Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Szybka Lustrzana Vs Ciemna I Nosek Do Kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam taki maly dylemacik i prosze Was o opinie. Czy ktos przetestowal i moze sie wypowiedziec jaka szybka bedzie lepsza na dzien i sloneczna pogode, czy moze lepiej kupic sobie taka wkladke do kasku ala blenda sloneczna albo po prostu jakies okulary przeciwsloneczne kombinowac i wpychac pod kachol? Zastanawiam sie nad:http://www.moto-akcesoria.pl/images/zdjeci...i%20srebrna.JPGlubhttp://www.moto-akcesoria.pl/images/zdjeci...5174_420_05.JPGczytalam juz, ze nadaja sie one oczywiscie tylko do jazdy dziennej, wiec takie tez uzytkowanie wchodziloby w gre.A drugie pytanie tyczy sie noska do kasku. Czy jest w ogole jakis sens cos takiego kupowac, jesli ma sie pinlock? Pomaga to czyms? Nie chce wyrzucac pieniedzy w bloto - byle tylko miec taki gadzet, jesli w ogole nie spelnia on zadnych funkcji...Chodzi konkretnie o ten model:http://www.moto-akcesoria.pl/product_thumb...;w=100&h=75Prosze o konkretne opinie uzytkownikow, ktorzy osobiscie testowali te gadzety. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałem biały wizjer, lustrzankę i teraz mam przyciemniany. Lustrzanka jest super do momentu w którym: a) zaczyna padać zacznie się ściemniać. Przy opcji b ja gnałem do domu na łeb na szyje bo jest naprawdę mało przyjemnie. Jedziesz praktycznie po pasach bo drogi to nie widać Poza tym lustrzanka pewnie nie będzie miała anti foga. Przyciemniana pewnie zresztą też nie. Mnie się super jeździło w lustrzance, ale trzeba mieć biały w zapasie bo inaczej po zachodzie słońca nie polatasz.... Do przyciemnianego nie mam większych zastrzeżeń, ale moja subiektywna opinia jest taka, że lustrzanka lepiej filtrowała światło walące prosto w twarz, za to gorzej spisywała się po zmierzchu niż przyciemniany. Wybór trudny ale co byś nie wybrała to w dzień i tak będzie o niebo lepiej niż w przezroczystym ;)Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi... (noska nie kupie juz na pewno..) i chyba te szybki sobie podaruje.tlusty a ta folie testowales? to jest typ jednorazowki czy wielokrotnego uzytku?budda masz na mysli cos takiego?? i to to na pewno jest takie uniwersalne?http://www.moto-akcesoria.pl/product_thumb...w=150&h=100 sorry za wiercenie dziury w brzuchach, ale wole nie wtopic gotowki.. ;)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi... (noska nie kupie juz na pewno..) i chyba te szybki sobie podaruje.tlusty a ta folie testowales? to jest typ jednorazowki czy wielokrotnego uzytku?budda masz na mysli cos takiego?? i to to na pewno jest takie uniwersalne?http://www.moto-akcesoria.pl/product_thumb...w=150&h=100 sorry za wiercenie dziury w brzuchach, ale wole nie wtopic gotowki.. ;)pozdrawiam
Dokladnie o takim czyms pisze.Przetestowlem i jest ok.Okulary sloneczne zawsze parowaly pod kaskiem.Tylko najpierw sprawdz czy pasuje do kasku ktorego uzywasz,bo nie w kazdy jest na to miejsce.Wez karte kredytowa i sprobuj ja wsunac miedzy skorupe a wypelnienie...jak wejdzie na kilka centymetrow do srodka to jest ok.Tez dlugo szukalem czegos co jest uniwersalne na tyle zeby w nocy nie przeszkadzac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem na początku poprzedniego sezonu i w przyciemnianej i w lustrze i jak dla mnie kibel.Widać w zasadzie ok, ale są sytuacje gdzie nie widać "luźnego" asfaltu czy jakiegoś piasku nie mówiąc już o nierównościach. Po tygodniu wróciłem do zwykłej bezbarwnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem kiedyś w przyciemnianej. Fajny patent na bardzo słoneczne dni, ale nie chciej jechac w niej wieczorem. Potem miałem przerzutkę na kask z blendą i efekt właściwie ten sam z tym że blendę można chowac Jeśli kupisz przyciemnianą lub lustrzankę i planujesz długą trasę