Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kask Naxa Fb Bluetooth


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

czytałem dość sporo opinii, że Naxa to chiński badziew, wątpię żeby interkom mieli z Midlanda... sam naxy nie uzywałem
Kolego tu się mylisz Naxa to Polska marka która kaski kaski do swojej oferty wprowadziła w 2007 roku.Co do kasku to tak:Kaski Naxa są super wykonane jak za taką cene sam jestem posiadaczej jednego egzemplarza i jedyne minusy jakie można podać to:1. Zaczyna już "gwizdać" od około 80 km/h2. Przy odkręcaniu wizjera idzie się namęczyć żeby nie porysować pokrętła3. Słaba wentylacja, w moim modelu F7 już przy jeździe w nocy poniżej 70 km/h przy niskiej temp. musze co jakiś czas wizjer uchylać.Jeśli chodzi o Interkom już lepsze są w cenie ~200 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tu się mylisz Naxa to Polska marka która kaski kaski do swojej oferty wprowadziła w 2007 roku.Co do kasku to tak:Kaski Naxa są super wykonane jak za taką cene sam jestem posiadaczej jednego egzemplarza i jedyne minusy jakie można podać to:1. Zaczyna już "gwizdać" od około 80 km/h2. Przy odkręcaniu wizjera idzie się namęczyć żeby nie porysować pokrętła3. Słaba wentylacja, w moim modelu F7 już przy jeździe w nocy poniżej 70 km/h przy niskiej temp. musze co jakiś czas wizjer uchylać.Jeśli chodzi o Interkom już lepsze są w cenie ~200 zł.
1. Naxa to tylko nazwa polskiej firmy ściągającej produkt chiński nie najwyższej jakości.2. Faktycznie wymieniając 3 podstawowe mankamenty kasku - jest głośny, rysująca się szyba, brak antyfoga - to faktycznie świadczy o jego dobrym wykonaniu3. wnioskując z twojego opisu mankamentów kasku nie zastanawiałeś się z grubsza nad kupnem kasku Ja odradzam kupno naxy, Kaski raczej nie są pierwszej jakości, ja ososbiście spodkałam się z wypadającymi wyściółkami, parującymi szybami, odpadającymi wlotami.Za 500 zł. nie licz na luksusy i bezpieczeństwo!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Naxa to tylko nazwa polskiej firmy ściągającej produkt chiński nie najwyższej jakości.2. Faktycznie wymieniając 3 podstawowe mankamenty kasku - jest głośny, rysująca się szyba, brak antyfoga - to faktycznie świadczy o jego dobrym wykonaniu3. wnioskując z twojego opisu mankamentów kasku nie zastanawiałeś się z grubsza nad kupnem kasku Ja odradzam kupno naxy, Kaski raczej nie są pierwszej jakości, ja ososbiście spodkałam się z wypadającymi wyściółkami, parującymi szybami, odpadającymi wlotami.Za 500 zł. nie licz na luksusy i bezpieczeństwo!!
Firma polska tak. A na czym teraz etykietki "Made in china" nie zobaczym ? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tego że chiński ? ja się pytam jak w tym działa Bluetooth ! a nie kto go wyprodukował ......"słyszałem" "czytałem" - ok , ja chciałbym opinię kogoś kto go miał na łbie i wie o czym gada .....ps. nie wszystko co "made in china" to złe ... zobaczcie co pisze na " markowych" sprzętach .. typu CASIO , NOKIA, ACER, SONY itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tu się mylisz Naxa to Polska marka która kaski kaski do swojej oferty wprowadziła w 2007 roku.
