Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Makabryczny Wypadek W Sosnowcu


Piotr Dudek

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie jest moderator żeby posprzątał ten bałagan ? Obrażanie się wzajemne - za to są paragrafy. Piotr Dudek dobrze zrobił wklejając te foty - moze jeden z Was poogląda je i pomysli zanim odkręci manetę. Ku przestrodze - sam temat do czegoś zobowiązuje więc skończcie stawiać świeczki tylko idźcie na cmentarz i się pomódlcie za tych co im szczęście bozia odebrała (a czasami rozum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Generalnie , mimo że nie jest to temat odpowiedni, musza przyznać że samo godka do młodego człowieka, motonity , naprowda nie na wiele się zdo.Nie roz , nie dwa , tłumaczyłech małolatom o łachach na moto , o kasku , sposobie jazdy.Dopóki jeden z drugim nie zaliczyli szlifa , nic to nie dało.A czasem i to nic nie wskórało.Wydaje mi się że po prostu trza na to czasu,obycia z motongiem , wyszalenia się.Choć "starym " tyż się zdarzy ...Skończcie ludziska się wadzić , i pomyślcie o następnym sezonie , o kolegach kerych już nie ma , i o tym dlaczego ich nie ma.Tak coby "Ku Przestrodze" świeciło pustkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem uwagę na pewien proceder coraz częściej ujawniający się na forum, który występuję wśród mimo wszystko mniejszej ilości forumowiczów (choć w szerokim zakresie w każdym temacie) podczas pojawiania się niezwykle trudnych i ciężkich tematów, nad którymi mnie osobiście ciężko było by wydawać sądy z za wygodnego biureczka w ciepłym domu. Wygląda to tak jakby wiele osób udzielających się w podobnych tematach chciało koniecznie napisać coś znaczącego (ważnego)wykazać się (to dobrze)ale z tego wszystkiego koniec końców ta chęć kieruje się w znacząco złym kierunku i wychodzi z tego po prostu jedna wielka licytacja. Chęć udowodnienia pod żadnym pozorem nie odpuszczania, występuje następujący schemat iż: moja prawda jest bardziej prawdziwa niż Twoja prawda i nie ma dyskusji.Po paru postach w tym samym temacie potrafią pisać już nawet rzeczy nie związane z tym co było początkiem tematu, byle by wyglądało, że ja mam też coś do powiedzenia, jakby nie można było odpuścić. I tak w obie strony piłeczka lata jedna osoba drugą nakręca. A to chyba w tym wszystkim nie o to chodzi. Nikogo nie neguje, ot tak wysunąłem wolną myśl. Pozdrawiam
Ci którzy to zrozumieją powinni "odpuscić" w tym i innych tematach. .....ale obawiam się że to niewykonalne w grupie pewnych forumowiczów...[*] kondolencje dla znajommych i rodziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobny popieram.malo sie wypowiadam na forum,ale w koncu powiem co mysle,wszyscy szczekaja,kto z tych szczekajacych nie zerknal na fotki pana Piotra??kazdy ma swoje zdanie wiec dlaczego sie psioczy na tego ktory ma swoje zdanie??temat KU PRZESTRODZE!!!!!!!!!!!! a sie stawia swieczki.swieczki stawia sie po fakcie a ku przestrodze ???? daje sie przestrogi.zdjecia??????boli jak cholera ale innych naucza,wychamuja...zycie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzi ludzie mają inne myslenie i całe moralizowanie nie ma sensu.Wiem coś na ten temat bo mam syna w wieku 20 lat.Życie nauczy ich same pokory, a nasza "jałowa gadka" to walenie grochem w scianę .Zresztą sam widzisz Piotrze z jakimi wypowiedziami się spotykasz.Młodość rządzi się swoimi prawami,ale gdy lampka życia gaśnie tak szybko to jest to wielka tragedia.Widocznie tak jest nam pisane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzi ludzie mają inne myslenie i całe moralizowanie nie ma sensu.Wiem coś na ten temat bo mam syna w wieku 20 lat.Życie nauczy ich same pokory, a nasza "jałowa gadka" to walenie grochem w scianę .Zresztą sam widzisz Piotrze z jakimi wypowiedziami się spotykasz.Młodość rządzi się swoimi prawami,ale gdy lampka życia gaśnie tak szybko to jest to wielka tragedia.Widocznie tak jest nam pisane .