to weź do plecaka zwykłą bo jazda po zmroku nie jest ani przyjemna ni tym bardziej bezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie widze jazdy w lecie bez ciemnej szyby. W dluzsza trase biala do plecaka i zero problemu. Wczesniej mialem shoeia z lustrzanka, teraz mam araia z ciemna szyba i w sloneczne dni jest extra, gowno tez prawda ze w pochmurny dzien zle sie jezdzi w ciemnej szybie. Jesli czegos nie widac to trzeba pomyslec o soczewkach kontaktowych ;) Dyskomfort zaczyna sie dopiero po zmroku - ale te szybki sa tylko do jazdy w dzien wiec chyba wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za bardzo uogólniacie. Szyba dymiona może być mocno przyciemniana, a może być minimalnie i tak samo z lustrzanką. Do najmocniej przyciemnianych w słoneczny dzień ciężko mi się było przyzwyczaić, a w najsłabiej przyciemnianych to i w nocy mi się rewelacyjnie jeździło - dużo lepiej niż w standardowym przezroczystym wizjerze (bo światła samochodów jadących z przeciwka nie pogarszały widoczności, a nie przyciemniała na tyle żeby jazda po zmroku była problemem (a w oświetlonych miejscach to już w ogóle, bo tam gdzie świateł nie ma to trzeba jechać trochę wolniej ale chyba i tak nikt normalny nie jeździ w środku nocy drogą otoczoną drzewami 250 km/h).Czy nosek coś daje to już od konkretnego modelu kasku zależy, mi się zazwyczaj jeździ lepiej bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z noskiem jeżdżę od jakiegoś czasu i dobrze mi z nim...Nie chucham sobie na szybkę...Nie mam przyciemnianej szybki ani lustrzanki, tylko blendę i uważam, że to lepsze rozwiązanie, niż wożenie drugiej szybki na zmianę...Jednak moja blenda idzie w odstawkę, tzn...muszę przeprosić się z okularami korekcyjnymi, więc pod kaskiem wylądują okulary słoneczne- korekcyjne..czy się sprawdzą..się zobaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam w słoneczne dni okularów przeciwsłonecznych....z tym że są to troszkę lepsze okularki a mianowice uvex flashczemu lepsze, bo:dobrze wyprofilowanie, zasłaniają 99%pola widzenia, bardzo lekkie, trudno je zarysować, są wykonane z jednego kawałka plastiku)...po mieście można z otwartą szybką jechać i oczy nie łzawią, nie parują a dodatkowo moim zdaniem bardzo dobrze chronią oczy przed nadmiernym światłem.Ich kształt i dopasowanie powodują że bez problemu zmieszczą się pod kaskiem i nigdzie nie uwierają. Zajmują mniej miejsca niż zapasowa szyba, można częściej je wykorzystać niż tylko do kasku i jak dla mnie możliwość jazdy z otwartą szybą bez łzawienia to duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za bardzo uogólniacie. Szyba dymiona może być mocno przyciemniana, a może być minimalnie i tak samo z lustrzanką. Do najmocniej przyciemnianych w słoneczny dzień ciężko mi się było przyzwyczaić, a w najsłabiej przyciemnianych to i w nocy mi się rewelacyjnie jeździło - dużo lepiej niż w standardowym przezroczystym wizjerze (bo światła samochodów jadących z przeciwka nie pogarszały widoczności, a nie przyciemniała na tyle żeby jazda po zmroku była problemem (a w oświetlonych miejscach to już w ogóle, bo tam gdzie świateł nie ma to trzeba jechać trochę wolniej ale chyba i tak nikt normalny nie jeździ w środku nocy drogą otoczoną drzewami 250 km/h).Czy nosek coś daje to już od konkretnego modelu kasku zależy, mi się zazwyczaj jeździ lepiej bez niego.
W pełni popieram co do lekko przyciemnianej szyby (lustrzanej i mocno przyciemnianej nie miałem okazji testować). Ogólnie jeździ się w niej lepiej zarówno w pełnym słońcu, jak i po zmroku gdy jesteśmy oślepiani światłami samochodów. Sprawa mocno zmienia się na niekorzyść tej szyby w stosunku do przezroczystej po zmroku w deszczu, ale jak wiadomo wtedy tak czy siak g... widać i trzeba cholernie uważać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.