OK, nie będę się kłócił bo nie jestem znawcą, pytałeś o opinię więc napisałem, sam w tym roku szukałem niedrogiego kasku, na temat Naxy też szperałem bo cena dla mnie była przystępna, ale po krótkim czasie zrezygnowałem z tych właśnie powodów, że chińczyk i tak dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tego że chiński ? ja się pytam jak w tym działa Bluetooth ! a nie kto go wyprodukował ......"słyszałem" "czytałem" - ok , ja chciałbym opinię kogoś kto go miał na łbie i wie o czym gada .....ps. nie wszystko co "made in china" to złe ... zobaczcie co pisze na " markowych" sprzętach .. typu CASIO , NOKIA, ACER, SONY itd ...
niby nic, ale mi osobiście zostało z dzieciństwa, że chińskie to były dobre tylko trampki, a napewno nie kupiłbym nic z elektroniki co zostało wyprodukowane w Chinach i nie ma fabrycznego atestu Casio, Nokia itp. ... zaraz napiszesz, że wszystkie firmy maja swoje fabryki w Chinach, bo tania produkcja i zgoda, ale jesli mam wybór Casio (Japan) i Casio (China) to logiczne że China odrzucam.... zastanów się czemu w Polsce tak dobrze sprzedają się produkty made in China, i czemu największym wzięciem cieszą się też sklepy "wszystko po 4 zł"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nad wyraz panuje jeszcze przekonanie, że co tanie to złe i be i fuj, jak chińskie to odkładam spowrotem na półkę, nawet nie czytam co to.... prawda taka że nolan, hjc w swojej cenie mają baaardzo dużo za samą markę, tak jest ze wszystkim, a nie znaczy wcale że coś droższe musi być lepsze, mam nike'i i też mi się rozwalają. ... trzeba założyć na łepetynę albo znaleźć kogoś kto w tym jeździ i go zapytać, bo większość tylko "czytała". ja też czytałem i rzeczywiście ludzie czytają i czytają dobry znak, naród się rozwija, ale co z tego jak nikt go na oczy nie widział ;] ja go w każdym bądź razie nie odrzucam za markę. pojadę do sklepu to się przekonam, czy jest wykonany w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziałeś cyt. "firmy maja swoje fabryki w Chinach" .... to że wyprodukowano w Chinach to nie znaczy że jest chińskie ....
a jakie? norweskie? fabryka w Chinach czyli główne komponenty norweskie, akcesoria przywożą z Norwegii i pracownicy też z Norwegii... no fakt, to logiczne......kiedyś była taka firma w Polsce - Daewoo, na początku działalności przywozili gotowe auta z Korei, potem przywozili wszystkie części i składali już w Polsce, a potem przywozili tylko silniki i blachy, resztę komponentów dostarczali producenci polscy, składali oczywiście dalej w Polsce - zgadnij które z ich produktów były najmniej awaryjne? sorry za OT, ale to pod temat produkt "chiński"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nad wyraz panuje jeszcze przekonanie, że co tanie to złe i be i fuj, jak chińskie to odkładam spowrotem na półkę, nawet nie czytam co to.... prawda taka że nolan, hjc w swojej cenie mają baaardzo dużo za samą markę, tak jest ze wszystkim, a nie znaczy wcale że coś droższe musi być lepsze, mam nike'i i też mi się rozwalają. ... trzeba założyć na łepetynę albo znaleźć kogoś kto w tym jeździ i go zapytać, bo większość tylko "czytała". ja też czytałem i rzeczywiście ludzie czytają i czytają dobry znak, naród się rozwija, ale co z tego jak nikt go na oczy nie widział ;] ja go w każdym bądź razie nie odrzucam za markę. pojadę do sklepu to się przekonam, czy jest wykonany w porządku
