nie trzeba setki skarg na danych gosci wystarczy jedna... to z tym sadem grodzkim tez nie jest tak do konca jak ktos tam napisal ze zeznajesz na komisariacie i notatka leci do grodzkiego.. jak chcesz cos wiedziec dokladniej napisz na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było im powiedzieć, że Ty w takiej sytuacji napiszesz "życzliwy" liścik do WSW.Ty 600 zł, oni zawieszenie na czas dochodzenia i połowa wypłaty przez pół roku.Zawsze powtarzam: żyj i daj żyć innym.Ale chama załawiaj po chamsku...
WSW jest w wojsku, w Policji funkcjonuje BSW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że im bardziej będziesz kombinował, tym więcej problemów i strat sobie narobisz. Fajnie jest mówić "odwołaj się", "nie przyjmuj mandatu" jak to nie Was mają potem obciążać kosztami czy ciągać po posterunkach i sądach.Skargę napisać na pewno nie zaszkodzi, ale choć mnie by to bardzo bolało, to mandat bym zapłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wątpliwych przypadkach trzeba spisać sobie nr służbowy policjanta i napisać skargę do właściwej kom woj PP ... dla "wesołego" policjanta to jest kilka wyjazdów i tłumaczeń się. Wbrew pozorom - takie skargi są traktowane całkiem poważnie i "wesoły" policjant musi sam udowadniać że nie jest wielbłądem. Sprawdzane jest dość szczegółowo czy był wtedy na służbie i czy ma wszystko napisane w swoim "dzienniczku" - każde zdarzenie musi być udokumentowane, a wszelkie nieścisłości są traktowane jako niesumienne pełnienie służby - czyli pozbawienie premii awansu i t p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem kiedyś mandat (i parę punktów) za ... zbyt wolną jazde :)Z uwagi na remont DK1 pomiędzy Siewierzem a Cz-wą, zamkniety był jeden pas ruchu...Oczywiście, masa cwaniaków, którzy zamiast jechac grzecznie czynnym pasem, podjeżdzali pod samo zwężenie i "na chama" się wpychali...Zablokowałem ten pas...na jakieś 100 metrów przed zwężeniem zauwazyłem policjanta, który macha do mnie bym podjechał i zjechał na bok...Podobno machał już od jakiegoś czasu, wiec oprócz poruszania sie z prędkością utrudniajacą ruch innych pojazdów, chciał mnie obdarowac mandatem za stworzenei zagrożenia oraz niesteosowanie się do poleceń osób kierujacych ruchem i coś tam jeszcze...w sumie miało być kilkaset złotych i ładnych kilka punków...Skończyło się troszke skromniej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinienem powiedziec mea culpa :)A tak poważnie: nie twierdziłem,ze mandat dostałem niesłusznie...po prostu go przyjałem i tyle,choc uważam,ze to jednak dosc niecodzienna sytuacja była (przynajmniej to 8 lat temu,kiedy mi sie to zdarzyło)...Z drugiej strony jazda, o ktorej mowisz to póki co pobożne życzenie - przynajmniej w większości sytuacji...Nie raz zdarzyło mi sie dojeżdzać grzecznie (powoli) lewym pasem i ZAWSZE znalazł sie jeden czy drugi,ktory chciał pokazac,ze jeszcze mnie wyprzedzi na trzeciego i bedzie przede mną...I jak sie potem nie wkurzac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I/JG53_Pogo @ 04.04.2010 20:21Tak tylko że sąd grodzki odbywa się bez twojej obecności Ty tylko składasz zeznanie na komisariacie .
wręcz przeciwnietrzeba było nie przyjmować mandatuw sądzie dużo gorzej by nie byłomógłbyś więcej zyskać niż stracić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I/JG53_Pogo @ 04.04.2010 20:21Tak tylko że sąd grodzki odbywa się bez twojej obecności Ty tylko składasz zeznanie na komisariacie .
jeśli przyjąłeś mandat (czyt. podpisałeś blankiet) to nie ma możliwości aby się "odwołać"po to policjant poucza o prawie odmowy aby poprzez nie przyjęcie mandatu móc zakwestionować jego zasadnośćteraz to już po ptokachjedyne co możesz zrobić to naskrobać skargę na funkcjonariusza ale to ma wymiar jedynie symbolicznypoza tym możesz liczyć na przedawnienie karalności choć teraz to już się bardzo rzadko zdarza i zazwyczaj do dwóch lat "do drzwi puka komornik" ;)btw. sorry za dwa posty ale nowe forum jest do d...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dowcip górna półka od zajaca dzisiaj dostałem mandat pod tytułęm 6pkt i 600zł za stwarzanie zagrożenia w ruchu...jaki podów ?? a mianowicie wg. jednogo z nich totalne służbiste za szybko wziołem zakręt czym to spowodowąłem te zagrożenie, kiedy to usłyszałem myślałem ze padne na twarz ze smiechu. na dziendobry powiedział mi ze jezeli nie przyjem mandatu to ofc grodzki normalka i ze byłem sam a ich dwóch to oświadcza jeszcze ze wyprzedzałem na 2 ciągłej i leciałem na gumie ^^. Az normalnie sie zastanawiam czemu tym razem sie zatrzymałem moze dlateog ze byłęm świecie przekonany że nic nie zobiłem ? no nic nie ważne przestroga na przyszłość bierzcie zakręty na kwadratowo z predkością wózka inwalidzkiego

hahaha dobre!!! i wystawcie reke w kierunku skretu hahahaha zeby w razie co nie bylo, ze taka zawrotna predkoscia jedziecie bez sygnalizacji :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.