Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

KradzieŻ Moto


kryczkens

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wspolczuje koledze mam nadzieje ze ci maszynka sie odnajdzie cala i zdrowajako nowy na forum nawiazujac do wypowiedzi kolegow wpadlem na pewien pomysl jak wiadomo kradzieze sie zdazaja i beda zdazac (niestety ) ale jako brac motocyklowa moglibysmy pomuc tym ktorych to spotkalo a mianowicie jest nas bardzo duzo w calym kraju i gdyby tak kazdy znas odmowil sobie 4 piw a ofiarowal te pieniazki na pomoc pokrzywdzonemu umozliwilo by to mu kupno nowego.pamietajcie ze nie kazdy z nas ma dobra prace wysokie zarobki niejednokrotnie ktos zbiera na motocykl wiele lat a puzniej traci go przez jakis popaprancow10 zl to chyba kazdy moze odzalowac a w skali kraju robi sie juz pokazna suma co wy nato??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje koledze mam nadzieje ze ci maszynka sie odnajdzie cala i zdrowajako nowy na forum nawiazujac do wypowiedzi kolegow wpadlem na pewien pomysl jak wiadomo kradzieze sie zdazaja i beda zdazac (niestety ) ale jako brac motocyklowa moglibysmy pomuc tym ktorych to spotkalo a mianowicie jest nas bardzo duzo w calym kraju i gdyby tak kazdy znas odmowil sobie 4 piw a ofiarowal te pieniazki na pomoc pokrzywdzonemu umozliwilo by to mu kupno nowego.pamietajcie ze nie kazdy z nas ma dobra prace wysokie zarobki niejednokrotnie ktos zbiera na motocykl wiele lat a puzniej traci go przez jakis popaprancow10 zl to chyba kazdy moze odzalowac a w skali kraju robi sie juz pokazna suma co wy nato??
Załóż fundację, zarejestruj to może się zastanowię- określisz zasady finansowania zakupów, wybierania szczęśliwców, będziesz można rozliczyć Cię z działalności itp. itd.Bardzo przykra sprawa.... to co się dzieje sprawia, że nie śpię spokojnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż fundację, zarejestruj to może się zastanowię- określisz zasady finansowania zakupów, wybierania szczęśliwców, będziesz można rozliczyć Cię z działalności itp. itd.Bardzo przykra sprawa.... to co się dzieje sprawia, że nie śpię spokojnie
niechodzi o wybor szczesliwcow ani o zadne fundacje chodzi oto by kazdy kto ma chec i dobra wole przekazal te 10 zl pokrzywdzonemu na jego konto, osobiscie lub jak tam sobie wymysli jedynie co by musial zrobic pokrzywdzony udostepnic kazdemu zainteresowanemu (ofiarodawcy )dokumety potwierdzajace zaistnialy fakt i nic wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, aby to przyniosło jakiś efekt.Ludzie za darmo nie potrafią krwi oddać, chociaż ratowanie życia, to coś wielokrotnie bardziej szczytnego niż pomoc w odkupieniu moto.Zmobilizować może fakt, że datki na fundacje dają uprawnienie do otrzymania jakiejś kasy w przypadku wystąpienia konkretnych sytuacji...Chciałbym tak jak Ty wierzyć w ludzi, ale chyba pożyłem już wystarczająco długo żeby przestać być idealistą Pozdrawiam i mam nadzieję ,ze takich sytuacji jak autora będzie jak najmniej, a jak się już zdarzą to bedą miały pozytywne zakończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem informacje ze ok godz 16 na ulicy A. Mickiewicza widziano gościa w dresie jadącego od Łagiszy w stronę Dorotki na czarnej FZR z zarysowanym tłumikiem. Zaraz po tym się tam pojawiłem niestety już mi się nie udało trafić na tego człowieka żeby sprawdzić motocykl. Dużo FZR tu nie jeździ. A może ktoś z was tam śmigał ? Zapomniałem napisać wcześniej, że z przodu migacze miała białe a z tyłu pomarańczowe. Mały szczegół ale znaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,Policja odnalazła mój motocykl przewiozłem go już do siebie. Oczywiście pan policjant jeszcze nie był mi w stanie powiedzieć w jakich okolicznościach go odnaleziono bo nie przesłano mu raportu. Jedyne co wiedział to że motocykl odnaleziono u kogoś na posesji. Moto oczywiście przemalowane nieudolnie na czarno-srebrno, stacyjka wyrwana, owiewka otarta przeze mnie połamana już całkiem, kabelki spięte na krótko, wymieniony tłumik...Podczas 2 tyg przybyło na liczniku ok 1000km. Jeszcze dokładnie nie sprawdzałem czy coś przy nim grzebano w każdym razie odpala. Ku mojemu zaskoczeniu sprawcy wymielili sobie manetki oraz żarówkę postojową ze zwykłej na niebieską po co?? nie mam pojęcia.Jak napisałem wyżej zmieniono mi tłumik więc jakby ktoś natknął się na ARROW po szlifie (na zdjęciu z 1 postu wszystko widać) prosiłbym o info.Sam nie wiem