Znam kolesi co śmigali w Naxa i kask jest ok jeśli ktoś ma skutera,lub jakieś moto 125 ccm.Każdy kto się przesiadł na moto 600 i powyżej od razu zmienił kask na lepszy bo albo szum był tak mocny że szło ogłuchnąć albo przy 200 lub więcej km/h mieli kask przyciskało im do twarzy jak Tigery czy Tornado.Co do Bluetooth intercom przy 60 ledwo co działa.A co do jakości to serio Shoei Arai itp się kryje Nawet jak by 2 Naxa dawali w cenie 500zł to bym tego nie kupił.Wolałbym starego Nolana N com 102,Agv czy innego 08r za 600zł i mieć prawdziwy kask nie jakiś szajs za 500złPs cena jak za taki wypas DUŻO ZA DUŻO !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie tylko u Was, u nas rowniez :icon_mrgreen: :msn-wink:
Witam Wszystkich zainteresowanych szczerą prawdą na temat kasków NAXA Pracuje w firmie NAXA -znalazłem chwilę i postanowiłem rozwiać wątpliwości zainteresowanych trochę faktów - prawdy NAXA to polska marka , kaski i akcesoria produkowane są w CHINACH ..........to nie tajemnicaProdukują dla nas te same fabryki co dla SHIRO , ACERBIS, HELD, PROBIKER, BOX, NOX, MT -te same kaski wyprodukowane przez tą sama fabrykę z inną grafika i innym brandem ..Renomowane Europejskie firmy proponują ten sam produkt za wyższa ceną i nie twierdzą że to "chiński szajs" -podpisują się pod nim ....Co do towarów z Chin .....Kaski LS2, NTRO , FLY, KBC, O-NEIL nawet renomowane UVEX ,AGV itp.produkują w Chnach i to nie w swoich fabrykach - maja podwykonawców tych samych co NAXA,CHINY produkują -czyli chińskie - ale firmy Europejskie z Włoch , Francji ,Niemiec itp. .NAXA szczerze informuje gdzie produkuje i za to dostaje po "d...e", Powinniśmy kłamać że mamy podwykonawcę np.we Włoszech ? .NIE .!!!.uczciwość to najważniejsze względem swoich klientówCo do produktów z Chin .W dzisiejszych czasach każdy z nas ma ok 70-80$ produktów z CHIN o czym nawet nie wie .lub udaje że nie wie ...Gdzie jest produkowany SAMSUNG? NIKE ,VW też , lalka BARBIE , prawie wszystkie marki komputerów , 90% CASTORAM-y to produkty z CHIN , a gdzie jest produkowana ALPINA STAR ? w Chinach i PAKISTANIE .PANOWIE ,LEVISY kupione w USA mają metkę made in CHINA....addidas-y takze ..i to nikomu nie przeszkadza ....JAKOŚĆ NAXA to oczywiście nie NOLAN , czy LAZER , ale i cena inna , Wielu mówi "badziew" a ni pamięta gorszych kasków jakie używał .....Proponujemy naszym klientom kaski bezpieczne w niższej cenie niż te same lecz z innym brandem .........czy to powód do narzekania ? Jeżeli kogoś stać na LEXUS-a to nie jeździ FIATEM., Jeden i drugi bezpieczny - lecz widać różnice jakości za co oczywiście trzeba więcej zapłacić - Podobnie NAXA niska cena to i niższa jakość niż SHOEI czy NOLAN .Kaski NAXA posiadają homologacje zrobione w EUROPIE( HISZPANIA E-9 , FRANCJA E-2 ,LUKSEMBURG E-13,NIEMCY E-1.etc. CO do BLUETOOTH .działa bardzo dobrze -zasięg BLUETOOTH zależny tylko od zasięgu sieci , INTERCOM zasięg ok 40-50 metrów , Jedyna wada nie najcichszy kask i problem z dźwiękiem powyżej 110-120 km , ale chcący rozmawiać należałoby nie jeździć zbyt szybko i to w w każdym kasku ... Zainteresowanych bardzo prosimy o kontakt w godzinach pracy firmy - Zawsze udzielamy szczerych informacji !!! POZDRAWIAM PRACOWNIK FIRMY NAXA
Znam kolesi co śmigali w Naxa i kask jest ok jeśli ktoś ma skutera,lub jakieś moto 125 ccm.Każdy kto się przesiadł na moto 600 i powyżej od razu zmienił kask na lepszy bo albo szum był tak mocny że szło ogłuchnąć albo przy 200 lub więcej km/h mieli kask przyciskało im do twarzy jak Tigery czy Tornado.Co do Bluetooth intercom przy 60 ledwo co działa.A co do jakości to serio Shoei Arai itp się kryje :msn-wink: Nawet jak by 2 Naxa dawali w cenie 500zł to bym tego nie kupił.Wolałbym starego Nolana N com 102,Agv czy innego 08r za 600zł i mieć prawdziwy kask nie jakiś szajs za 500złPs cena jak za taki wypas DUŻO ZA DUŻO !!!!
