Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Makabryczny Wypadek W Sosnowcu


Piotr Dudek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj około godz.13 na prostym odcinku drogi koło Balatonu Klimontowskiego w Sosnowcu 25letni motocyklista uderzył w drzewo rozbijając doszczętnie swój motocykl. Resztki motocykla rozrzucone na odcinku 200 metrów.Piszę wyraźnie resztki bo silnik z rozłupaną skrzynią biegów leżał w rowie 100 metrów od miejsca uderzenia a największe skorupy ramy miały pon.10cm.Na jezdni i w okolicznym lesie tarcze sprzęgłowe,wodziki i części elektryki.Brak śladów hamowania ale na odcinku ok. 250 metrów przed miejscem uderzenia wyraźne ślady przyziemienia przedniego koła i wyraźne ślady pozostawione przez przednią oponę na wskutek efektu shimmy.Karetka pogotowia przyjechała w ciągu kilku minut i ponad 1 godzinę trwała akcja reanimacyjna.Otwarte złamanie lewego podudzia i połamana lewa ręka. W stanie bardzo ciężkim odwieziony do szpitala.Opisuję w miarę szczegółowo ku przestrodze innym adeptom jazdy na kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

skoro nowka to mozna wyciagnac duzo roznych wnioskowto byla 600 czy 1000 RR ??ale ta nawierzchnia tam jest przeciez masakra...szkoda duzo zdrowia
1000RR na gaźnikach (wiem bo leżały w krzakach prawie kompletne) a nawierzchnia od kilku tygodni nowa na całym odcinku o dobrej przyczepności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jego kolegą i byłem na miejscu wypadku. A więc to była Honda CBR 1000RR rocznik 2008 kupiona jakoś w maju tego roku z przebiegiem ~5k km. a więc nie bez tablicy bo on jeździł z tablicą tylko miał ją głęboko pod zadupkiem jak to często w tych modelach się montuje. co do słów Pana Piotra to nie jest tak że najwiesze części miały max 10 cm. Byłem, widziałem, że przedni widelec wraz z główką ramy ułamany, reszta ramy pognieciona a silnik faktycznie wyrwany i leżał z rowie w innym miejscu niż motocykl. tarcze i przekładki sprzęgła leżały jak wzrokiem objąć. ten motocykl to nie szyba hartowana żeby się rozsypywał przy wypadku w mnóstwo maleńkich części więc bez zbytniego dramatyzmu.Ale co najgorsze chłopak teraz może jedynie pośmigać po niebieskich autostradach [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.