od czego zacząć remontować.. koszt koszty.. ten sezon już chyba odpuszczę..Mam nadzieje że mają sprawców i będę mógł powalczyć o jakiś zwrot kosztów. Jeśli ktoś ma pojęcie w takich sądowych sprawach tez prosiłbym o info.Najważniejsze ze znalazł się moto w miare cały.Dzięki wielkie za zainteresowanie sprawą i wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto nie jest całe, ale cieszyć, ze trzeba że w ogóle jest.Przed wniesieniem do sądu aktu oskarżenia przez prokuratora musisz złożyć pozew cywilne. Sprawy będą się toczyły razem... tzn. najpierw orzekną o winie i wtedy dopiero zasądzą odpowiednie odszkodowanie dla Ciebie. Dobrze by było jakiś kosztorys przygotować.. tak żebyś nie szedł ze zwykłym: "zniszczyli, więc wiszą mi kasę"Jak się dowiesz kto prowadzi postępowanie przygotowawcze to zadzwoń i się dowiedz jak masz odzyskać pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Policja odnalazła mój motocykl przewiozłem go już do siebie. Oczywiście pan policjant jeszcze nie był mi w stanie powiedzieć w jakich okolicznościach go odnaleziono bo nie przesłano mu raportu. Jedyne co wiedział to że motocykl odnaleziono u kogoś na posesji.
pewnie zupełnym przypadkiem się znalazłnajważniejsze że jest - szczęście w nieszczęściu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko że się znalazł, a co do dochodzenia się to chyba nie obejdzie się bez wizyty w serwisie, lub u jakiegoś rzeczoznawcy (chyba lepiej rzeczoznawcy - biegłego sadowego), by mieć wszystko czarno na białym, co jest popsute i zepsute przez nich, + co co ty uszkodziłeś czego nie musisz mówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodziej/e czytajom to forum.
byc moze i kilku/kilkunastu uzytkownikow to zlodzieje, ktorzy sobie przegladaja forum, patrza kto na czym jezdzi, gdzie mieszka itp itd..fajna baza informacyjna..i nie ma co ukrywac.. nie siedza tutaj same nieskazitelne osoby, ktore muchy nie skrzywdza...ogolnie to gratulacje w odzyskaniu sprzeta i wiedz cos: policja napewno nie kiwnela palcem, a juz napewno nie robila dochodzenia zeby odzyskac twoj motocykl.. pewnie byli gdzies na prewencji na jakiejs melinie i przez przypadek sprawdzili moto i przez to (pewnie) ze byl to ten sam komisariat albo powiat, zorientowali sie ze moto kradzione.PEwnie gdyby to by inny powiat, nawet by sie nie zorientowali:kumplowi 3 lata temu ukradli samochod w gdansku (mieszka w 3miescie) i po 10 msc przychodzi do niego mandat z fotoradaru sprzed miesiaca (ta sama tablica rej, zdjecie zlodzieja zrobione w katowicach)... zlodziej na bezczelnego jezdzil na jego blachach i gdy wystawiano mandat nikt nie wiedzial ze to auto ukradli wlasnie rok wczesniej!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą... Może kilka osób nastęonym razem dwa razy się zastanowi czy umieścić posta w dziale nowe nabytki, który de facto jest po co? Ano po to, żeby UNO: połechtać próżność nabywcy, gdy wszyscy mu jajka liżą DOS: zkonfigurować dla złodzieji wygodną listę motórów do zajumania - później tylko znajduje posta, gdzie potencjalna ofiara cieszy się, że zalazła jakiś garaż na wygwizdowie i włala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą... Może kilka osób nastęonym razem dwa razy się zastanowi czy umieścić posta w dziale nowe nabytki, który de facto jest po co? Ano po to, żeby UNO: połechtać próżność nabywcy, gdy wszyscy mu jajka liżą DOS: zkonfigurować dla złodzieji wygodną listę motórów do zajumania - później tylko znajduje posta, gdzie potencjalna ofiara cieszy się, że zalazła jakiś garaż na wygwizdowie i włala.
ja rowniez pochwalilem sie swoim sprzetem i co??? mozna mnie trafic tylko wtedy gdy gdzies jestem lub jade nikt nie wie gdzie mieszkam. gdzie mam garaz itp... nie pisze postow o tym ,ze cos wynajalem, nie podnajmuje garazu z obcymi ludzmi z forum (bo taniej o 500 czy 100 zl) itp itd.. To, gdzie trzymam moto wie kilka osob i tyle..wszystko z glowa.A jak ukradna.. to juz trudno.. na zlodzieja nie ma rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodziej/e czytajom to forum.
dokładnie
Tak swoją drogą... Może kilka osób nastęonym razem dwa razy się zastanowi czy umieścić posta w dziale nowe nabytki, [..]
no o tym wlasnie myslałam ostatnio... usunąć dział? Nie bo nie mozemy zabranic ludziom się chwalic, ale.. chyba usunac własny wpis..bo czytając yaloe tematy, czuje sie coraz mniej pewnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.