Nie o moralizowanie tu chodzi...jesli dzięki takim a nie innym wypowiedziom,czy zdjeciom: jeden czy dwóch odpusci gaz w odpowiednim momencie - to cel tego działu bedzie osiagniety...Bo kolejny młody człowiek zostanie przy zyciu...Mam też swój wiek, wiec moze dlatego nie rozumie wypowiedzi tych niektórych "młodych"...i to nawet nie o słowa mi chodzi,ale sposób w jaki wypowiadają sie przy okazji obrażając innych...I nie rozumie, dlaczego panuje taka niechęc, by pisac o przyczynach (a może przyczynie) większosci tych wypadków...Takze tych, gdzie jedną z przyczyn (najczęsciej nie pierwotną) było wymuszenie...I nie po to,by szargac pamiec kogokolwiek - po to by chociaz spróbowac wyciągnąc wnioski...By zrozumiec,ze najmniej kosztuje nauka na błędach - ale czyichś błedach...Tak jak pisze Vanhelsing: zycie nauczy ich pokory - oby nie w takich okolicznosciach, kiedy po nich (a moze nas) pozstanie ból i rozpacz bliskich, których zostawimy...Zastanawiałem sie dośc długo,czy w tym watku cokolwiek napisac...wiele z zamieszczonych tu wypowiedzi powinno byc usunietych...skoro ktos,kto to pisze nie rozumie niestosownosci pewnych słów, to powinien to zrobic moderator...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie mam tam z 30, 40, 50 lat, jestem młody to całkowicie jestem za Panem Piotrem Dudkiem. Takie zdjęcia dają do myślenia (wyobraźnia trocha działa) w przeciwieństwie do zwykłego tekstu na forum. A od tego jest przecież ten dział. Świeczki możecie stawiać, ale na cmentarzu, a nie wirtualne.Ten dział powinien nas przestrzec przed tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najbardziej współczuje rodzinie....wiem jak to jest...moj ojciec tez odszedl.....ale chlopak sam zagral ze smiercia w rosyjska ruletke....i przegral....kazdy ma wolna wole....co do zdjec.... powiem szczerze ze juz w zyciu roznych rzeczy sie naogladalem w sieci i na mnie takie zdjecia nie robia wrazenia. ale ja mam rodzine i zawsze jak wsiadam na motor mysle o tym ze czekaja na mnie.....na mnie to lepiej dziala niz jakies zdjecia. faktem jest ze ten dzial chyba nie byl po to zeby tu swieczki zapalac.....s2izula.....po twoich postach czuje ze ten chlopak byl kims bliskim dla Ciebie.... Bardzo Ci wspolczuje straty..... ale jak napisalem wczesniej On sam wybral....nikt inny nie zawinil w tym wypadku, nie bylo samochodu ktory wymusil, pijaka zataczajacego sie na droge, nie bylo zwierzaka... dlatego postaraj sie zrozumiec ludzi na tym forum.... oni chca przestrzec Nas przed taka sytuacja....pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie mam tam z 30, 40, 50 lat, jestem młody to całkowicie jestem za Panem Piotrem Dudkiem. Takie zdjęcia dają do myślenia (wyobraźnia trocha działa) w przeciwieństwie do zwykłego tekstu na forum. A od tego jest przecież ten dział. Świeczki możecie stawiać, ale na cmentarzu, a nie wirtualne.Ten dział powinien nas przestrzec przed tym wszystkim.