Cp do uszkodzeń , Wszystko się ma prawo uszkodzić zepsuć ., można reklamować i po sprawie , czy tylko tanie się psuje ?? czy tylko NAXA ma reklamacje ? , mi pękły buty NIKE i niestety odrzucono reklamacje bo powiedziano że są nie do użytku codziennego lecz do TENISA i na boisko - nie do auta ..........
Na skuter do 100 km/h ujdzie.Po roku użytkowania / otwarty/ popękał skaj od dołu kasku, wygląda jak ze smietnika, trzymam go jako rezerwę lub dla plecaczka, ale obcemu to wstyd taki podać :zniesmaczony:
Cp do uszkodzeń ,Wszystko się ma prawo uszkodzić zepsuć ., można reklamować i po sprawie , czy tylko tanie się psuje ?? czy tylko NAXA ma reklamacje ? , mi pękły buty NIKE i niestety odrzucono reklamacje bo powiedziano że są nie do użytku codziennego lecz do TENISA i na boisko - nie do auta ..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kask naxa na crossa i powiem szczerze jak za tą kase kask jest wykonany w miarę solidnie . Ale jedno co mi się w nim nie spodobało to wytrzymałość samego daszka (oby reszta był twardsza).Kask spadł z siedzenia motocykla na trawę i daszek niestety pękł i musiałem go pokleić a to już nie to samo .No i zastanawia mnie czy sam dobór materiału zwłaszcza w takim kasku crossowym nie powinien być bardziej elastyczny ?Ten plastik jest po prostu strasznie kruchy rozumiem jak bym miał wypadek ale nie gdy kask spada na trawę . Na zawodach czasami to rzucają takimi kaskami i daszek wytrzymuje a tutaj ?Pytałem kiedyś o cenę samego daszku na wymianę to usłyszałem 40 zł bodajże odpuściłem jak pomyślałem ile on wytrzyma .Ale myślę że w przyszłości firma dopracuje ten mankament.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHINY produkują -czyli chińskie - ale firmy Europejskie z Włoch , Francji ,Niemiec itp. .NAXA szczerze informuje gdzie produkuje i za to dostaje po "d...e", Powinniśmy kłamać że mamy podwykonawcę np.we Włoszech ? .NIE .!!!.uczciwość to najważniejsze względem swoich klientów
a pewnie ze 70-80% jest produkowane w chinach, ale co innego chinski AGV czy Nolan z kontrolą jakości AGV czy Nolan, pracownikami AGV czy Nolan (kadra kierownicza), ktorzy siedza na miejscu i kontroluja wszystko co popadnie, a co innego polska firma, ktora zamówiła kaski u producenta, na podstawie zdjec dograla wszystko, dostala dobra cene i po prostu cli towar w polsce.Jak czesto jestescie w fabryce wykonawczej w chinach i jak czesto kontrolujecie jakosc? I nie chodzi o jakosc towaru, ktory przychodzi do Polski i byc moze co ktorys kask z partii jest kontrolowany czy np ma wszystkie elementy dobrze poskrecane, tylko chodzi mi o kontrole jakosci na miejscu w fabryce nie twierdze ze naxa jest zla i w ogole.. po prostu znajduje swoich klientow za ta cene.. Ja osobiscie wole doplacic pare stów i kupic produkt renomowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cp do uszkodzeń ,Wszystko się ma prawo uszkodzić zepsuć ., można reklamować i po sprawie , czy tylko tanie się psuje ?? czy tylko NAXA ma reklamacje ? , mi pękły buty NIKE i niestety odrzucono reklamacje bo powiedziano że są nie do użytku codziennego lecz do TENISA i na boisko - nie do auta ..........
Kolego jak Ci pękły buty to najwyżej palce Ci wyjdą, jak walniesz głową w kasku slabej jakości to pewnie mózg wjdzie . Skoro wewnętrzne materiały są cieniutkie /po roku pokękany skaj, rozwarstwiła się wyściólka, odkleił się wewnetrzny styropian i dobrze bo był krzywo przyklejony/,...to co można pomyśleć o skorupie .Taaa reklamować , po roku to mi powiedzą że to taki grubszy rodzaj czapki na misia do użytku w suchych pomieszczeniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.