Szacun dla Ciebie za tą wypowiedź!A walka ze świczkami wirtualnymi,to chyba walka z wiatrakami....niestety...Swoją drogą, ciekawe ile z osób za 11 miesiecy znajdzie chwilke,by pójsc na cmentarz i zapalic znicz i pochylic głowe w zadumie albo modlitwie...A wypowiedzi tzw.bliskich ... hmm...tak sobie mysle,ze gdyby ktos bardzo mi bliski zginął czy zmarł, to chyba nie siedziałbym przed kompem i nie zastanwiał sie, jak tu dowalic Piotrowi Dudkowi czy innym, którzy mają czelność wyrazic swoje zdanie poprzez próbę obiektywnej oceny sytuacji...Sytuacji!!! A nie człowieka,którego juz nie ma wsród zywych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka tragedia się stała ale nie ma co ukrywać brak wyobraźni i szaleństwo zrobiło swoje …I jednego nigdy nie zrozumiem i nie ma tu jakiegoś głupiego usprawiedliwiana bo umiem jeździć mam motocykl opanowany , jeżdżę już bardzo długo itp. .Czyli jazda 200 km na godzinę po mieście nie jednokrotnie łamiąc przy tym inne przepisy i narażając życie innych użytkowników drogi czy jest to mądre ?Niestety ale taki kierowca jest sam sobie winny . Ja rozumiem rozpacz po stracie bliskiej osoby i jest mi go naprawdę żal ale czy droga publiczna to jest tor wyścigowy ???Mam ochotę na ostrą jazdę adrenalinę chce się wyżyć jadę na tor do Brna tak jak robi mój kolega i tam możesz popierdalać ile chce i dać sobie upust swojej adrenaliny .. Chcesz poskakać na crossie ? Jedziesz na tor .Chcesz pojeździć enduro ? Jedziesz w teren..Proste i oczywiste i rozumiem Piotrka że wkleił te zdjęcie jak byście zauważyli tam nie ma ani kropli krwi jest pokazany skutek i siła takiego uderzenia i wiem że autorowi o to chodziło o przestrogę !!!!!.Nie raz widziałem jakiś wypadek samochodowy ale po fakcie i było to normalne ale raz widziałem na własne oczy sam moment zderzenia i powiem wam jedno dopiero wtedy zdałem sobie sprawę jak to jest potworna siła i jak zachowuje się człowiek gdy jego głowa rozwala się o przednio szybę szooook i gęsia skórka !!!Pewien człowiek mi kiedyś powiedział motocykl może każdy głupi kupić …Ale motocykl jest przeznaczony dla ludzi mądrych !!!Dla czego nie musze chyba tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat w miarę możliwości posprzątałem, proszę Was o szacunek do tego typu tematów, a wyzywanie, groźby itp. zostawcie sobie na PW.Za te beznadziejne wypowiedzi nie ma %, praktycznie każdy by je dostał, ale za każda podobną wypowiedź tego typu dam Bana na 7 dni bez ostrzeżenia. Kolega nie byłby dumny z nas "motocyklistów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzi ludzie mają inne myslenie i całe moralizowanie nie ma sensu.Wiem coś na ten temat bo mam syna w wieku 20 lat.Życie nauczy ich same pokory, a nasza "jałowa gadka" to walenie grochem w scianę .
Mam podobne odczucie. Od jesieni ub/roku byłem w delegacji w Brzegu Dolnym. Bardzo spokojna okolica, więc myślałem że podobne zdarzenia mnie (przynajmniej na jakiś czas) miną. Nic bardziej mylnego. Każdy miesiąc pobytu tam przypieczętowany był takimi "złymi wieściami" z okolicy. Pierwszy raz w życiu widziałem też bezsensowną śmierć młodego chłopaka. Powodem była nie jego jazda, a to co sobie "powiesił" u szyi... Za każdym razem gdy widze / słysze o podobnych sytuacjach, coś mnie w "środku" skręca...Nie jeżdżę wolno, nie jeżdżę też szybko ale staram się ( to dobre określenie, ponieważ wszystkiego przewidzieć się nie da) myśleć nad tym co robie nan drodze.I po kilku latach doświadczenia, na pożegnanie z przyjaciółmi (przyjacielem / kolegą) nie odkęcam już manetki! Choć ręka bardzo "swędzi", a serce "kusi" to rozum podpowiada abym uchwycił kolege za ramie i powiedział: ".... Uważaj na siebie! Jedź ostrożnie... " Bo chcę z nim jutro się widzieć. Cieszyć się znów jego obecnością! Sauną, kolacją...To tak niewiele, a kto wie, może tymi kilkoma słowami uratuje czyjeś życie?...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weszłam na to forum tylko dlatego że poprosiła mnie o to mama. mariusz miał wypadek, nie przeżył. ale my bardzo chcemy wiedzieć dokładnie jak do tego doszło, co zrobił nie tak. nie możemy uwierzyć że już go nie ma, ale musimy wiedzieć co się dokładnie stało, bo policja niestety nic nie wie. chciałabym wiedzieć czy on był świadomy, czy coś mówił, jeśli tak to co powiedział. chcę wiedzieć wszystko o ostatnich chwilach jego życia, bo nie ogarniam...pogrzebg jest w środę o 14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weszłam na to forum tylko dlatego że poprosiła mnie o to mama. mariusz miał wypadek, nie przeżył. ale my bardzo chcemy wiedzieć dokładnie jak do tego doszło, co zrobił nie tak. nie możemy uwierzyć że już go nie ma, ale musimy wiedzieć co się dokładnie stało, bo policja niestety nic nie wie. chciałabym wiedzieć czy on był świadomy, czy coś mówił, jeśli tak to co powiedział. chcę wiedzieć wszystko o ostatnich chwilach jego życia, bo nie ogarniam...pogrzebg jest w środę o 14
mozesz wiecej informacji o pogrzebie z jakiego miejsca ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.